Duffková Michaela: Zápisník abstinentky
299 Kč 252 Kč

Přestat je těžké, ale nejtěžší je vydržet Detox a protialkoholní léčba je jako výstup na horu – poté, co je absolvujete, ještě zdaleka nemáte vyhráno.

Povoroznyk Taras Tary: Taryho svět
399 Kč 336 Kč

V Taryho životě se v posledních letech odehrála spousta přemetů a salt, ale s těmi si jako správný parkourista uměl vždycky poradit. Stačilo několik vychytaných triků a ocitl se zpátky na vrcholu.

Altmann-Loos Elsie: Můj život a Adolf Loos
359 Kč 288 Kč

Ve svých velmi osobních vzpomínkách vykresluje Elsie Altmann-Loos s jemnými nuancemi obraz Adolfa Loose, jak ho poznala v soukromí, ale i obraz celé epochy… Vídeň, Paříž a Côte d’Azur jsou zastávky na jejich společné cestě, k jejich každodennímu živo

Banga Radek: Radek Banga: (Ne)pošli to dál
349 Kč 294 Kč

Mimořádný životní příběh malého romského kluka s velkým srdcem Radek Banga alias Gipsy působí na české hiphopové scéně už od třinácti let. Od té doby vydal mnoho úspěšných nahrávek, získal řadu hudebních ocenění a vystupoval po celém světě.

Bonanno Bill, Pistone Joe: Správní hoši
375 Kč 282 Kč

Stovky pisatelů se pokoušely zachytit život uvnitř zločinecké organizace, nikdo však dosud neměl možnost pohledu zvnitřku, aby napsal knihu, jako je tato.

Černý Ivan R.: Vlasta Burian na scénu!
299 Kč 225 Kč

„Byl jednou jeden Vlasta Burian…“ Tento epitaf si vybral velký český herec sám, když byl na vrcholu své slávy. Zkušený publicista a autor řady publikací Ivan R.

Clemmensen Jesper: Uprchlíci
399 Kč 339 Kč

V neděli 24. června 1960 skočil Jan Roček s manželkou, tchyní a dvěma malými syny z paluby východoněmecké výletní lodi do vod přístavu v dánském Gedseru. O den později stejný kousek zopakovali jejich dobří přátelé.

Dean Abigail: Dívka A
369 Kč 277 Kč

Nechci myslet na svou rodinu. Na hrůzy, které jsme se sourozenci museli kvůli rodičům prožít. Chci zapomenout na hororový dům i zvěrstva, která s námi dělali. Teď je ale matka po smrti a dům je náš.

Delon Alain Fabien: Z rodu vyvolených
260 Kč 216 Kč

Příběh dominantního otce a syna ve formě fiktivníh zpovědi, kde je vše pravda.

Může se život přes noc obrátit naruby? Osmnáctiletý Alex Delval sní o tom, že se stane hercem jako jeho otec.

Dvořák Miloš: Malý průvodce po hrobech velkých IV.
499 Kč 375 Kč

Je překvapující, že nás, kteří se rádi procházíme mezi náhrobky ve stínu starých stromů, je tolik. Tahle zvláštní (a z pohledu mnohých trochu morbidní) záliba má dokonce svůj odborný název – tafofilie.

Emerson Clint: Správný šílenec - Vzpomínky člena Navy SEALs
399 Kč 336 Kč

Najít, vyřešit, dokončit… A nebrat si servítky. Vzpomínky bývalého člena Navy SEALs a elitního operátora Clinta Emersona jsou naplněny černým humorem a neberou si servítky. Více než 20 let služby mu umožnilo projít si nasazením např.

Fénelonová Fania: Osvětimský orchestr
270 Kč 203 Kč

Sugestivní výpověď francouzské klavíristky, která strávila jedenáct měsíců v „dívčím orchestru“ v koncentračním táboře Osvětim.

Frolík František: Osobnosti Berounska a Hořovicka
269 Kč 202 Kč

Kniha Františka Frolíka představuje slavné i méně známé osobnosti, které se zapsaly do dějin obcí Berounska a Hořovicka. Autor je celoživotním sběratelem autogramů, které pak společně s fotografií a krátkým popisem představují každou osobnost.

Hejna Tomáš: Češi ve všech koutech světa
249 Kč 187 Kč

Když řeknete v zahraničí, že pocházíte z České republiky, obyčejně si ji lidé dokáží alespoň zařadit do Evropy, případně do nějakého historického kontextu.

Hofbauer Josef, Strauß Emil: Josef Seliger - Obraz jednoho života
229 Kč 191 Kč

Josef Seliger (1870–1920) byl jednou z nevýznačnějších politických osobností v dějinách českých zemí. Narodil se poblíž Liberce a již záhy se spojil s dělnickým hnutím. České Němce vedl do boje o rovné hlasovací právo a o sociální práva.

Janíček Jeroným: Život za zdí - Příběh úzkosti a deprese
299 Kč 255 Kč

Kniha vychází jak ze stejnojmenného dokumentárního cyklu, tak i z autorova života a jeho osobních zkušeností s úzkostmi, depresemi, psychoterapií, ale také s hospitalizací v psychiatrické nemocnici, stigmatizací a opakovanými pokusy o návrat do běžné

Kovářová Tereza: Real Terysa
399 Kč 336 Kč

Jsem Terysa, youtuberka a tiktokerka, ale taky úplně normální holka se všemi radostmi a starostmi, co můžete v patnácti mít.

