Lovecké kolimátory umožňují při lovu přesné míření, a zvyšují tak šanci na úspěch. Jak se liší micro kolimátory, tubusové kolimátory nebo otevřené kolimátory na pušku či pistoli? Poradíme vám!

Zobrazit více

Co je to kolimátor a jak funguje?

Kolimátory plní podobnou funkci jako lovecké puškohledy, jsou však vybaveny pouze jednou optickou čočkou a diodou, díky které bez zdlouhavého přeostřování rychle a přesně zaměří cíl.

→ K míření pomocí kolimátoru používáte obě oči.

Micro kolimátor

Nejrozšířenější kolimátory patří k nejmenším na trhu. Díky kompaktním rozměrům, nízké hmotnosti, snadné montáži a rychlému zaměření cíle jsou vhodné na většinu loveckých zbraní a lze je obvykle užívat pro denní i noční střelbu.

Otevřený kolimátor

Otevřené kolimátory mají široké zorné pole, snadno se však zanáší nečistotami, proto jsou vhodnější do méně prašného prostředí a je třeba pravidelného čištění. Jejich výhodou je kompaktní velikost a nízká hmotnost.

Uzavřený – tubusový kolimátor

Uzavřené kolimátory mají menší zorné pole, jsou ale lépe chráněny před vnikem nečistot, proto jsou ideální na lov do přírody nebo do prašného prostředí. Čočka je navíc často opatřena ochrannou odklápěcí krytkou.

Pistolový kolimátor

Drobné kolimátory vhodné na pistole, kulovnice a menší lovecké pušky. Pistolové kolimátory jsou v některých případech vybaveny sklopnou krytkou zrcadla, jejímž vyklopením se automaticky aktivuje světelná dioda.

TIP!

K základnímu průzkumu terénu slouží výkonné dalekohledy.


Jak vybrat lovecký kolimátor?

Kolimátory vybírejte dle provedení, funkcí a způsobu uchycení k pušce.

Velikost a barva tečky kolimátoru

Velikost tečky, kterou vysílá dioda, se u různých kolimátorů může lišit. Velikost tečky se značí na stupnici 1 – 4 MOA. Čím je tečka větší, tím se přesnost u střelby na velkou vzdálenost zmenšuje. Většina kolimátorů disponuje tečkou 2 MOA.

Nejběžnější zabarvení LED diody:

  • Červená tečka – v nepříznivých podmínkách (ostré světlo, led, sníh) může být hůře viditelná.
  • Zelená tečka – obvykle dobře viditelná ve většině prostředí.
  • Zlatá tečka – příjemná pro lidské oko, dobře viditelná.

Velikost obrazce

Velikost obrazce pomáhá k odměření správné vzdálenosti od cíle. Nejrozšířenější velikost obrazce u kolimátorů je 65 MOA, které je vhodné i na krátké vzdálenosti.

Druh uchycení kolimátoru Specifikace a využití
Fixní uchycení Pro dlouhodobé využití, složitější deinstalace.
QD rychloupínací systém Pro využití zbraně s kolimátorem i bez, lze snadno a rychle deinstalovat.

Funkce a příslušenství loveckých kolimátorů

  • Automatické vypnutí – přístroj se po určité době nečinnosti vypne, a šetří tak baterii.
  • Automatické zapnutí – při pohybu pušky přístroj funkci obnoví.
  • Integrovaná paměť – kolimátor si pamatuje nastavení před posledním vypnutím.
  • Regulace intenzity jasu – lze regulovat dle aktuálního počasí, nabízí režimy i pro noční lov.
  • Odklápěcí krytka čočky – chrání čočku před mechanickým poškozením.
TIP!

Pokud lovíte především v noci, pořiďte si lovecké noční vidění.


HOLOSUN HS510C
1x

HOLOSUN HS510C

9 940 Kč
Doprava zdarma

Otevřený kolimátor s velkým průhledem. Výborný poměr cena/výkon. Bez paralaxy s neomezeným očním reliéfem. Kolimátor je vybaven QD montáží s přepínatelnými obrazci.

Partner: FOXcam
HOLOSUN HE510C Elite

HOLOSUN HE510C Elite

10 690 Kč
Doprava zdarma

Kolimátor HE510C řady Elite se zelenou LED diodou přináší lepší viditelnost za ostrého slunce a na sněhu. QD rychloupínací montáž, solární panel, přepínatelné obrazce.

Partner: FOXcam
HOLOSUN HE403R Elite GOLD

HOLOSUN HE403R Elite GOLD

6 290 Kč
Doprava zdarma

Kolimátor HOLOSUN HE403R gold se zlatou osnovou. Spolehlivý kolimátor s reostatovým voličem intensity osnovy. Výhodou tohoto kolimátoru je možnost ovládat jej v rukavici.

Partner: FOXcam
HOLOSUN HE407 X2 Elite Green

HOLOSUN HE407 X2 Elite Green

8 290 Kč
Doprava zdarma

Profesionální řada Elite nabízí kolimátor HE407C vhodný pro pistole i lovecké a útočné pušky. Kolimátor je vybaven solárním panelem s automatickou regulací osnovy.  Montáž Picatinny/ Weaver. Bez paralaxy s neomezeným očním reliéfem.

