DAFO BOBKOVÝ LIST CELÝ 20g
19 Kč

Sušený list vavřínu vznešeného se používá zejména jako koření. Bobkový list celý má aroma silně kořenné a mírně trpké.

DAFO PETRŽELOVÁ NAŤ 50g
19 Kč

Sušená nať oblíbené kořenové zeleniny se hodí pro přípravu polévek, smetanových a houbových omáček, bylinkového másla, pomazánek, salátů, houskových knedlíků, sekané, k sýrům nebo do vaječných pokrmů.

DAFO KOPR LIST 50g
20 Kč

Sušený list kopru se používá při přípravě koprové omáčky, polévky kulajdy, při zavařování či do různých zelných salátů.

DAFO MAJORÁNKA 50g
20 Kč

Majoránka je všeobecně velmi oblíbené koření, protože takřka neztrácí své aroma a proto je sušená téměř stejně aromatická jako čerstvá.

DAFO ŠALVĚJ 50g
20 Kč

Šalvěji se také říká babské ucho. Její vůně je silně aromatická, pižmová, balzámová a teple kořeněná. Chuť je mírně hořká. Sušená šalvěj je výraznější než čerstvá.

DAFO PROVENSÁLSKÉ KOŘENÍ 50g
21 Kč

Směs koření vhodná k dochucení salátů, paštik, dresingů, majonéz, luštěnin, jehněčího a skopového masa.

DAFO OREGANO 50g
21 Kč

Oregano je též známo pod názvem „dobromysl". Chuť je kořenně aromatická, mírně slaná, výrazná, peprná, s pálivou, často citronovou příchutí.

DAFO LIBEČEK CELÝ 50g
22 Kč

Libečku se též říká „české maggi" a toto označení mu není přisuzováno náhodou – vůní totiž připomíná známé polévkové koření. Silně voní, do jisté míry podobně jako celer, jeho vůně je však ostřejší, s pižmovými tóny a náznakem anýzu, citronu a kvasnic. Výrazná vůně a chuť tak snadno nevyprchá.

DAFO CIBULE SMAŽENÁ 100g
23 Kč

Smažená cibulka zlatavé barvy má širokou škálu využití – do šťouchaných brambor, čočky, hrachové kaše, hamburgerů, míchaných vajíček, plněných bramborových knedlíků, domácího chleba, halušek, sekané, na chlebíčky, hot dogy, ke smaženému a pečenému masu či k posypání čínských nudlí.

DAFO CHILLI PAPRIKY 50g
23 Kč

Chuť chilli má velký rozsah – od jemně pálivé až po neuvěřitelně štiplavou.

DAFO ČERVENÁ ŘEPA KOSTKA 100g
25 Kč

Červená řepa se hodí do polévek, omáček, pod maso a pro svou barvu se používá také jako přírodní barvivo.

DAFO ESTRAGÓN 50g
25 Kč

Listy estragonu mají sladké aroma s náznaky vůně borovice, anýzu či lékořice. Má silnou, avšak stále jemnou chuť s bazalkovou příchutí a nasládlou pachutí po jídle.

DAFO PAŽITKA 40g
25 Kč

Sušená pažitka se hodí do domácích knedlíků, tvarohových pomazánek, polévek, omáček, vaječných jídel, bylinkového másla, bramborové kaše, rýže či jen jako ozdoba na chlebíčky.

DAFO ZÁZVOR CELÝ 100g
27 Kč

Zázvor je velmi oblíbený nejen pro své léčivé účinky, ale také při použití v kuchyni, a to nejen v té asijské.

DAFO BYLINKOVÉ MÁSLO 100g
27 Kč

Kořenící směs vhodná pro teplou i studenou kuchyni. Bylinkové máslo se používá k okořenění pomazánek, nádivek a omáček. Vynikající je i na dochucení vařených brambor nebo rýže.

DAFO CIBULE PLÁTKOVÁ 100g
27 Kč

Nemáme-li po ruce čerstvou cibuli a chceme přesto něco dobrého uvařit, stejně dobře nám poslouží varianta sušených plátků cibule. Používáme ji všude tam, kam se dává cibule běžně – do různých gulášů, pod maso, zeleninu, do pomazánek či omáček. Výborně se také hodí na pizzu.

DAFO NOVÉ KOŘENÍ CELÉ 100g
30 Kč

Nové koření, známé také jako „pimentovník“, voní teple po hřebíčku, skořici a muškátu, chuť má ostře peprnou, kořenně palčivou a mírně nasládlou.

DAFO KMÍN CELÝ 250g
30 Kč

Kmín je znám svou pronikavou vůní, jež je stejně jako chuť teplá, nahořkle sladká a ostře kořenná, s příchutí sušené pomerančové kůry a slabým nádechem anýzu.

