Lahodnosti Irský mech čerstvý RAW 250 g

Značka: Lahodnosti Náš kód: 100002731512
Lahodnosti Irský mech čerstvý RAW 250 g

Partnerský prodej

Lahodnosti Irský mech čerstvý RAW 250 g

Irský mech čerstvý RAW je mořská řasa, která je skvělou alternativou živočišného kolagenu a želatiny. Celý popis

449

449 Kč včetně DPH

Popis

Popis produktu

Irský mech čerstvý RAW je mořská řasa, která je skvělou alternativou živočišného kolagenu a želatiny.

Irský mech je ručně sbíraný. Je tvořen téměř průsvitnými řasami neutrální chutě i vůně. Stonky mechu jsou gelovité, pružné a vláčné. Má skvělé želírovací schopnostia lze jím nahradit klasickou želatinu. Irský mech má využití jak v RAW/vegan tak i v klasické kuchyni jako pojivo, zahušťovadlo do krému a polévek či ztužovadlo do desertů, pudinků či aspiků.

Složení:

100% nesušený irský mech

Jak používat:

Čerstvý Irský mech nejprve namočte do studené vody na 15 –30 min a poté dobře properte ve vodě a nechte namočené 2 až 5 hodin. Poté důkladně znovu opláchněte ve vlažné teplé vodě (ne v horké, aby byla zachována jeho raw kvalita), aby jste se zbavili veškeré přebytečné soli, písku či zbytků z moře.

Pro získání gelovité hmoty jej rozmixujte v mixéru přidáním malého množství vody na konzistenci velmi hladké želatinové pasty.

Irský mech se může konzumovat i bez oplachovaní do jídel jako dochucovadlo a zahušťovadlo, kdy můžete skvěle využít nutriční mořské soli a přihodit ke konci do vašeho hotového jídla, polévky, rýže a podobně.

Gelovitou hmotou můžete nahrazovat v jídle či buchtách vajíčka (circa 1pl gelu =1 vejce), šlehačku či jiné zahušťovadlo.

Balení:

250 g

Upozornění:

Bez konzervantů. Země původu: Indonésie.


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Typ Bez lepku, Vege
Konzistence ostatní forma užívání