Nikon Nikkor AF-S 16-80 mm f/2,8-4E ED VR

Hodnocení: 5 1 hodnocení Značka: Nikon Náš kód: 798082

Doprava zdarma

Nikon Nikkor AF-S 16-80 mm f/2,8-4E ED VR

Výkonný objektiv formátu DX se zoomem, rozsahem ohniskových vzdáleností 16–80 mm a vysokou světelností f/2,8–4. Objektiv je díky nejmodernějším technologiím a kompaktní konstrukci perfektní pro procházky s fotoaparátem a jeho možnosti ocení všichni nároční fotografové. Celý popis

29490
5 1
29 490 Kč včetně RP a DPHMaloobchodní cena: 29 990 Kč, Ušetříte 500 Kč (1 %)

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 798082

Popis

Popis produktu

Výkonný objektiv formátu DX se zoomem, rozsahem ohniskových vzdáleností 16–80 mm a vysokou světelností f/2,8–4. Objektiv je díky nejmodernějším technologiím a kompaktní konstrukci perfektní pro procházky s fotoaparátem a jeho možnosti ocení všichni nároční fotografové.

Všestranný 5násobný zoom pokrývá ohniskové vzdálenosti ekvivalentní hodnotám 24–120 mm u kinofilmu a formátu FX a jeho vysoká světelnost rozšiřuje fotografické příležitosti. Působivý systém redukce vibrací Nikon uchovává ostré snímky za všech okolností. Elektromagnetická clona zaručuje přesnější expozice při použití vysokých snímacích frekvencí. Objektiv nabízí lehké tělo, které je dobře vyvážené na fotoaparátu, a ochrannou fluorovou vrstvu. Je vytvořen pro fotografy s vysokými nároky na vybavení.

Nikon 16–80 mm f/2,8–4

Vysoká světelnost:

Umožňuje dosáhnout příjemně rozmazaného pozadí, brilantních snímků za nízké hladiny osvětlení a výrazného oddělení objektu od pozadí. Světelnost objektivu dosahuje hodnoty f/2,8 při ohniskové vzdálenosti 16 mm (ekvivalent u formátu FX: 24 mm) a hodnoty f/4 při ohniskové vzdálenosti 80 mm (ekvivalent u formátu FX: 120 mm).

Systém redukce vibrací (VR): Minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle. Provoz redukce vibrací je tichý i při záznamu videosekvencí.

Pokročilá optická konstrukce: Čtyři optické členy ze skel ED a tři asférické optické členy zaručují ostré a brilantní snímky.

Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat: Potlačují výskyt reflexů a závoje pro vyšší brilanci obrazu i při fotografování v protisvětle.

Ultrazvukový zaostřovací motor (SWM): Zaručuje hladké, tiché a přesné automatické zaostřování.

Elektromagnetická clona: Umožňuje konzistentnější a přesnější expozice, zejména při použití rychlých snímacích frekvencí.

Fluorová vrstva: Aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu. Tato vrstva zvyšuje odolnost a usnadňuje čištění optiky bez poškození jejích povrchů.

  • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,35 m.
  • Bajonetová sluneční clona jesoučástí dodávky.

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Verze pro Nikon
Určeno pro zrcadlovka
Min. ohnisková vzdálenost

Min. ohnisková vzdálenost

16 mm
Max. ohnisková vzdálenost

Max. ohnisková vzdálenost

80 mm
Světelnost objektivu (W)

Světelnost objektivu (W)

2.8
Světelnost objektivu (T)

Světelnost objektivu (T)

4
Počet prvků / skupin 17 / 13
Nejkratší zaostření

Nejkratší zaostření

35 cm
Ultrasonické ostření

Ultrasonické ostření

ano
Optický stabilizátor obrazu

Optický stabilizátor obrazu

ano
Průměr filtru 72 mm
Hmotnost 480 g