Katalpa Jakuba: Zuzanin dech
259 Kč 195 Kč

Co všechno udrží člověka při životě…

Jsou tři. Zpočátku děti. Svět je v rovnováze. Později se všechno změní. Ona miluje jednoho z nich, ji milují oba dva. Zuzana Liebeskindová je dcera cukrovarníka.

Aleksejev Tiit: Cesta do svaté země
448 Kč 336 Kč

Putování, se odehrává v posledních letech 11. století. Hlavní hrdina, bojovník Dieter, bojuje v armádě hraběte z Toulouse za osvobození Palestiny z rukou nepřátel.

Coates Ta-Nehisi: Kdo tančí s vodou
399 Kč 299 Kč

Jedinečné vyobrazení světa otroctví a příběh o nejstarším americkém boji — boji za svobodu

Mladý Hiram Walker se narodil jako otrok.

Eschbach Andreas: NSA: Národní bezpečnostní úřad
499 Kč 425 Kč

Německá říše v touze po vítězství ve válce v roce 1942 zapojuje veškeré možné prostředky do boje proti zbytku světa. Programátorka Helena Bodenkampová na vlastní kůži zjišťuje, co všechno v Národním bezpečnostním úřadu NBA dokážou.

Follett Ken: Na věky věků
599 Kč 479 Kč

Také ve druhém rozsáhlém příběhu s historickým námětem nás Ken Follett zavádí do středověkého anglického městečka Kingsbridge, avšak o zrhuba sto padesát let později než v románu Pilíře země. Do spletitých osudů obyvatel Kingsbrigde 14.

Follett Ken: Pilíře země
599 Kč 479 Kč

Románová historická freska, jejíž barvitý děj je soustředěn kolem stavby gotické katedrály v Anglii 12. století. V Anglii 12. století, v době občanské války, ničivého hladomoru a náboženských nesvárů, vyrůstá v Kingsbridge nádherná katedrála.

Follett Ken: Večer a jitro
599 Kč 479 Kč

Pilíře země, Na věky věků a Ohnivý sloup , tři monumentální historické ságy bestselleristy Kena Folletta dokázaly oslovit miliony čtenářů na celém světě.

Grmolec Zdeněk: Tajemství Černé královny
279 Kč 224 Kč

Poutavý příběh z doby lucemburské plný bouřlivých vztahů, politických intrik i tajemné magie Druhou manželkou Zikmunda Lucemburského se překvapivě stává Barbora Celská, žena, kterou humanista Eneáš Silvius Piccolomini, pozdější papež Pius II.

Hanibal Jiří: Až na vrchol
259 Kč 208 Kč

Píše se rok 1375. Moravský markrabě Jan Jindřich Lucemburský umírá a vládcem Moravy se stává jeho syn Jošt.

Harmonová Amy: Vítr to ví
399 Kč 319 Kč

Anne Galagherová vyrůstala v okouzlení z otcových příběhů. Nyní se vrací se zlomeným srdcem do rodného Irska, aby rozprášila otcův popel. Jenže najednou je všechno jinak a ona se probouzí… na stejném místě, ale JINDY.

Kelman Suzanne: Výhled na střechy
379 Kč 304 Kč

Nezapomenutelný příběh lásky, naděje i zrady Píše se rok 1941. Nacisté obsazují Amsterdam, milované město profesora Josefa Helda. Ten navíc záhy zjišťuje, že se jeho bývalý žák Michael Blum snaží uniknout gestapu.

Koubková Zuzana: Koniášův klíč
269 Kč 216 Kč

První polovina 18. století. Doba skvostných uměleckých děl, ale také násilné rekatolizace, poroby a útlaku. Známá česká autora se s tímto fascinujícím obdobím vypořádala po svém.

Meijer Eva: Ptačí domek
329 Kč 247 Kč

Žena žijící sama v malém domku na anglickém venkově se může zdát osamělá, ve skutečnosti se však nachází v té nejlepší společnosti.

Len Howardová strávila polovinu života v domku na anglickém venkově.

Nesměrák Martin: Každému jeho hřivnu
349 Kč 279 Kč

Na hradě Landštejně je za záhadných okolností zavražděn hradní písař. Podezření padne na kupce, který spolu se svým doprovodem v podhradí přenocoval a hned za úsvitu spěšně odjel.

Neužil František: Královna Eliška Rejčka
349 Kč 279 Kč

Historický román proslulého českého autora zavádí čtenáře do doby 14. století a líčí osudy fascinující české a polské královny, jež patří mezi nejzajímavější postavy české i světové historie.