Eben Marek: Myšlenky za volantem
299 Kč 279 Kč

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne.

Bebarová Tereza: Čas na TE.BE
369 Kč 309 Kč

S populární herečkou za nejlepšími tipy a triky pro domácnost i zahradu Šikovných a kreativních lidí není nikdy dost – a právě proto vznikl lifestylový a hobby pořad Čas na TE.BE.

Bellová Bianca: Mrtvý muž
249 Kč 187 Kč

Bianca Bellová na sebe upozornila již svým debutem Sentimentální román. Novela Mrtvý muž už jednoznačně ukazuje, že se v české literatuře objevila nová strhující vypravěčka. Příběh je monologem ženy, která rekapituluje svůj život.

Bellová Bianca: Tyhle fragmenty
299 Kč 249 Kč

Každá situace může být přelomová… Člověk vyrůstá v rodině, se kterou se chtě nechtě musí nějak sžít.

Borkovec Petr: Sebrat klacek
239 Kč 199 Kč

Petr Borkovec vypráví pěkným jazykem, přitom obyčejně a jednoduše k pochopení. Má bohatou slovní zásobu a žádná věta se neopakuje. Ačkoli některé povídky obsahují mnohem zajímavější příběh než jiné, atmosféra je cítit z každé stránky.

Cima Anna: Probudím se na Šibuji
269 Kč 202 Kč

Když se sedmnáctiletá Jana dostane do vysněného Tokia, nejraději by zde zůstala navždy. Záhy se přesvědčí o tom, jak nedozírné následky může takové přání mít. Ocitne se totiž uzavřená v magickém kruhu rušné čtvrti Šibuja.

Combeová Stéphanie: Máma odchází do kláštera!
249 Kč 189 Kč

Kláře bude zanedlouho čtyřicet. Doma má chápajícího manžela a tři zdravě zlobivé děti. Ženu se sklonem k perfekcionismu zmáhají úkoly v práci, povinnosti doma i závazky, které na sebe vzala navíc v zaměstnání a farnosti.

Dadák Matěj: Muž bez jazyka
349 Kč 262 Kč

Román o sebelžích, životním bilancování a spisovateli, který se míjí s tématy i sám se sebou

Čtyřicátník Arnošt Doubek donekonečna objíždí autorská čtení se svou prvotinou. Úporně se brání nálepce mladý nadějný autor.

Fuks Ladislav: Tři prózy
399 Kč 299 Kč

Šedesátá léta představovala v tvorbě Ladislava Fukse (1923—1994) nejproduktivnější dekádu, z níž Česká knižnice vybírá tři reprezentativní, čtenářsky velmi oblíbené prózy.

García Lopéz: Nezní slova klid (fúze!)
249 Kč 207 Kč

Toto je PUNK – bez hranic, bez omezení! Druhá kniha trilogie Bez kůže duše svlečená. Zak je zpět ve svém boji. Expresivní novela NEZNÍ SLOVA KLID (fúze!

Hrach Vilém: Šumava… hranici přecházejte po půlnoci
349 Kč 262 Kč

Zdálo by se, že o osudech šumavských převaděčů přes hranici tvořenou železnou oponou i těch, kteří se sami pokusili o útěk, bylo již „všechno“ napsáno. Tato knížka vás ale přesvědčí, že tomu tak není.

Jarkovská Erika: Mrtví milovat nemohou
299 Kč 225 Kč

„Říká se, že když se daří oslům příliš dobře, jdou se klouzat. O tom něco vím. S mým mužem jsme se jednoho dne ocitli na kluzišti stejně jako ti osli,“ tvrdí v úvodu Heda Záborská, vypravěčka příběhu.

Jerronime: Čtečka mysli
333 Kč 269 Kč

apínavý příběh plný nečekaných zvratů a obratů … a s překvapivým cílem.

Vynikající, jedinečný příběh se zbrusu novým dějem. Poprvé …

Kulasová Hana: Kapka kámen vyhloubí
269 Kč 202 Kč

„Stálá kapka i kámen vyhloubí. Toto přísloví se stalo mým životním heslem, neboť je to nejpřiléhavější charakteristika mé práce,“ zapsala si na konci srpna roku 1962 do svého deníku Hana Kulasová, maminka šestiletého Jirky a o rok mladšího Vaška.

Kuras Benjamin: Deník zamilovaného viruse
228 Kč 171 Kč

Humoristická novela či tragikomické sci-fi melodrama plné zápletek, nebezpečí, filozofování a lásky mezi viry i lidmy.

Uprostřed jedné z virových epidemií se mladý hippie virus zamiluje do mileneckého páru svých nakaženců a odmítá je zabít.

Leierová Martina: Tohle město, tahle řeka
349 Kč 262 Kč

Jeden čas, jeden dům, mnoho osudů

Každý dům má svůj příběh, některý skrývá tajemství a jiný má vlastní osud. Tak jako žlutý činžák v nenápadné ulici Města poblíž Řeky.

