Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 4792530

Přepuštěné máslo Ghí / Ghee, 1000 g

Přepuštěné máslo Ghí / Ghee, 1000 g

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Ghí je přepuštěné máslo, tajná přísada, která dodává indické kuchyni její výraznou chuť. Máslo Ghí je ideální pro restování, dušení, smažení na pánvi a fritování. Často 1 polévková lžíce máslového ghí bude fungovat stejně dobře jako čtyři polévkové lžíce jakéhokoli jiného oleje na vaření. Celý popis
399 Kč
0,40 Kč/g
Prodává Orient food
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
399 Kč
0,40 Kč/g
Vrácení zdarma i přes Zásilkovnu
S novou kartou za

15.8.2022 k osobnímu odběru
Prodejny
15.8.2022 - 16.8.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

Ghí nebo přepuštěné máslo či nejpřesněji přečištěné máslo je produkt pocházející z Indie.

Dle Ájurvédy je nejlépe stravitelným tukem pro člověka.

Přepuštěné máslo se připravuje pomalým převařováním másla, kdy se odstraňuje voda a ostatní příměsi až zbude čistý, průhledný tuk žluté barvy, který má vyšší bod přepalování (200–250°C) než původní máslo (150–180°C) a delší trvanlivost i mimo lednici. Správně připravené a dokonale přečištěné ghí, které je uchováváno v uzavřených nádobách na chladném a suchém místě, vydrží měsíce.

Přepuštěné máslo se používá na smažení nebo pečení, kde se cení nejen jeho výše uvedené vlastnosti, ale i jeho slabě nasládlá jemně oříšková chuť a vůně.

Zdravotní působení

Ačkoliv se ghí z másla připravuje, má úplně jiné vlastnosti než obyčejné máslo. V ajurvédě platí za elixír života, neboť má omlazující a regenerační účinek. Ghí posiluje látkovou výměnu a obranné síly. Obsahuje vitamíny A, E, B3 a minerály: sodík, draslík, vápník, fosfor, hořčík a železo. Narozdíl od obyčejného másla hladinu cholesterolu nezvyšuje, podle některých zdrojů ji dokonce snižuje.

Složení: máslový tuk 99,8 %, vlhkost 0,19 %, aroma ethylbutyrát 0,01 %