EPever MPPT solární regulátor XDS2 100VDC/ 30A série XTRA - 12/24V

EPever MPPT solární regulátor XDS2 100VDC/ 30A série XTRA - 12/24V

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
MPPT regulátor série XTRA přináší vysokou kvalitu a maximální výbavu pro ostrovní systémy s napětím panelů až 100 V a maximálním nabíjecím proudem 30A. Baterie 12/24V, FV max 390/780Wp. Displej XDS2. Celý popis
2 904 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.
Doprava zdarma
Partner: Neosolar.cz

Již se neprodává

Zboží partnera Neosolar.cz

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100056066637

Popis

MPPT solární regulátor EPEVER XTRA – nová generace solárních regulátorů přináší vysokou kvalitu a maximální výbavu pro ostrovní systémy s napětím panelů až 100 V a maximálním nabíjecím proudem 30 A. Baterie 12/24V, FV max 390/780Wp.

Tento solární regulátor je vhodný pro velkou škálu ostrovních aplikací, jako jsou chaty, domy apod.

Vhodný je i pro použití ve vozech a to díky možnosti zemnění na mínus pól.

Přímo v MPPT regulátoru je integrován multifunkční displej pro snadný monitoring systému a případné nastavení provozních parametrů vč. kontrolních LED diod.

Regulátor pracuje jako měnič, to znamená, že vyšší vstupní napětí a nižší proud dokáže zpracovat na nižší napětí/ zvýšit proud a to s vysokou účinností. Můžeme tedy použít prakticky jakýkoliv solární panel. Regulátor je kompatibilní s olověnými a lithium-iontovými bateriemi.

Solární regulátor je vybaven nejnovější technologií MPPT (Maximum PowerPoint Tracking) – sledování bodu maximálního výkonu s propracovaným algoritmem sledování, kdy solární modul pracuje při ideálním napětí, které solární modul může produkovat při co nejvyšším dostupném výkonu. Při srovnání s klasickým regulátorem PWM zvyšuje technologie MPPT účinnost nabíjení o cca 30%.

Maximální nabíjecí výkon do baterie tohoto modelu je 30A což odpovídá výkonu panelu 390 Wp pokud máte 12V baterii, nebo 780 Wp pokud máte 24V baterii. V případě že bude panel dávat vyšší výkon, pak ho regulátor pouze omezí na svůj nominální max. výkon. Výkon FV panelů nesmí být vyšší než 1,5 násobek nominálního výkonu regulátoru!

Solární panely můžete propojovat do série, jejich výstupní napětí na prázdno označováno jako Voc však nesmí nikdy překročit hodnotu napětí na prázdno Voc 100V – překročení této hodnoty regulátor trvale poškodí (zde je nutno zohlednit to, že s klesající okolní teplotou roste napětí solárního panelu a hodnota Voc uvedená v parametrech solárního panelu je při 25C. Proto nedoporučujeme, aby hodnota uvedeného Voc překračovala 90V)

Nastavení parametrů regulátoru (hlavně se jedná o typ používané baterie) se provádí pomocí vestavěného LCD provedení XDS2, nebo externího displeje MT50 – není součástí regulátoru.

Nastavení parametrů a monitoring můžete provádět také na Vašem PC – budete k tomu potřebovat pouze EPsolar USB komunikační kabel a software, který si můžete srtáhnoout na webu výrobce. Monitorovat a nastavovat může také pomocí mobilního telefonu/ tabletu. K tomu budete potřebovat bluetooth modul BLE-01.

Výrobce EPsolar je dnes prakticky největší výrobce solárních regulátorů a po více jak osmi letech vlastních zkušeností s jeho produkty Vám tento model doporučíme, jako vysoce spolehlivý a kvalitní výrobek za rozumnou cenu.


Rychlá instalace:

1. K solárnímu regulátoru připojíme baterii. Na plusový vodič instalujeme vhodně dimenzovanou DC pojistku a to co nejblíže pólu baterie (pozice 3)
2. Připojte zátěž (pozice 4)
3. Připojte solární panel (pozice 2)

(pozice 1) – možnost připojení externího teplotního čidla
(pozice 5) – možnost připojení externího displeje MT-50, USB komunikačního kabelu pro komunikaci s PC, nebo Bluetooth modulu BLE-01 pro komunikaci s mobilním telefonem/tabletem


Základní vlastnosti:

Multifunkční vestavěný LCD displej pro kompletní monitoring a nastavování parametrů
Vysoký stupeň krytí IP32
Platový přední kryt, zadní část pak z vylisovaného hliníku- chladič
Komunikační port využívá profesionální ochranný čip, který může poskytnout napájení 5VDC a má ochranu proti nadměrnému proudu a zkratu.
Pokročilá technologie MPPT s účinností nejméně 99,5%
Velmi vysoká rychlost sledování a zaručená efektivita sledování
Pokročilý řídicí algoritmus MPPT pro minimalizaci ztrátové rychlosti a ztrátového času
Vysoce kvalitní komponenty, zdokonalující výkon systému s maximální účinností konverze 98%
Přesné rozpoznání a sledování maximálního bodu výkonu
Automatické omezení nabíjecího výkonu a proudu
Široký rozsah provozního napětí MPP
Kompatibilní s olověnými a lithium-iontovými bateriemi
Funkce kompenzace teploty baterie
Funkce provozní statistiky v reálném čase
Funkce pro snížení teploty při přehřátí
S rozhraním komunikační sběrnice RS-485 a komunikačním protokolem Modbus je k dispozici pro splnění různých požadavků
Monitorujte a nastavujte parametry pomocí mobilního telefonu nebo PC
Rozsáhlé elektronické ochrany

Přehled ochran:

FV nadproud
Zkrat FV
Obrácená FV polarita
Obrácená polarita baterie
Přepětí baterie
Nadměrné vybití akumulátoru
Přehřátí baterie
Nízká teplota lithiové baterie
Zkrat zátěže
Přetížení zátěže
Přehřátí regulátoru

Součástí dodávky regulátoru je i podrobný instalační CZ manuál.Jsme oficiální distributor a servisní středisko EPever pro Českou a Slovenskou republiku.