10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Ochlazovače vzduchu vám přijdou vhod nejen do začátku léta, ale také po zbytek roku. V porovnání s klimatizací dokáží ochlazovače vzduchu snížit teplotu v místnosti sice jen o několik málo stupňů, avšak vyjma lehkého ochlazení zvládnou vzduch také čistit a zvlhčovat. Jak fungují ochlazovače vzduchu a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? S výběrem vám poradíme.

Zobrazit více

Jak funguje ochlazovač vzduchu?

Ochlazovače vzduchu jsou často zařazovány mezi ventilátory (větráky) a mobilní klimatizace. Z obou těchto zařízení se ochlazovače vzduchu snaží svým majitelům poskytnout to nejlepší.

Výhody a nevýhody ochlazovače vzduchu

+ Ochlazovače vzduchu poskytují více funkcí nežli klasické větráky a v porovnání s mobilními klimatizacemi jsou navíc cenově dostupnější. - Vzhledem k nižším pořizovacím nákladům je potřeba počítat v porovnání s klimatizací s daleko nižším chladivým výkonem (reálné snížení teploty při nadměrných vedrech lze u ochlazovačů vzduchu očekávat o cca 5 stupňů).
+ Vyjma chladicí funkce umožňují ochlazovače vzduchu také ionizovat (čistit) a zvlhčovat. Pokročilejší modely pak zvládnou vzduch i ohřívat (například pro využití v zimním období). - Menší nabídka programů sušení než v samostatné sušičce
+ Na rozdíl od mobilní klimatizace není u ochlazovačů vzduchu potřebná hadice pro odvod teplého vzduchu z místnosti ven. - Větší spotřeba vody
Potřebujete pomoct s výběrem?

Pokud váháte mezi pořízením ochlazovače vzduchu a klimatizací tak zvažte, jaké podmínky jsou v místě, kde plánujete zařízení používat. Pro místnosti, kde se vlhkost pohybuje nad 50 % jsou vhodné klimatizace. Naopak v prostorách s vlhkostí do 50 % jsou vhodné ochlazovače vzduchu.

Na co se soustředit při výběru ochlazovače vzduchu?

  • Výkon – čím vyšší výkon tím rychlejší ochlazení místnosti.
  • Funkce – Mezi základními funkcemi naleznete větrání, chlazení, zvlhčování a čištění vzduchu, pokročilejší modely poslouží i jako teplovzdušný ventilátor (přímotop) pro zimní období.
  • Objem nádržky na led/vodu – často opomíjený parametr, který byste neměli přehlédnout. Velikost nádržky na led či vodu určí, jak často budete muset vodu/led doplňovat.
  • Očekávání – Mějte na paměti, že výkonem se ochlazovače vzduchu nemohou s mobilními ani klasickými klimatizacemi porovnávat. Ze zdravotního hlediska je však obecně doporučováno snížení max. o 6 stupňů oproti vnějším teplotám, což i ochlazovače vzduchu zvládnou.

U nás na MALL.cz najdete dalších 2 000 000 výrobků a mezi nimi i Indukční sporáky, Plynové varné desky, Plynové varné desky, Kuchyňské nože, Kombinované sporáky.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Akce
GUZZANTI GZ 53 GUZZANTI GZ 53
GUZZANTI GZ 53

Mobilní chladící jednotka Guzzanti GZ 53, která zastává funkce 3v1. Dokáže ochlazovat, čistit vzduch a zvlhčovat. Ochlazovač má také velkou vodní nádrž, pro snadnou obsluhu nechybí ani užitečný časovač.

můžete mít 4.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
GUZZANTI GZ 54 GUZZANTI GZ 53
GUZZANTI GZ 54

Ochlazovač vzduchu Guzzanti GZ 54 v sobě kombinuje mobilní chladicí jednotkou, zvlhčovač a čističku vzduchu. Má omyvatelný výstupní filtr, funkci časovače a můžete si nastavit 3 rychlosti proudění vzduchu.

můžete mít 4.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Ardes R11 GUZZANTI GZ 53
Ardes R11

Mobilní chladicí jednotka s funkcí 3 v 1 – ochlazování, čistička vzduchu a zvlhčovač. Ardes R11 nepotřebuje žádné vývody jako klimatizace – dochází k profukování vzuchu přes vodní filtry. Kolečka a madlo slouží ke snadnému přesunu – mobilní použití kdekoliv si vzpomenete.

můžete mít 4.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
ECG ACR 5570 Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu černý
ECG ACR 5570

Ochlazovač vzduchu se 3 rychlostmi proudění vzduchu. ECG ACR 5570 4 v 1 funguje jako ventilátor, zvlhčovač vzduchu, ochlazovač vzduchu a také jako ionizátor. Vyjímatelný zásobník na vodu nebo led má objem celých 6 litrů. Integrované madlo a 4 otočná dvojitá kolečka usnadní manipulaci. Součástí balení jsou 2 kusy chladících vložek.

můžete mít 4.12.

