Dudák Vladislav, Rýpar Vít: Praha mosty spojená

Dudák Vladislav, Rýpar Vít: Praha mosty spojená


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Kniha Praha mosty spojená se zabývá historií, architekturou, urbanistickým rámcem i současností a plánovanou budoucností pražských mostů a předmostí, tedy tématem navýsost aktuálním. Celý popis

636
5 1
787 Kč Cena je uvedena včetně DPH.
636 Kč
-19%
Skladem u partnera 5+ kusů
 

Zboží partnera BOOKTOOK

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100031099422

Popis

Popis produktu

Kniha Praha mosty spojená se zabývá historií, architekturou, urbanistickým rámcem i současností a plánovanou budoucností pražských mostů a předmostí, tedy tématem navýsost aktuálním.

Jak název napovídá, kniha si všímá i širšího kontextu mostních staveb a jejich předmostí, jejich užívání, tedy toho, jak se mosty promítaly a promítají do života velkoměsta, jak si Praha „své mosty“ prosazuje a jak její mosty potom Prahu mění.

Příběh mostů je součástí příběhu města, jeho obyvatel, jeho správy. Je to příběh střetů koncepcí, odborných i politických rozhodnutí, vážení alternativ a někdy i osobních sporů a soukromých zájmů.

Kniha si klade za cíl ukázat, jak nevšední a komplikovaná je „otázka mostní“, jak náročné je rozhodování o trase a stavební podobě mostů, jak obtížná je jejich realizace, údržba a rekonstrukce. Zabývá se také plánováním a přípravou mostních staveb nových, architektonickými soutěžemi i konkrétní realizací stavby.

Kniha je bohatě ilustrována mapkami, plány, historickými fotografiemi a rytinami i fotografiemi současnými. Doplněna je řadou zajímavostí, citáty z dobového tisku, medailonky architektů a architektonických studií, stavebních firem ap.

  • počet stran: 352
  • produkt: Knihy – vázané
  • datum vydání: 27.11.2020
  • šířka: 77mm
  • výška: 32mm
  • hmotnost: 1615g
  • ISBN: 978–80–88349–20–4

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Dudák Vladislav, Rýpar Vít
Typ(vazba) Knihy - vázané
Vydavatel Cattacan
Jazyk česky
Knižní série Array
Knižní edice Array