BENAB® OMEGA FLEX - 200 x 140 cm

Značka: BENAB® Náš kód: 100010574515

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partnerDoprava zdarmaNovinka

BENAB® OMEGA FLEX - 200 x 140 cm

Omega Flex je velmi vzdušná sendvičová matrace z Bio pěny se speciálním provzdušňovací systém kolmo vrtaných otvorů a výraznou profilcí jádra pro dokonalou cirkulaci vzduchu. Celý popis

7619

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100010574515

Popis

Popis produktu

Matrace Omega Flex je středně vysoká pohodlná matrace s výrazným profilováním jádra i vrchních ploch matrace. Ideálně se hodí pro osoby, které se více potí a potřebují zajistit větší cirkulaci vzduchu na lůžku. Systém vrtání matrace provzdušňuje lehací plochu a odvádí přebytečné teplo v matraci směrem k jejímu jádru, odkud se příčnými otvory v jádru matrace dostává do stran a přes boky ven z matrace. Jádro matrace je zároveň velmi tvárné a dobře se přizpůsobí tlaku a křivkám lidského těla.
Matrace Omega Flex má z každé strany jiný typ pěny a tím i jinou tuhost, abysi každý vybral to správné pohodlí. Měkčí strana je tvořena PUR pěnou (modrá strana) o objemové hmotnosti 25 kg /m3 a vytváří spíše měkčí lehací plochu. Druhá strana je tvořena BIO pěnou (zelená strana) o objemové hmotnosti 40 kg/m3 a tvoří středně tuhou lehací plochu matrace. Střed jádra matrace tvoří PUR pěna o objemu 30 kg/m3, která zajišťuje nosnou funkci matrace. Vrtání matrace prochází všemi vrstvami a zachovává maximální vzdušnost po celou dobu spánku.
Při výběru matrace vždy bereme v úvahu, že čím je naše hmotnost vyšší, tím více matraci zatížíme a tím více se matrace bude pod naší váhou tvarovat. Z toho vyplývá, že pocitově tak stejná matrace působí jinak na osoby s rozdílnou hmotností.


Bio pěna: je výsledkem zakomponování moderních postupů a metod do výroby matrací. Oproti klasické PUR pěně obsahuje bio pěna poměrnou složku přírodních materiálů, které nahrazují standardní materiály z ropné produkce. Bio pěna je pružnější a hutnější než klasické pěny, ale především se lépe tvaruje a má dlouhou životnost. Nezanedbatelný význam má bio pěna také pro zákazníky s citlivou pokožkou, protože přírodní látky ze kterých se bio pěny vyrábí příznivě působí na pokožku během spánku. Celkevě bio pěna nabízí vyšší komfort spánku oproti klasickým pěnám.


Pěna PUR (polyuretan):tvoří měkčí lehací plochu matrace včetně jejího jádra. Rozdíl jednotlivých vrstev je v objemové hmotnoti, kde jádro matrace má 30 kg/ m3, měkčí plocha má 25 kg/m3. Tato pěna vyniká především velmi dobrou tvarovou stálostí a je velmi univerzálně použitelná při výrobě matrací pro děti i dospělé. PUR pěna se vyrábí se „zpěněním“ speciální polyuretanové hmoty. Proces výroby PUR pěn prošel inovacemi, které zaručují zdravotní nezávadnost materiálu (PUR pěny jsou v současné době díky technologickému postupu kvalitnější než klasický molitan). Mezi výhody polyuretanové pěny patří nižší hmotnost a tedy i snazší manipulace s matrací, pružnost, tvarová stálost a cenová dostupnost. PUR pěna se nehodí do vlhčího prostředí, protože oproti jiným materiálům má nižší vzdušnost. Pokud je matrace z PUR pěny umístěna na pevný podklad, zvyšuje se riziko napadení matrace plísněmi a snižuje se zároveň životnost matrace, z toho důvodu je doporučené užití na lamelový rošt, který umožňuje dobré provzdušňování matrace.


Potah ALOE VERA:obsahuje výtažky z této rostliny a tím napomáhá péči o Vaší pokozku během spánku. Obsahuje především enzymy, minerální látky a aminokyselliny, které velmi příznivě působí na pokožku a posilují regenerační a relaxační účinky spánku. Potah tvoří z 85 % polyester, 15 % viskóza a je prošívaný polyesterovým rounem 250 g/m2, které dodává potahu nadýchaný tvar. Potah splňuje podmínky mezinárodní certifikace pro textilie Oeko-Tex standart. Potah je snímatelný a pratelný na 60°C.

Na jaký rošt je matrace vhodná:
Matraci Omega Flex je vhodné uložit na lamelový rošt – pevný, polohovací i motorový.


Lepení: Spojení jednotlivých vrstev matrací je řešeno tavným lepidlem HOTMELT. Použité lepidlo splňuje přísné normy zdravotní nezávadnosti, neobsahuje žádné škodlivé látky a je bez zápachu.


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Podle materiálu pěnové
Podle účelu rodinné
Rozměr matrace 200 x 140 cm
Tuhost matrace středně měkká 2 / střední 3
Záruka na jádro 3 roky
Výška 20 cm
Doporučená nosnost 130 kg
Vhodný podklad Lamelový rošt - nepolohovací, Lamelový rošt - polohovací, Laťky, Pevná deska
Vhodné pro alergiky ano
Profilace matrace classic/wellness