Burešová Miládka: Duha noci-16%
249 Kč 209 Kč

Sbírka básní o drobných radostech, o vděku za ně, o lásce ke všemu možnému. Lyrické, téměř filozofické rozvahy promíchané se skoro naivními říkankami.

Černohorská Nelly: Zlovolné bytosti-16%
249 Kč 209 Kč

Básnická sbírka epických veršovaných balad okořeněná hororovou novelou. Inspirováno slovanskou mytologií. Máte rádi pověrečná vyprávění, v nichž řádí nedobrá stvoření, jako jsou víly, jezinky, čarodějnice či tajemná světýlka?

Diaby M'Badjala: Na hraně
179 Kč 151 Kč

Básnická sbírka plná emocí o bezmoci, strachu a tlaku společnosti. Doplněna texty zachycujícími pocity v depresivních fázích a suicidních etapách na oddělení psychiatrie. Život s hraniční poruchou osobnosti je nekonečný boj.

Erben Karel Jaromír, Fürstová Míla: Kytice-20%
599 Kč 479 Kč

Snad nejznámější česká sbírka balad 19. století je natolik nadčasová, že oslovuje čtenáře již neuvěřitelných 150 let. Verše plné tajemna, mystiky a poučení jdou až do hloubky české duše.

Fialová Jitka: Pentimenti-24%
187 Kč 141 Kč

pozoruju co se kde šustne příroda umí být rychlá až tě za sebou ztrácím připomínáš se mi vzletem ptáků překvapenou zvěří křupáním listí uhnaným dechem jmény jež stále dobře znáš řekneš je a detaily nechtěně napadnou kontury pak každá srna p

Fišmeister Miroslav: Líc al-Chálí-20%
199 Kč 159 Kč

Na první průlet verši Miroslava Fišmeistera by se možná zdálo, že jde o hravě nonsensovou poezii, o absurdní slovní hříčky, o zvukomalebné toky hlásek a písmen a v nich neztajené jiskřivé veselí.

Goldstein Klára: Falkenfrau-24%
229 Kč 172 Kč

Ve svém nejnovějším díle se Klára Goldstein, podobně jako ve sbírkách Milíře (2016) a Kenotaf (2018), inspiruje konkrétními místy a lidskými osudy.

Kašpar Pavel: Chce se mi-24%
249 Kč 187 Kč

Nečtete poezii? Nebaví vás poezie? Zanevřeli jste na ni už na základce? Pak je tato kniha určena právě vám. Nechte se unést osobitým světem básní Pavla Kašpara. Jeho sbírka Chce se mi vás nenechá chladnými.

Maňas Dalibor: Tynošita-25%
199 Kč 149 Kč

Údělem umělce vždycky je samota. K samotě patří pes a kůň. Zvíře vedle tebe samotu podtrhne. Mráz, cigareta a kafe. Až když se vysereš ráno v mrazu na latríně, teprve potom opravdu se rozední.

Marhoul Alois: Strom, který se nechal tetovat-19%
160 Kč 129 Kč

Znalci poezie vědí, že Alois Marhoul patří k vtipným básníkům. Málokdo umí, tak jako on, svými verši hluboce zasáhnout duši a srdce – a zároveň pobavit. V nové sbírce ovšem přibyl do autorovy tvorby i nový, osudovější tón.

Raichl Jiří: Slunce v podhlavníku-16%
160 Kč 133 Kč

Slunce v podhlavníku je jakýmsi průřezem autorovy básnické tvorby za více než třicet let. Zračí se v něm citový i názorový vývoj probíhající v kulisách turbulentní epochy od konce osmdesátých let dvacátého století až po současnost.

Seifert Jaroslav: Píseň písní-25%
268 Kč 201 Kč

Materiál, z něhož je Píseň složena, prosévali vypravěči během tisíců let velmi důkladně a tolikrát, až v sítu zůstaly ty nejzářivější rubíny, safíry, diamanty…

Jsem šafrán šáronský, jsem lilie kvetoucí v údolí.

Škrabal Karel: Nikoho nečekám-25%
199 Kč 149 Kč

Když byl Karel Škrabal součástí nastupující básnické generace, jeho verše četli jen kamarádi. Vyučil se mistrem skvěly´ch sloganů.

Šumníková Miriam: Černé na bílém
199 Kč 168 Kč

Na nic si nehrající básnická prvotina. Zachycení krátkého kočičího života. Sbírka o malém koťátku, které autorce vstoupilo do života a vybarvilo jí svět. Kotě, které ji naučilo, jak být přijata a jak se chovat jako dáma.

Tranströmer Tomas: Smuteční gondola-25%
228 Kč 171 Kč

Smuteční gondola, sbírka z roku 1996 nedávno zesnulého nobelisty švédského spisovatele Tomase Tranströmera odkazuje na Franze Liszta a Benátky.

Urban Petr: Básně k pohlazení-24%
125 Kč 94 Kč

„To se hned lépe v dnešním světě bdí, když po duši nás někdo pohladí.“

V této básnické sbírce najdete to, co každý potřebuje – verše k pousmání, k zamyšlení, pro dobrou náladu, či k tolik potřebnému odpočinku.

Žáček Jiří: Co oči nevidí-24%
330 Kč 248 Kč

Kniha ze všech období Žáčkovy lyrické básnické tvorby otevírá cesty do hlubokého vesmíru, který se rozpíná v lidské duši. Zde se odehrávají zázračné proměny všedního světa a jeho splynutí s poezií.