10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Mikroskop neboli drobnohled vám umožní zkoumat i ty nejmenší detaily. Existují profesionální, hobby mikroskopy, školní drobnohledy nebo mikroskopy pro děti, které chtějí poznat svět z jiné perspektivy.

Zobrazit více

Co je mikroskop a jak funguje?

Mikroskop je optický přístroj, díky kterému lze sledovat detaily nejrůznějších objektů ve zvětšeném měřítku. Optický mikroskop funguje na principu zvětšení zorného úhlu prostřednictvím zrcadel nebo čoček a osvětlení.

Info:

Na trhu jsou k dostání také kapesní monokulární dalekohledy, které jsou vhodné pro turistiku nebo při sportu.

Jak vybrat mikroskop?

Při výběru mikroskopu rozhodují tyto parametry: druh ostření, typ hlavice a max. zvětšení.

Způsob ostření u mikroskopu

 • Stereoskopické mikroskopy – s jejich pomocí vidíme obraz trojrozměrně
 • Prosvětlovací mikroskopy – slouží k pozorování tenkých objektů za pomoci vody, sklíčka a podsvícení

Tabulka typu mikroskopu a běžného druhu osvětlení:

Typ mikroskopu Druh osvětlení
Dětský mikroskop Žárovka nebo halogen
Školní nebo profesionální mikroskop LED diody

*Tabulka je orientační.

Druh hlavice mikroskopu

 • Monokulární hlavice – objekty pozorujeme jedním okem
 • Binokulární hlavice – objekty lze pozorovat oběma očima
 • Trinokulární hlavice – mikroskop má tři tubusy (pro oči a pro připojení chytrého telefonu)
TIP:

Pokud si vystačíte s nižšími hodnotami zvětšení, jsou pro pozorování v přírodě ideální lupy s max. zvětšením 1,5 – 60× dle konkrétního typu.

Max. zvětšení mikroskopu

Míra zvětšení závisí na druhu mikroskopu.

Druh mikroskopu Optimální zvětšení
Prosvětlovací mikroskop 400 – 800×
Stereoskopický mikroskop 10 – 40×

*Údaje v tabulce jsou pouze orientační .

Mikroskop pro děti

 • Dětský mikroskop je z plastu nebo kovu (odolnější). Obvykle ho najdete k dostání v sadách s bohatým příslušenstvím a vzorky ke zkoumání. Mikroskopy rozvíjí u dětí vědecké myšlení i poznatky a učí je pečlivosti.

Školní mikroskop

 • Školní mikroskop je obvykle výkonnější (se zvětšením min. 800×) a je vybavený křížovým stolkem, díky kterému se zkoumané předměty lépe fixují. Školní mikroskop lze obvykle napájet ze sítě i na baterie, a tak je možné vyrazit s ním i do terénu.

Profi vs. hobby mikroskop

 • Hobby mikroskop má obvykle jen základní funkce a omezené schopnosti. Hlavice je častěji monokulární (na jedno oko) a mikroskop má nižší maximální zvětšení, horší ostření a halogenové osvětlení.
 • Profesionální mikroskop má přesnější ostření, řadu doprovodných funkcí a je pro něj zajišťován profesionální servis v případě poruchy či v rámci pravidelné údržby. Do této kategorie spadají např. laboratorní mikroskopy nebo polarizační mikroskopy aj.
Info:

Děti milují hračky na pokusy a experimenty! Malým vědcům můžete domů pořídit dětskou laboratoř.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Kruzzel Mikroskop pro děti 1200x Kruzzel 19761 Kruzzel Mikroskop pro děti 1200x Kruzzel 19761
Kruzzel Mikroskop pro děti 1200x Kruzzel 19761

Jen si představte, jaké úžasné věci s mikroskopem objevíte. Jak vypadá hmyz, pírko, obrázek z novin, list, váš prst, vlas nebo krystalky soli, když je zvětšíte? S mikroskopem odhalí každodenní předměty svá mikro tajemství a objeví úžasné obrazy, dříve pro oko nedosažitelné. Senzační sada s doplňky v

můžete mít 20.12.

Levenhuk DTX 500 Mobi Kruzzel Mikroskop pro děti 1200x Kruzzel 19761
Levenhuk DTX 500 Mobi

Digitální mikroskop s 20 až 500× zvětšením, 3,5" displejem a připojením k PC pomocí USB portu. Umožňuje pořizovat fotografie a videozáznamy pozorovaných preparátů.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Levenhuk DTX 90 Kruzzel Mikroskop pro děti 1200x Kruzzel 19761
Levenhuk DTX 90

Mikroskop s 10 – 300× zvětšením a fotoaparátem s rozlišením 5 Mpix. Dodává se včetně speciálního stativu, stojanu s měřicí stupnicí. Pro snadnost ovládání je mimořádně vhodný pro domácí použití.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Levenhuk MED 10B binocular VivoVita TinyEye – kapesní mikroskop
Levenhuk MED 10B binocular

Binokulární biologický mikroskop je určený pro profesionální práci v laboratoři či vzdělávacích institucích. Levenhuk MED 10B binocular nabízí zvětšení 40× – 1 000×, je vybaven achromatickými objektivy a 360° otočnou binokulární hlavou. Nechybí spodní osvětlení a Abbe kondenzor s irisovou clonou.

můžete mít DNES

Od MALL
VivoVita TinyEye – kapesní mikroskop VivoVita TinyEye – kapesní mikroskop
VivoVita TinyEye – kapesní mikroskop

Objevte kouzelný svět nejmenších detailů planety s naším kapesním mikroskopem. Je navržen s ohledem na naše nejmenší a nabízí zábavný a vzdělávací způsob, jak prozkoumat nejmenší detaily světa.

