10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Lezečky jsou speciálně uzpůsobené boty pro skalní lezení, lezení na stěně a bouldering. Na vnější straně jsou opatřeny gumou, která má lepší přilnavost a zabraňuje sklouznutí nohy. Jaké lezečky jsou vhodné pro začátečníka, a které pro pokročilého? Poradíme vám!

Zobrazit více

Lezečky pro začátečníky

  • Začátečníci by měli vybírat lezečky pevnější konstrukce s tužší podešví, které budou nohu těsně obepínat, ne však nepříjemně tlačit. Chodidlo si musí na tlak zvykat postupně. Doporučujeme pořídit lezečky nazouvací nebo s tkaničkami.

Lezečky pro pokročilé

  • Pokročilý lezci ocení lezečky s měkkou podešví, díky které ucítí i drobné nerovnosti. Kvůli perfektní fixaci nohy jsou často opatřeny tkaničkami. Profesionální lezci si dokonce často vybírají lezecké boty, které jsou i o několik čísel menší.
TIP!

Při lezení na stěně nebo pískovcovém lezení se neobejdete bez horolezeckého úvazku. Zvýšenou pozornost věnujte také lanům ajištění.


Jak vybrat lezečky?

Pokud vybíráte lezečky, zaměřte se především na tvar kopyta, velikost lezeckých bot a způsob zapínání.

Tvar kopyta u lezeckých bot

Tvar kopyta vybírejte dle tvaru chodidla a zakřivení prstů. K dostání jsou lezečky pro úzká, široká i průměrná chodidla a pro egyptský, čtvercový či řecký tvar prstů.

Úroveň lezce Velikost lezečky
Začátečník + 5 až 10 mm k délce chodidla
Mírně pokročilý + - 5 mm k délce chodidla
Pokročilý -5 až 10 mm od naměřené délky chodidla

*Tabulka je pouze orientační.

→ Lezečky se obvykle zkouší naboso nebo v silonové punčoše.

Možnosti zapínání u lezeček

  • Lezečky se šněrováním – jedná se o nejefektivnější způsob fixace, nevýhodou může být delší a náročnější nazouvání
  • Lezečky na suchý zip – efektivní a rychlé zapínání za pomoci pásků se suchými zipy, nevýhodou může být postupná degradace suchých zipů
  • Nazouvací lezečky – tzv. „slipry“ se nazouvají snadno a rychle, nohu drží pomocí gumových pásků
TIP!

Pro bouldering je nezbytné pořídit bouldermatku, která tlumí pády.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Ocún OZONE PLUS Ocún Lezečky Ozone Plus modré 5,5
Ocún OZONE PLUS

Výkonnostní lezečky nabízejí výraznou asymetrii lezcům se širší nohou. OCÚN Ozone vynikají patentovanou konstrukcí 3-Force System, která vylepšuje jejich torzní stabilitu a schopnost udržet se i na malých stupech. Model je doladěn rozdělenou podešví a propracovaným designem paty.

můžete mít DNES

Od MALL
Ocún Lezečky OCÚN HAVOC 7 UK Ocún Lezečky Ozone Plus modré 5,5
Ocún Lezečky OCÚN HAVOC 7 UK

Pohodlná, ale přesto výkonná na lezecké struktury a přesná na malých stupech, to je Havoc. Lezecká obuv určená jak pro bouldering, tak pro sportovní lezení.

Momentálně nedostupné

Ocún Lezečky Ozone Plus modré 5,5 Ocún Lezečky Ozone Plus modré 5,5
Ocún Lezečky Ozone Plus modré 5,5

Ozone Plus nabízí lezcům s širšími chodidly všechny přednosti výkonnostní lezečky Ozone s patentovanou konstrukcí 3-Force Systém. Vysoká torzní stabilita lezečky Ozone Plus pomáhá ustát miniaturní stupy i lišty.

můžete mít 7.3. - 8.3.