Mornštajnová Alena: Hotýlek
239 Kč 179 Kč

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí.

Musil Robert: Eseje
348 Kč 261 Kč

Výbor z brilatního Musilova myšlení ve formě esejistické, tak jak jej uspořádala Růžena Grebeníčková, o jejíž esej je též tato kniha doplněna.

Pacner Karel: Psaní jako posedlost - Rozhovor s Karlem Pacnerem
369 Kč 309 Kč

Pronikavý knižní rozhovor s novinářem, popularizátorem vědy a spisovatelem Karlem Pacnerem vychází k jeho životnímu jubileu. Otázky pokládala zkušená publicistka Martina Riebauerová, tč. šéfdramaturgyně Událostí, komentářů ČT.

Palán Aleš: Nevidím ani tmu - Rozhovory o naději
497 Kč 403 Kč

Kde zůstaly ženy? napadlo Aleše Palána během příprav budoucího knižního projektu. Jeho protagonisty budou totiž bez výjimky samí muži, kteří zvolili útěk jako formu osvobození od okolního světa, aby si mohli stvořit ten vlastní. Copak ženy neutíkají?

Patřičný Martin: Akord a jiskry – Povídky
259 Kč 208 Kč

Martin Patřičný je výtvarník, který dělá krásné věci ze dřeva. Dřevo má rád a vypráví o něm v knihách i v televizním pořadu o Kusu dřeva ze stromu. Kromě toho je ale také autorem mnoha fejetonů a povídek.

Pekárková Iva: Dům bez zrcadel
299 Kč 239 Kč

„Všechno je v pořádku! Nejsi starý! Stačí se nedívat do zrcadla.“ Markéta už řadu let pracuje jako pendlerka, vždycky se několik týdnů stará o věkovité klienty v Anglii a několik týdnů má volno.

Rada Karel: Chvějící se jehličky příští zimy
230 Kč 173 Kč

Vedle obvyklých autorových atributů, jakými byly v předešlých jeho knihách vtipný sarkasmus a společensko-kritický tón, provází nejnovější povídkový soubor Karla Rady Chvějící se jehličky příští zimy především nostalgický tón a v nejdelším, ústředním

Rosocha Martin: Strážce stromů - Povídky
259 Kč 208 Kč

Strážce stromů je povídkový soubor padesáti příběhů, vystavěných na hranici fantazie, absurdity a skutečnosti. Povídky jsou psané čtivým a živým jazykem a jejich pointa je vždy překvapivá a neočekávaná.

Šmíd Jan: Údolí nejčistších radostí
287 Kč 216 Kč

Tři humoristické romány Jana Šmída o čistých radostech (Čisté radosti mého života, Návrat čistých radostí, Údolí nejčistších radostí) vypráví obchodní cestující Nat Jessel. Na cestách po venkovských osadách Arizony a Utahu ho doprovází lvice Eileen.

Staviarský Víťo: Loli paradička
279 Kč 232 Kč

Pro výběr do souboru kratších próz Loli paradička Víti Staviarského, autora v Čechách šířeji takřka neznámého, byly vybrány tři rozsáhlejší Staviarského texty, jejichž společným jmenovatelem jsou postavy z východoslovenských romských osad.

Ťia Pching-wa: Padlá metropol
593 Kč 493 Kč

Význačný současný čínský novelista a esejista Ťia Pching-wa svůj příběh komplikovaných erotických eskapád úspěšného spisovatele Čuanga Motýla poprvé přenáší do velkoměsta — zde jeho hrdina zažije slávu, moc a morální rozklad.

Váňová Magda: S tváří beránka
369 Kč 277 Kč

Román o dvou bratrech, jejichž manželky byly za svobodna blízkými přítelkyněmi. Filip je fotograf a s Olinou má dvě děti. Jeho manželství funguje, jak obvykle má, ale jde víceméně o povrchní vztah.

Viewegh Michal: Román pro muže
279 Kč 224 Kč

Tři sourozenci středního věku (televizní publicistka, novinář regionálního listu a soudce) a mladá striptérka na společném lyžařském výletě, který jen díky náhodě neskončí vraždou — to je zápletka slavného románu Michala Viewegha.

Viewegh Michal: Zrušený rok – Deník 2020
399 Kč 319 Kč

Michal Viewegh po několika letech opět přichází s nejosobnějším a nejotevřenějším žánrem – s deníkem. Rok 2020 byl pro valnou část obyvatel této planety zřejmě tím nejpodivnějším, a bohužel mnohdy i tím nejbolestivějším obdobím, jaké kdy zažili.

Vostrý Miroslav: Nejrychlejší kůň na světě
190 Kč 158 Kč

František Veselka i rodina Buriánkových se rozhodnou opustit komunistický ráj – jak se jim to podaří? Co se dozví Týna a její táta na místě, kde zemřel skladatel Ryba? Co vypráví bizarní pomník v Orlických horách?