Partner: FOXcam
HOLOSUN HOLOSUN HS403B

HOLOSUN HOLOSUN HS403B

5 900 Kč
Doprava zdarma

Micro kolimátor s výborným poměrem kvalita/cena. Vybavený paměťovými funkcemi a vysokou i nízkou montáží v balení. Bez paralaxy s neomezeným očním reliéfem. Osnova 2 MOA

Partner: FOXcam
Meprolight Kolimátor MEPRO Foresight

Meprolight Kolimátor MEPRO Foresight

22 990 Kč

MEPRO Foresight je prvním kolimátorem, ve kterém na zobrazovací ploše neuvidíte jen záměrný bod, ale i jiné pro střelce důležité údaje v reálném čase jako je interní kompas, indikátor stavu baterie, pět přednastavených taktických záměrných křížů.

Partner: Thermvisia
HOLOSUN HOLOSUN HS515GM

HOLOSUN HOLOSUN HS515GM

10 590 Kč
Doprava zdarma

Kolimátor HS515GM patří do vyšší třídy kolimátorů HOLOSUN. Tělo vyrobeno z odolnější slitiny hliníku řadí kolimátor do třídy military grade. Kolimátor disponuje přepínatelnou osnovou bod 2 MOA nebo bod 2 MOA s obrazcem 65 MOA. Součástí dodávky je killflash. Bez paralaxy s neomezeným očním reliéfem.

Partner: FOXcam
HOLOSUN HOLOSUN HE403B Elite
1x

HOLOSUN HOLOSUN HE403B Elite

6 490 Kč
Doprava zdarma

Micro kolimátor HE403B Elite se zelenou LED diodou s výborným poměrem kvalita/cena. Vybavený paměťovými funkcemi a vysokou i nízkou montáží v balení. Bez paralaxy s neomezeným očním reliéfem. Osnova zelená LED – 2 MOA

Partner: FOXcam
HOLOSUN HOLOSUN HS403B FDE

HOLOSUN HOLOSUN HS403B FDE

5 900 Kč
Doprava zdarma

HS403B FDE – micro kolimátor s výborným poměrem kvalita/cena. Vybavený paměťovými funkcemi a vysokou i nízkou montáží v balení. Bez paralaxy s neomezeným očním reliéfem.

Partner: FOXcam
HOLOSUN HOLOSUN HS503GU

HOLOSUN HOLOSUN HS503GU

8 100 Kč
Doprava zdarma

Kolimátor HS503GU disponuje přepínatelnou osnovou. V balení najdete nízkou i vysokou montáž. Bez paralaxy, neomezený oční reliéf.

Partner: FOXcam
HOLOSUN HOLOSUN HS503GU FDE

HOLOSUN HOLOSUN HS503GU FDE

8 100 Kč
Doprava zdarma

Kolimátor HS503GU disponuje přepínatelnou osnovou. V balení najdete nízkou i vysokou montáž. Bez paralaxy, neomezený oční reliéf.

Barva FDE.

Partner: FOXcam
HOLOSUN HE507 Elite X2 Green
1x

HOLOSUN HE507 Elite X2 Green

11 190 Kč
Doprava zdarma

Profesionální řada Elite nabízí kolimátor HE507C X2 se zelenou, přepínatelnou osnovu 2 MOA tečka nebo 2 MOA tečka + obrazec 32 MOA obrazec. Kolimátor je vybaven solárním panelem s automatickou regulací osnovy.  Montáž Picatinny/ Weaver. Bez paralaxy a s neomezeným očním reliéfem.

Partner: FOXcam

Kolimátory

Lovecké kolimátory usnadňují ostření, a díky nim snadno a rychle zaměříte cíl i na delší vzdálenosti. Na výběr máte kompaktní otevřené kolimátory, oblíbené micro kolimátory i tubusové kolimátory vhodné do těžších podmínek.

Kolimátor HOLOSUN

Populární kolimátory Holosun jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi – nočním viděním, G senzorem i solárním panelem, který šetří baterii.

Kolimátor OKO

Český výrobce kolimátorů OKO, nabízí kolimátory až o 30 % rychlejší než klasická mířidla. Čočka kolimátoru má vodoodpudivý povrch, proto můžete pohodlně mířit i v dešti.

Kolimátor Vortex

Populární kolimátory Vortex patří k nejoblíbenějším a nejspolehlivějším přístrojům na trhu. Hodí se spíše pro náročné profesionály, kteří potřebují odolné zařízení do náročných podmínek. Většina kolimátorů Vortex je vybavena rychloupínacím systémem a optikou s jasným zobrazením a vysokým přenosem světla. Některé disponují i systémem holografické projekce.

Kolimátor na vzduchovku

Kolimátory určené k instalaci na vzduchové pistole či pušky. Jsou lehké pro snadnou manipulaci se zbraní a v některých případech lze dokonce volit mezi několika druhy zobrazení záběrných bodů.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Kolimátory.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Kolimátory výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Kolimátory akce.