Duffková Michaela: Zápisník abstinentky
299 Kč 252 Kč

Přestat je těžké, ale nejtěžší je vydržet Detox a protialkoholní léčba je jako výstup na horu – poté, co je absolvujete, ještě zdaleka nemáte vyhráno.

Povoroznyk Taras Tary: Taryho svět
399 Kč 336 Kč

V Taryho životě se v posledních letech odehrála spousta přemetů a salt, ale s těmi si jako správný parkourista uměl vždycky poradit. Stačilo několik vychytaných triků a ocitl se zpátky na vrcholu.

Altmann-Loos Elsie: Můj život a Adolf Loos-19%
359 Kč 288 Kč

Ve svých velmi osobních vzpomínkách vykresluje Elsie Altmann-Loos s jemnými nuancemi obraz Adolfa Loose, jak ho poznala v soukromí, ale i obraz celé epochy… Vídeň, Paříž a Côte d’Azur jsou zastávky na jejich společné cestě, k jejich každodennímu živo

Banga Radek: Radek Banga: (Ne)pošli to dál
349 Kč 294 Kč

Mimořádný životní příběh malého romského kluka s velkým srdcem Radek Banga alias Gipsy působí na české hiphopové scéně už od třinácti let. Od té doby vydal mnoho úspěšných nahrávek, získal řadu hudebních ocenění a vystupoval po celém světě.

Černý Ivan R.: Vlasta Burian na scénu!-24%
299 Kč 225 Kč

„Byl jednou jeden Vlasta Burian…“ Tento epitaf si vybral velký český herec sám, když byl na vrcholu své slávy. Zkušený publicista a autor řady publikací Ivan R.

Clemmensen Jesper: Uprchlíci
399 Kč 339 Kč

V neděli 24. června 1960 skočil Jan Roček s manželkou, tchyní a dvěma malými syny z paluby východoněmecké výletní lodi do vod přístavu v dánském Gedseru. O den později stejný kousek zopakovali jejich dobří přátelé.

Curieová Eve: Paní Curieová-24%
398 Kč 299 Kč

Proslulá biografie o ženě, jejíž jméno každý zná, ženě s nesmírným talentem a zaujetím pro vědu, ženě s nezměrnou vůlí a pracovitostí, které se podařilo nejen proniknout do světa vyhrazeného do té doby jen mužům, ale také v něm zcela mimořádným způso

Dean Abigail: Dívka A-24%
369 Kč 277 Kč

Nechci myslet na svou rodinu. Na hrůzy, které jsme se sourozenci museli kvůli rodičům prožít. Chci zapomenout na hororový dům i zvěrstva, která s námi dělali. Teď je ale matka po smrti a dům je náš.

Delon Alain Fabien: Z rodu vyvolených-16%
260 Kč 216 Kč

Příběh dominantního otce a syna ve formě fiktivníh zpovědi, kde je vše pravda.

Může se život přes noc obrátit naruby? Osmnáctiletý Alex Delval sní o tom, že se stane hercem jako jeho otec.

Dvořák Miloš: Malý průvodce po hrobech velkých IV.-24%
499 Kč 375 Kč

Je překvapující, že nás, kteří se rádi procházíme mezi náhrobky ve stínu starých stromů, je tolik. Tahle zvláštní (a z pohledu mnohých trochu morbidní) záliba má dokonce svůj odborný název – tafofilie.

Emerson Clint: Správný šílenec - Vzpomínky člena Navy SEALs
399 Kč 336 Kč

Najít, vyřešit, dokončit… A nebrat si servítky. Vzpomínky bývalého člena Navy SEALs a elitního operátora Clinta Emersona jsou naplněny černým humorem a neberou si servítky. Více než 20 let služby mu umožnilo projít si nasazením např.

Frolík František: Osobnosti Berounska a Hořovicka-24%
269 Kč 202 Kč

Kniha Františka Frolíka představuje slavné i méně známé osobnosti, které se zapsaly do dějin obcí Berounska a Hořovicka. Autor je celoživotním sběratelem autogramů, které pak společně s fotografií a krátkým popisem představují každou osobnost.

Hejna Tomáš: Češi ve všech koutech světa-24%
249 Kč 187 Kč

Když řeknete v zahraničí, že pocházíte z České republiky, obyčejně si ji lidé dokáží alespoň zařadit do Evropy, případně do nějakého historického kontextu.

Hofbauer Josef, Strauß Emil: Josef Seliger - Obraz jednoho života-16%
229 Kč 191 Kč

Josef Seliger (1870–1920) byl jednou z nevýznačnějších politických osobností v dějinách českých zemí. Narodil se poblíž Liberce a již záhy se spojil s dělnickým hnutím. České Němce vedl do boje o rovné hlasovací právo a o sociální práva.