DAFO JARNÍ BYLINKOVÁ SMĚS 100g
32 Kč

Bylinková směs vhodná pro teplou i studenou kuchyni. Výborně dochutí pomazánky, nádivky, omáčky, ale také vařené brambory či rýži.

DAFO FENYKL CELÝ 200g
33 Kč

Fenykl má teplou, anýzovou vůni, chutná svěže, lehce nasládle a po lékořici.

DAFO KMÍN DRCENÝ 250g
34 Kč

Kmín je znám svou pronikavou vůní, jež je stejně jako chuť teplá, nahořkle sladká a ostře kořenná, s příchutí sušené pomerančové kůry a slabým nádechem anýzu.

DAFO PÍSKAVICE - ŘECKÉ SENO CELÉ 250g
34 Kč

Plody pískavice chutnají po celeru či libečku, chuť je lehce hořká, textura moučnatá. Pražená semena chutnají hořkosladce, s nádechem javorového sirupu.

DAFO CURRY MLETÉ 250g

DAFO CURRY MLETÉ 250g

Hodnocení: 5
36 Kč

Co by směs může mít mnoho různých obměn a variací od jemných až po ostřejší. Curry mleté někdy též zvané „kari" či „karí", je jak směsí koření, tak názvem pokrmu typického pro Indii.

DAFO RAJČATOVÉ FLOKY 100g
36 Kč

Sušená rajčata v podobě malých rajčatových floků se výborně hodí do omáček k těstovinám, na pizzu, pod maso, do polévek, pomazánek, gulášů nebo zapékaných brambor.

DAFO NA PIZZU 100g
36 Kč

Směs koření vhodná nejen na pizzu nebo pod maso, ale také do omáček na těstoviny či rýži.

DAFO GLUTAMAN SODNÝ 250g
36 Kč

Bezbarvý krystalický prášek s výraznou masovou chutí. Glutaman sodný zvýrazňuje chuť pokrmů a oblíbený je především v asijských kuchyních.

DAFO HOUBOVÁ SMĚS 250g
37 Kč

Směs koření vhodná k úpravě mas, do polévek, omáček, zeleninových směsí, omelet a všude tam, kde chcete mít houbovou příchuť.

DAFO MLETÁ MASA 250g
38 Kč

Směs koření k dochucení mletých mas, sekané a zeleninových karbanátků.

DAFO KURKUMA MLETÁ 250g
38 Kč

Kurkuma, někdy též zvaná „indický šafrán", byla dlouhou dobu ceněna spíše jako rostlina barvířská. Dnes pro ni však najdeme široké využití také v kuchyni. Spojuje a slaďuje jiné druhy koření, s nimiž se mísí v mnoha kombinacích – je například součástí směsí kari či garam masala.

DAFO CITRONOVÁ KŮRA MLETÁ 100g
38 Kč

Citrónová kůra dodá chuť a vůni nápojům, pečivu, dezertům, pomazánkám i pokrmům z ryb.

Využití v kuchyni: → Čaje, likéry, svařené víno, čínské pokrmy, pečivo, koláče, koření na ryby, pomazánky.

Koření, s nimiž se citrónová kůra výborně kombinuje: → Hřebíček, skořice, vanilka.

DAFO KOHOUTÍ SMĚS 250g

DAFO KOHOUTÍ SMĚS 250g

Hodnocení: 5
40 Kč

Jemně pikantní koření. Kohoutí směs je určená ke grilování a pečení kuřat.

DAFO CHILLI PLÁTEK 200g
40 Kč

Chuť chilli má velký rozsah – od jemně pálivé až po neuvěřitelně štiplavou.

DAFO ČUBRICA ČERVENÁ 250g
40 Kč

Tradiční kořenící směs balkánské kuchyně vhodná k dochucení mletého masa, zapékané zeleniny a různých mas. Vhodná také na luštěniny, do slaného tvarohu a pomazánek.

DAFO ADAMOVA ŽEBRA 250g
40 Kč

Jemně ostrá kořenící směs s výrazným medovým aroma. Adamova žebra se hodí na všechny druhy mas, především na pečená žebírka, bůček či nakládání masa na gril. Výborná je do marinád nebo také na zeleninu.

DAFO ĎÁBELSKÉ KOŘENÍ 250g
40 Kč

Ostrá směs, kterou používáme všude tam, kde chceme mít jídlo opravdu ďábelské. Vhodná například do gulášů, polévek, omáček, fazolových jídel nebo na topinky.

DAFO KOUŘOVÁ SŮL 250g
40 Kč

Kouřová sůl dodá uzeninám, klobásám a podobným výrobkům příjemné uzené aroma.