Bayer Garden PREVICUR ENERGY ZELENINA (15 ml)

Značka: Bayer Garden Náš kód: 100006765678

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partnerDoprava zdarma

Bayer Garden PREVICUR ENERGY ZELENINA (15 ml)

Systémový kombinovaný fungicidní přípravek působící proti půdním a listovým chorobám, které způsobují padání klíčních rostlin, nekrózy kořenů, pat stonků a choroby nadzemních částí rostlin. Celý popis

104

104 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100006765678

Popis

Popis produktu

Charakteristika produktu

Previcur Energy je systémový kombinovaný fungicid ve formě kapalného koncentrátu pro ředění vodou s preventivním i kurativním (léčebným) účinkem, určený k hubení půdních a listových chorob v zelenině, zároveň i proti padání klíčních rostlin, nekróze kořenů, nemoci stonků a nadzemních částí rostlin.

Účinná látka

Propamocarb 530 g / l, fosetyl-Al 310 g / l

  • Previcur Energy je systémový fungicid s účinkem proti půdním a listovým chorobám rodu Oomycetes (Pythium app., Aphanomycetes app., Phytophthora spp., Brém spp., Pseudoperonospora spp. A Peronospora spp.), Které způsobují padání klíčních rostlin, nekrózy kořenů, nemoci stonků a nadzemních částí rostlin.
  • Previcur Energy představuje optimální kombinaci dvou účinných látek propamocarb a fosetyl-Al.
  • Propamocarb vykazuje systémové působení, v rostlinách je rozváděn akropetálně (t.z. postupující směrem zdola k vrcholu). Reaguje v fázích syntézy fosfolipidů a mastných kyselin, čímž je narušována tvorba buněčných membrán patogenních hub. Na buněčné úrovni účinkuje na růst mycelia, produkci a klíčení spór. Stimuluje vývoj kořenů, růst a kvetení rostlin a zvyšuje jejich životní energii. Vyznačuje se preventivním a kurativním (léčebným) účinkem.
  • Účinná látka fosetyl-Al patří mezi fosfonáty, podskupinu ethylfosfonáty. Působí specificky, ovlivňuje metabolismus aminokyselin a skladbu bílkovin, posiluje odolnost rostlinných pletiv vůči infekci. Omezuje klíčení zoosporangií, blokuje růst mycelia a částečně omezuje sporulaci. Účinkuje především proti houbám třídy Oomycetes (Phytophthora spp., Plasmopara spp., Peronospora spp., Perenoplasmopara spp., Pythium spp. A jiné) a některým jiným houbám a bakteriím (Erwyn amylovora). Působí systémově, pohyb v rostlině je akropetálny (t.z. postupující směrem zdola k vrcholu) (xylenem) ai bazipetálny (t.z. tvořící se, nebo postupující k bázi orgánu) (floémom). Je přijímána nadzemními částmi rostliny ale i kořeny. K příjmu nadzemní částmi rostlin dochází již během 30 minut po aplikaci. Účinkuje pouze preventivně, nejlépe působí v době aktivního růstu rostlin, vyznačuje se dlouhodobým účinkem. Velmi dobře chrání mladé části rostlin.
  • Při povrchové aplikaci na půdu (zálivku) je Previcur Energy přijímán přes dobře provlhčený substrát pomocí kořenů rostlin a systémově transportován do ostatních částí rostliny, u nadzemních částech rostlin zajišťuje ochranu nedrevnatých stonků a listů. V závislosti na způsobu aplikace, vlastnostech substrátu a rozsahu infekce je doba účinnosti 3–8 týdnů.
  • Při foliárnej aplikaci (postřiku) je přípravek akropetálně (t.z. postupující směrem zdola k vrcholu) a bazipetálně (t.z. tvořící se, nebo postupující k bázi orgánu) systémově rozváděn do nově narůstajících částí rostlin. Působí proti chorobám řady Oomycetes (pravé plísně), vykazuje preventivní i kurativní účinek.
  • Přestože jsou obě účinné látky používané více než 20 let, nebyly zaznamenány žádné případy vývoje rezistence. Proto je možné riziko vzniku rezistence k těmto molekulám označit jako extrémně nízké.

Doporučení

  • Salát – ošetření zaměřené proti plísni se provádí ve fázi předsklizňové velikosti (BBCH 13–49) s intervalem mezi jednotlivými aplikacemi v rozmezí 5–10 dní.
  • Okurky – vhodná doba nasazení proti plísni se v době nebezpečí infekce volí na základě signalizace, podle síly infekčního tlaku je rozpět&iac

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Druh pesticidů (hubení) fungicidy (houbové choroby)
Typ koncentrát
Objem 15 ml