Janíček Jeroným: Život za zdí - Příběh úzkosti a deprese
299 Kč 255 Kč

Kniha vychází jak ze stejnojmenného dokumentárního cyklu, tak i z autorova života a jeho osobních zkušeností s úzkostmi, depresemi, psychoterapií, ale také s hospitalizací v psychiatrické nemocnici, stigmatizací a opakovanými pokusy o návrat do běžné

Kovářová Tereza: Real Terysa
399 Kč 336 Kč

Jsem Terysa, youtuberka a tiktokerka, ale taky úplně normální holka se všemi radostmi a starostmi, co můžete v patnácti mít.

Linka Rudy: Rudy Linka: Na cestě domů… vždycky-20%
399 Kč 319 Kč

Praha, Stockholm, New York a Prachatice jsou místa, která Rudy Linka nazývá svým domovem. Jeho inspirativní životní cesta a lidé, které na ní potkal, je přiblížena v této biografii plné optimismu, energie, humoru a hudby.

Morris Heather: Tatér z Osvětimi
269 Kč 226 Kč

Dosud nevyřčený příběh z tábora smrti

Tetování vězňů v Osvětimi se stala symbolem holocaustu. Jedním z těch, kdo čísla na předloktí tetovali, byl slovenský Žid Lale Sokolov, rodným jménem Ludwig Eisenberg.

Ngor Haing, Warner Roger: Vražedná pole-25%
448 Kč 336 Kč

V dubnu 1975 se dostali v Kambodži k moci Rudí Khmerové vedení mužem, který si říkal Pol Pot. Rudí Khmerové rozpoutali v zemi teror, vyhnali veškeré obyvatelstvo z měst na venkov a z lidí udělali otroky.

Oliverová Gillian: Eva Romanová - Vzpomínky-20%
299 Kč 239 Kč

Eva Romanová spolu se svým bratrem Pavlem tvořila náš nejslavnější krasobruslařský pár. Sourozenci Romanovi soutěžili v tancích na ledě, čtyřikrát se stali mistry světa a dvakrát získali zlatou medaili na mistrovství Evropy. Když v první polovině 60.

Paulová Gill: Jackie a Maria
449 Kč 382 Kč

Jackie Kennedyová, Maria Callasová a Ari Onassis – drama milostného trojúhelníku

Jackie Kennedyová je mladá, krásná, inteligentní a miluje svého manžela.

Pavlíčková Kovaříková Pavla: Rododendron - Za horizontem osudu...-16%
249 Kč 209 Kč

Skutečný příběh matky a dcery, kterým nebylo dopřáno žít spolu. Kniha plná utrpení a beznaděje, ale i lásky a víry. Skutečný příběh matky, které lidská zášť a zloba podpořené totalitním režimem v Československu vyrvaly z náručí dvouletou dceru.

Rodriguezová Deborah: Kábulská škola krásy-20%
348 Kč 275 Kč

V roce 2001 krátce po pádu Tálibánu přiletěla Deborah Rodriguezová, kadeřnice z Michiganu a matka dvou dětí, do Afghánistánu jako členka týmu, který obyvatelům této válkou zpustošené země přijel nabídnout humanitární pomoc.

Rund Michal: Po stopách Rudolfa Welse-24%
249 Kč 187 Kč

Kniha seznamuje s životem a dílem architekta Welse, žáka A. Loose, který navrhl mnoho významných objektů nejenom v Karlovarském kraji. Zabýval se také filmovou architekturou nebo navrhoval design pro sklárnu Moser

Shelton Robert: Bob Dylan: No Direction Home
699 Kč 595 Kč

Kniha Roberta Sheltona Bob Dylan: No Direction Home je jediným vyprávěním o počátcích dráhy světoznámého písničkáře „z první ruky“. Shelton jako první rozpoznal v Dylanovi talent a napsal o něm v New York Times.

Staša Roman: Matla - Kuchařka plná příběhů
399 Kč 336 Kč

Nejlepší recepty i životní příběh vítěze kuchařské soutěže MasterChef Česko 2020 Romana Staši Hokejka, kuchař, trenér, běžec, cestovatel a bůhvíco ještě. Těch nálepek už jsem měl hodně. Chcete vědět, jak jsem k nim přišel? Tak to jste tady správně.

Tauchen Jiří: Lída Baarová Návraty-20%
299 Kč 239 Kč

Obrazová publikace tvořená převážně unikátními fotografiemi z osobního archivu herečky Lídy Baarové přibližuje méně známé období jejího života po odchodu do emigrace v roce 1948.

van Iperenová Roxane: Sestry z Osvětimi-20%
399 Kč 319 Kč

Hlavními aktéry příběhu, založeného na skutečných historických událostech, jsou dvě mladé židovské sestry Janny a Lien, které za druhé světové války žily ve vile ‘t Hooge Nest v nizozemské oblasti Het Gooi .