Od MALL
Mediashop Livington Arctic AIR Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu černý
Mediashop Livington Arctic AIR

Stolní ochlazovač vzduchu se díky hydro-chill technologii postará o osvěžující ochlazení. Mediashop Livington Arctic AIR vzduch ochlazuje, osvěžuje a zvlhčuje, a to zcela bez chemikálií pouze pomocí čisté vody. 7 volitelných světel podle nálady vytvoří příjemnou atmosféru.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Novinka
Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu černý Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu černý
Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu černý

Je to ideální doplněk na váš pracovní stůl v práci nebo doma, zvláště v horkých měsících. Rozlučte se se suchým, dusivým, horkým kancelářským vzduchem a přivítejte chladný, osvěžující a svěží vzduch! Ochlazovač vzduchu , ventilátor

můžete mít 5.12. - 6.12.

Novinka
Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu
Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu

Je to ideální doplněk na váš pracovní stůl v práci nebo doma, zvláště v horkých měsících. Rozlučte se se suchým, dusivým, horkým kancelářským vzduchem a přivítejte chladný, osvěžující a svěží vzduch! Ochlazovač vzduchu , ventilátor

můžete mít 5.12. - 6.12.

TaoTronics Zvlhčovač a ochlazovač vzduchu Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu
TaoTronics Zvlhčovač a ochlazovač vzduchu

Ať už máte doma suchý vzduch, nebo si přejete jej trochu ochladit zejména v letních měsících, pak pro vás bude vhodnou volbou zvlhčovač vzduchu Taotronics, který ve vašem domově nebo kanceláři zpříjemní prostředí a vytvoří perfektní atmosféru.

můžete mít 7.12.

SkyShowtime zdarma
Orava AC-011 Sobex Ochlazovač vzduchu - 2x vyšší sila - ochlazovač vzduchu
Orava AC-011

Přenosný ochlazovač vzduchu 4 v 1 – ochlazovač, ohřívač, zvlhčovač a čistička vzduchu. Spotřeba vody 1l/hod. Jednoduchou manipulaci usnadní 4 kolečka, nemusíte nikde nic instalovat. 3 stupně výkonu – nízký, střední, vysoký. Integrovaný nastavitelný časovač do max. 4 hodin.

můžete mít 4.12.

Od MALL
Gerda Stojanový ventilátor TAJFUN do exteriéru s vlhčovačem vzduchu Gerda Stojanový ventilátor TAJFUN do exteriéru s vlhčovačem vzduchu
Gerda Stojanový ventilátor TAJFUN do exteriéru s vlhčovačem vzduchu

Parní ochlazovač TAJFUN. Ochlazovací ventilátor s rozprašováním vodní páry ( parní generátor), určený pro chlazení vnějších a vnitřních prostor.

můžete mít 7.12. - 8.12.

SkyShowtime zdarma
ProfiCare ochlazovač a zvlhčovač vzduchu LK 3088 Gerda Stojanový ventilátor TAJFUN do exteriéru s vlhčovačem vzduchu
ProfiCare ochlazovač a zvlhčovač vzduchu LK 3088

Ochlazovač vzduchu 3 v 1 s funkcí ochlazovače, zvlhčovače a čističe vzduchu. ProfiCare LK 3088 je vybaven časovačem až na 7,5 hodiny, multifunkčním dotykovým displejem a 3 stupni rychlosti. Ovládání pomocí WiFi, mobilní aplikace nebo dálkového ovladače.

můžete mít 4.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Ardes 5R06D Gerda Stojanový ventilátor TAJFUN do exteriéru s vlhčovačem vzduchu
Ardes 5R06D

Mobilní chladicí jednotka, zvlhčovač a čistička vzduchu v jednom. Ardes 5R06D je vybavena nádrží s kapacitou 4 litry, automatickými oscilačními lamelami a protiprachovým filtrem. Praktická kolečka a madlo pro snadný přesun.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL

Ochlazovače vzduchu

Vyberte si svůj ochlazovač vzduchu na MALL.CZ a schlaďte se již brzy v pohodlí vaší domácnosti s příjemným zvlhčením vzduchu. Na skladě pro vás máme připravené oblíbené značky ochlazovačů vzduchu Ardes, ECG, Sencor a mnoho dalších.

^ Zpátky nahoru

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorie levné ochlazovače vzduchu.