Pecka cena
Ocún OZONE Ocún lezečky Striker QC
Ocún OZONE

Výkonnostní lezečky nabízejí výraznou asymetrii a atraktivní barevný design. OCÚN Ozone vynikají patentovanou konstrukcí 3-Force System, která vylepšuje jejich torzní stabilitu a schopnost udržet se i na malých stupech. Model je doladěn rozdělenou podešví a propracovaným designem paty.

můžete mít DNES

Od MALL
Ocún lezečky Striker QC Ocún lezečky Striker QC
Ocún lezečky Striker QC

Vysoce pohodlné sportovní lezecké boty OCUN STRIKER QC jsou vhodné pro všechny, kteří rádi tráví své volné dny celodenními horskými výšlapy. Díky svému lehce asymetrickému tvaru jsou velmi ideální pro začátečníky a rekreační lezce.

můžete mít DNES

Od MALL
Ocún Crest LU Ocún lezečky Striker QC
Ocún Crest LU

Lezečky pro začátečníky disponují rovným profilem a nulovou asymetrií. Jsou přesné na stupech umělých stěn i skal. Ocún Crest LU orange se zavazují pomocí tkaniček a mají vysokou životnost díky pogumované špičce a odolné podešvi.

můžete mít DNES

Od MALL
Ocún OXI LU Triop Lezečky Phet Maak VCR
Ocún OXI LU

Kvalitní asymetrická lezečka. Ocun Oxi LU je univerzálně použitelná lezečka, jejíž přednosti vyniknou nejen při sportovním lezení, ale i při tradičním lezení. Vyšší ogumování špičky a lepička přes celou patu botu ve spárách chrání před prodřením a umožňuje provádění nářočných kroků jako je patování a špičkování v převisech.

můžete mít DNES

Od MALL
Triop Lezečky Orca Triop Lezečky Phet Maak VCR
Triop Lezečky Orca

Technická lezečka střední úrovně pro obtížné lezení, kterou si může dovolit každý. Orca nabízí vyváženou rovnováhu mezi tvrdostí a citlivostí.

můžete mít 7.3. - 8.3.

Triop Lezečky Phet Maak VCR Triop Lezečky Phet Maak VCR
Triop Lezečky Phet Maak VCR

Sportovní lezečka pro nejobtížnější lezení. Praktický, moderní střih se dvěma poutky oceníte již při nazouvání. Podešev Vibram XS Grip zajišťuje maximální přilnavost i na nejmenších stupech a hranovou stabilitu. Výborná pata je uzpůsobená pro hákování.

můžete mít 7.3. - 8.3.

La Sportiva Lezečky Skwama La Sportiva Lezečky Tarantulace
La Sportiva Lezečky Skwama

Pánské výkonostní lezečky La Sportiva Skwama jsou určené pokročilým lezcům. Jsou vhodné především na lezení v převisech, plotnách či na umělých stěnách. Inovovaná konstrukce snadného nazouvání v kombinaci s Velcro systémem umožňuje dosáhnout při zapínání dokonalé utažení a obepnutí nohy.

můžete mít 7.3. - 8.3.

La Sportiva Lezečky Tarantulace La Sportiva Lezečky Tarantulace
La Sportiva Lezečky Tarantulace

Multifunkční lezečky Tarantula od italského výrobce La Sportiva se skvěle hodí jak na umělé stěny, tak na nejrůznější druhy skal. Velmi pohodlné lezečky mají asymetrický tvar a jsou vhodné zejména pro začátečníky či mírně pokročilé.

můžete mít 7.3. - 8.3.

Triop Lezečky Rap La Sportiva Lezečky Tarantulace
Triop Lezečky Rap

Agresivní, anatomicky tvarovaná lezečka určená pro nejlepší sportovní výkony. Elastický pás z Lycry pod jazykem spolu s přídavnými dotahovacími poutky podporuje klenbu chodidla a zajišťuje těsné, avšak pohodlné obutí. Tyto vlastnosti umožní lezci obtížnější pohyby na strmých cestách.

můžete mít 7.3. - 8.3.

Lezečky

Chcete si pořídit dokonale padnoucí lezečky? Vybírejte z lezeckých bot pro ženy, muže i děti. Nabízíme lezečky pro začátečníky i pokročilé lezce. Zajímá vás, jaké lezečky jsou nejoblíbenější? Podívejte se!

Lezečky Ocún

  • Český výrobce Ocún nabízí lezečky pro každý tvar chodidla i úroveň lezce. Vybírejte z modelů Diamond, Ozone, Strike a dalších.

Lezečky La Sportiva

  • La Sportiva je italský výrobce kvalitních lezeckých bot. Nabízí lezečky pro začátečníky i zkušené a závodní lezce. Vybírejte z modelů Cobra, Katana nebo Mythos a řady dalších.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Lezečky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Lezečky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Lezečky akce.