Ostrý a jasný obraz Jasné a ostré optické čočky Fotografování mobilním telefonem

můžete mít 18.12. - 20.12.

SkyShowtime zdarma
Levenhuk DTX 350 LCD VivoVita TinyEye – kapesní mikroskop
Levenhuk DTX 350 LCD

Digitální mikroskop Levenhuk DTX 350 LCD s možností zvětšení 20×-600× na integrované 4,3" LCD obrazovce. Levenhuk DTX 350 LCD lze připojit také k počítači, televizi nebo projektoru a výsledné snímky ukládat. Výhodou je až sedmihodinové nezávislé fungování díky integrované baterii.

můžete mít DNES

Od MALL
W-STAR W-star Digitální Mikroskop LCD 3,5”, ML5005MB přísvit, stojan, černá W-STAR W-star Digitální mikroskop DM2M500soft, 2M, zvětšení 500x, přísvit, černá, W10 USB
W-STAR W-star Digitální Mikroskop LCD 3,5”, ML5005MB přísvit, stojan, černá

Digitální mikroskop s 3,5” LCD, zvětšení 500× 5MB s přísvitem, ukládání fota a videa, regulace osvětlení, napájecí adaptér do zásuvky

můžete mít 13.12. - 14.12.

Alum online Výukový mikroskop 1200x W-STAR W-star Digitální mikroskop DM2M500soft, 2M, zvětšení 500x, přísvit, černá, W10 USB
Alum online Výukový mikroskop 1200x

Jen si představte, jaké úžasné věci s mikroskopem objevíte. Jak vypadá hmyz, pírko, obrázek z novin, list, váš prst, vlas nebo krystalky soli, když je zvětšíte? Senzační sada s doplňky vás zavede do nádherného světa mikrobiologie, vědy a přírody.

můžete mít 12.12.

W-STAR W-star Digitální mikroskop DM2M500soft, 2M, zvětšení 500x, přísvit, černá, W10 USB W-STAR W-star Digitální mikroskop DM2M500soft, 2M, zvětšení 500x, přísvit, černá, W10 USB
W-STAR W-star Digitální mikroskop DM2M500soft, 2M, zvětšení 500x, přísvit, černá, W10 USB

Digitální USB mikroskop , přísvit s regulací, 8LED diod, zvětšení až 500×, foto , video až 1600×1200, stojánek, součástí je CD, český návod

můžete mít 13.12. - 14.12.

SkyShowtime zdarma
Bresser Junior Biolux CA 40×-1024× Levenhuk Discovery Artisan 512 Digital microscope
Bresser Junior Biolux CA 40×-1024×

Šikovný biologický mikroskop se zvětšením až 640× (1280× při instalaci Barlowovy čočky) je určený malým výzkumníkům. Bresser Junior Violux CA 40×-1024× je opatřen adaptérem pro chytrý telefon, takže umožňuje pořizovat fotografie pozorovaných vzorků. Nechybí integrované osvětlení a praktický kufřík na přenášení.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Bresser Junior 20x mikroskop s osvětlením Levenhuk Discovery Artisan 512 Digital microscope
Bresser Junior 20x mikroskop s osvětlením

Poznejte svět optiky hrou. Dvě oči vidí více než jedno. Mnohé z toho, co najdete venku, si můžete prohlédnout tímto stereo mikroskopem s 20× zvětšením. Stereo mikroskop pro pozorování mnoha věcí ze všedního života, jako mince, kamínky, hmyz a mnohé další. Vhodné pro děti od 6 let.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Levenhuk Discovery Artisan 512 Digital microscope Levenhuk Discovery Artisan 512 Digital microscope
Levenhuk Discovery Artisan 512 Digital microscope

Digitální mikroskop umožňuje zvětšení 10–300× a s digitálním přiblížením 10–1200×. Levenhuk Discovery Artisan 512 Digital microscope disponuje, osvětlením s 8 LED diodami, funkcí ručního zaostření 5–70 mm. Napájí se skrze síť o 100–240 V. Porty USB 2.0, TV, HDMI. Barevná LCD obrazovka 12,7 cm (5"). Integrovaná Li-ion baterie 3,7 V/2500 mAh.

můžete mít DNES

Od MALL

Mikroskopy

Mikroskopy pro děti i dospělé vyberete pohodlně a levně na Mall.cz. Nabízíme monokulární i binokulární mikroskopy se zvětšením až 1000×.

Digitální mikroskop

 • Digitální mikroskop můžete propojit s počítačem . Obraz z mikroskopu se tak promítá na obrazovku monitoru a lze s ním dále pracovat. Obvykle se s digitálním mikroskopem setkáte u vybavenějších hobby modelů, některých školních typů či profesionálních přístrojů.

Konfokální mikroskop

 • Konfokální mikroskop má oproti klasickému optickému mikroskopu vyšší rozlišovací schopnosti. Pracuje za pomoci laserového paprsku. Díky těmto lepším schopnostem je vhodný zejména na studium povrchových vlastností materiálů, jejich tvrdosti a ke studiu prostorových struktur buněk.

Elektronový mikroskop

 • Elektronový mikroskop je vylepšený světelný mikroskop, který využívá elektrony a elektromagnetické čočky. Elektronové mikroskopy mohou mít až 1 000 000× efektivnější zvětšení než klasické světelné mikroskopy.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Mikroskopy.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Mikroskopy výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Mikroskopy akce.