Okapové svody

Okapové svody slouží k odvodu vody z okapového žlabu směrem do kanalizace. Okapový systém (okapový žlab, svod, odbočky do sudu i kolena) vybírejte ze stejného materiálu.

Barevné okapy

Barevné okapy se hodí v případě, že máte ve stejné barvě provedenou střešní krytinu. Rovněž je můžeme doporučit v kontrastu k černé nebo šedé střešní krytině. Barevné okapy jsou k dispozici v plastu, hliníku či pozinku (s barevnou povrchovou úpravou).

Měděné okapy

Měděné okapy disponují nejdelší životností, ale jsou cenově nákladné. Není nutná údržba, materiál však časem mění barvu.

Okapy titanzinek

Titanzinek je velmi tvrdý, ale zároveň křehký materiál. Okapy z titanzinku jsou bezúdržbové, ale časem mírně ztrácí lesk a šednou.

Okapy barvený pozink

Cenově příznivým okapovým systémem je ocelový plech zinkovaný žárem (pozink). Spoje je nutné nýtovat. Okapy z pozinku je třeba pravidelně udržovat, a to nejen čistit, ale i natírat, aby se zabránilo korozi.

Plastové okapy

Plastové okapy se snadno instalují a velmi dobře odolávají UV záření i povětrnostním vlivům. Jednotlivé díly jsou zacvakávací, případně se lepí (dle typu).

Doplňky okapového svodu

Okapový svod do sudu

Umožní odváděnou vodu zachytit do připravených nádob, nejčastěji do sudů či barelů. Některé modely mají ochranu proti přetečení.

Koleno svodu

Koleno svodu slouží k napojení svodové roury či dalšího příslušenství k okapům nebo k vyústění okapového svodu u kanalizace.

Chrlič vody

Chrlič vody může být použit namísto okapového svodu. Vodu odvádí přímo ze žlabu dál od budovy. Dnes se však používá spíše jako otevírací záklopka pro sběr dešťové vody do nádob. Množství je možné regulovat otevřením a zaklopením.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Okapové svody.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Okapové svody výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Okapové svody akce.