Linka Rudy: Rudy Linka: Na cestě domů… Vždycky
399 Kč 319 Kč

Praha, Stockholm, New York a Prachatice jsou místa, která Rudy Linka nazývá svým domovem. Jeho inspirativní životní cesta a lidé, které na ní potkal, je přiblížena v této biografii plné optimismu, energie, humoru a hudby.

Morris Heather: Tatér z Osvětimi
269 Kč 226 Kč

Dosud nevyřčený příběh z tábora smrti

Tetování vězňů v Osvětimi se stala symbolem holocaustu. Jedním z těch, kdo čísla na předloktí tetovali, byl slovenský Žid Lale Sokolov, rodným jménem Ludwig Eisenberg.

Ngor Haing, Warner Roger: Vražedná pole
448 Kč 336 Kč

V dubnu 1975 se dostali v Kambodži k moci Rudí Khmerové vedení mužem, který si říkal Pol Pot. Rudí Khmerové rozpoutali v zemi teror, vyhnali veškeré obyvatelstvo z měst na venkov a z lidí udělali otroky.

Oliverová Gillian: Eva Romanová - Vzpomínky
299 Kč 239 Kč

Eva Romanová spolu se svým bratrem Pavlem tvořila náš nejslavnější krasobruslařský pár. Sourozenci Romanovi soutěžili v tancích na ledě, čtyřikrát se stali mistry světa a dvakrát získali zlatou medaili na mistrovství Evropy. Když v první polovině 60.

Paulová Gill: Jackie a Maria
449 Kč 382 Kč

Jackie Kennedyová, Maria Callasová a Ari Onassis – drama milostného trojúhelníku

Jackie Kennedyová je mladá, krásná, inteligentní a miluje svého manžela.

Pavlíčková Kovaříková Pavla: Rododendron - Za horizontem osudu...
249 Kč 209 Kč

Skutečný příběh matky a dcery, kterým nebylo dopřáno žít spolu. Kniha plná utrpení a beznaděje, ale i lásky a víry. Skutečný příběh matky, které lidská zášť a zloba podpořené totalitním režimem v Československu vyrvaly z náručí dvouletou dceru.

Rodriguezová Deborah: Kábulská škola krásy
348 Kč 275 Kč

V roce 2001 krátce po pádu Tálibánu přiletěla Deborah Rodriguezová, kadeřnice z Michiganu a matka dvou dětí, do Afghánistánu jako členka týmu, který obyvatelům této válkou zpustošené země přijel nabídnout humanitární pomoc.

Rund Michal: Po stopách Rudolfa Welse
249 Kč 187 Kč

Kniha seznamuje s životem a dílem architekta Welse, žáka A. Loose, který navrhl mnoho významných objektů nejenom v Karlovarském kraji. Zabýval se také filmovou architekturou nebo navrhoval design pro sklárnu Moser

Shelton Robert: Bob Dylan: No Direction Home
699 Kč 595 Kč

Kniha Roberta Sheltona Bob Dylan: No Direction Home je jediným vyprávěním o počátcích dráhy světoznámého písničkáře „z první ruky“. Shelton jako první rozpoznal v Dylanovi talent a napsal o něm v New York Times.

Staša Roman: Matla - Kuchařka plná příběhů
399 Kč 336 Kč

Nejlepší recepty i životní příběh vítěze kuchařské soutěže MasterChef Česko 2020 Romana Staši Hokejka, kuchař, trenér, běžec, cestovatel a bůhvíco ještě. Těch nálepek už jsem měl hodně. Chcete vědět, jak jsem k nim přišel? Tak to jste tady správně.

Štráfeldová Milena: To je on! O té, co si říkala Toyen
399 Kč 319 Kč

To je on! – Tři slova, ze kterých možná vzniklo umělecké jméno surrealistické malířky Toyen. Jméno stejně záhadné, jako byla sama. Jako by za sebou stále zametala stopy. Svá svědectví tak o ní podali jiní.

Tauchen Jiří: Lída Baarová Návraty
299 Kč 239 Kč

Obrazová publikace tvořená převážně unikátními fotografiemi z osobního archivu herečky Lídy Baarové přibližuje méně známé období jejího života po odchodu do emigrace v roce 1948.

van Iperenová Roxane: Sestry z Osvětimi
399 Kč 319 Kč

Hlavními aktéry příběhu, založeného na skutečných historických událostech, jsou dvě mladé židovské sestry Janny a Lien, které za druhé světové války žily ve vile ‘t Hooge Nest v nizozemské oblasti Het Gooi .

Větříšek Lubomír: Dva roky v hajzlu
299 Kč 225 Kč

Ostříhat vlasy, oplakat svobodu, opustit holky i sny… A možná přijít o život.

Devatenáctiletý Luba nastupuje k výkonu základní vojenské služby do dalekého Bakova nad Jizerou, stejně jako jeho vrstevníci, jen nerad a z donucení.