BENAB® MARLOON XXL - 195 x 80 cm

Značka: BENAB® Náš kód: 100010579089

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partnerDoprava zdarmaNovinka

BENAB® MARLOON XXL - 195 x 80 cm

MARLOON XXL je oblíbená sendvičová matrace s paměťovou pěnou z jedné a PUR pěnou s antidekubitními prořezy z druhé strany. Střední vrstvu matrace tvoří PUR pěna se 7-mi zónovou profilací. Matrace má střední tuhost. Celý popis

5097
5 354 Kč
5 097 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100010579089

Popis

Popis produktu

Matrace MARLOON XXL je komfortní vysoká matrace s paměťovou pěnou pro maximální pohodlí. Pokud si chcete spánek opravdu užít, tak je pro Vás tato matrace tou správnou volbou. Paměťová pěna (žlutá vrstva bez profilace) nabízí komfortní pohodlí, které ocení především ženy a děti. Muži si také přijdou na své. Šedá vrstva matrace s antidekubitními prořezy je oproti paměťové pěně mírně pevnější (střední tuhost) a díky antidekubitním prožerům udržuje ideální klima na lůžku bez nadměrného hromadění tepla.
Jádro matrace (střední vrstva) je neméně důležitá. Profilace v jádru matrace je tvarována do 7-mi anatomických zón podle tvaru lidského těla a umožňuje, aby se při zatížení v oblasti ramen a boků více přizpůsobila tlaku, zatímco pod hlavou nebo v pase zůstane pevnější. Tím dochází k rovnoměrnému rozložení opory těla a lepšímu uvolnění svalů během spánku.


Při výběru matrace vždy bereme v úvahu, že čím je naše hmotnost vyšší, tím více matraci zatížíme a tím více se matrace bude pod naší váhou tvarovat. Z toho vyplývá, že pocitově tak stejná matrace působí jinak na osoby s rozdílnou hmotností.


Paměťová pěna Visco:je velmi oblíbená pro výrobu kvalitních matrací díky svým jedinečným schopnostem. Dokáže perfektně reagovat na tlak a teplo a dokáže se optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla. Působením tělesné teploty uživatele paměťová pěna měkne, čímž dochází k rovnoměrnému rozložení váhy a ke snížení bodového tlaku na organismus, zejména v ramenou a kyčlích. Nedochází tak k narušení krevního oběhu v průběhu spánku, ani ke vzniku proleženin. Svalstvo je během spánku naprosto uvolněné, což přispívá k celkové relaxaci organismu. Matrace z viscoelastické paměťové pěny lze doporučit všem, kteří vyžadují vysoký komfort a pohodlí. Zároveň jsou vhodné pro osoby s ortopedickými problémy či s bolestmi zad. Perfektní volba i pro dětský rostoucí organismus, kdy správné uložení páteře v průběhu spánku hraje nenahraditelnou roli pro další zdravý vývoj a růst. Objemová hmotnost pěny je 52 kg/m3.


Pěna PUR (polyuretan): tvoří duhou tužší lehací plochu matrace a také její nosné jádro. Vyniká především velmi dobrou tvarovou stálostí a je velmi univerzálně použitelná při výrobě matrací pro děti i dospělé. PUR pěna se vyrábí se „zpěněním“ speciální polyuretanové hmoty. Proces výroby PUR pěn prošel inovacemi, které zaručují zdravotní nezávadnost materiálu (PUR pěny jsou v současné době díky technologickému postupu kvalitnější než klasický molitan). Mezi výhody polyuretanové pěny patří nižší hmotnost a tedy i snazší manipulace s matrací, pružnost, tvarová stálost a cenová dostupnost. PUR pěna se nehodí do vlhčího prostředí, protože oproti jiným materiálům má nižší vzdušnost. Pokud je matrace z PUR pěny umístěna na pevný podklad, zvyšuje se riziko napadení matrace plísněmi a snižuje se zároveň životnost matrace, z toho důvodu je doporučené užití na lamelový rošt, který umožňuje dobré provzdušňování matrace. 


Konstrukce matrace a FYZIOSYSTÉM: který do matrace vnáší 7 zón tuhosti – tzn., že jinak je matrace tvrdá pod hlavou, jinak pod rameny, jinak pod bedry atd. Díky tomuto systému se matrace umí dokonale přizpůsobit stavbě lidského těla a vytváří ideální podporu páteře ve všech spánkových polohách – na boku, na zádech i na břiše.


Potah SILVER:je příjemný měkký potah s podporou regenerace pokožky a obsahem stříbra. Stříbro je přirozeně antistatické, působí proti vzniku bakterií, plísní a zaručuje vynikající hygienu. Potah splňuje náročnou certifikaci OEKO-TEX standard. Potah tvoří z 30% vyskóza, 70% polyester. Potah je prošitý polyesterovým rounem o hmotnosti 250g/m2, je snímatelný a pratelný na 60°C.


Na jaký rošt je matrace vhodná:
Matraci MARLON XXL je vhodné uložit na lamelový rošt – pevný, polohovací i motorový.


Lepení:
Spojení jednotlivých vrstev matrací je řešeno tavným lepidlem HOTMELT. Použité lepidlo splňuje přísné normy zdravotní nezávadnosti, neobsahuje žádné škodlivé látky a je bez zápachu.


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Podle materiálu pěnové
Podle účelu rodinné
Rozměr matrace 195 x 80 cm
Tuhost matrace strřední 3 / středně měkká 2
Záruka na jádro 2 roky
Výška 24 cm
Doporučená nosnost 120 kg
Vhodný podklad Lamelový rošt - nepolohovací, Lamelový rošt - polohovací, Laťky, Pevná deska
Vhodné pro alergiky ano
Profilace matrace Wellness