Halina Pawlowská: Zážitky z karantény
299 Kč 254 Kč

Akce

Co si počala Halina Pawlowská, když ji koronavirová karanténa na tři měsíce uvěznila v jedné domácnosti s dcerou, zetěm, vnukem, přítelem, tchyní, synem, sestřenicí a dvěma psy? Začala si vést deník o tom, jak bez úhony přežít i situace, které jsou na zabití!

Oldřich Šuleř: Ukradený smích
250 Kč 225 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Kniha zachycuje s humorem život v posledních třech dekádách socialismu v Československu. Je rozčleněna do tří částí – Americký brouk, Normálně nenormální a V socialistické péči. V prvé popisující radosti dětství na přelomu 60. a 70.

Josef Veselka: Kardiologova příslužba
200 Kč 180 Kč

Rady, jak se dožít devadesátky, pohádka o utírání zadků nebo proč to geniální lidé mohou mít v práci těžší, než byste čekali.

Martin Jan Stránský: Deník doktora z Mrnic
200 Kč 180 Kč

Deník doktora z Mrnic je černým humorem špikovaná a hluboce prožitá sonda do svérázu českého venkova. Její vypravěč, pábitel, hráč na dudy, lékař a filozof, je zasvěcený kritik malosti, kterou sám pomáhá léčit. Před očima se nám rodí skutečný Přítel člověka.

David Vais: Prvootec
249 Kč 224 Kč

Byl jsem v pohodě. Měl jsem střechu nad hlavou, chápavou ženu a solidně rozjetou živnost, která mi zajišťovala komfortní život. „Jsem ready stát se otcem,“ řekl jsem si. Chyba lávky. Na startu své rodičovské dráhy jsem dostal pořádnou facku. Spíš drtivý pravý hák.

Dominik Landsman: Někdo mě má rád
359 Kč 305 Kč

Akce

Jiří Ovčáček, historicky první člověk v dějinách České republice, který zastává funkci jak první dámy, tak i viceprezidenta, míří plnou parou do učebnic dějepisu.

Ilja Hurník: Muzikální Sherlock
229 Kč 206 Kč

Příběhy založené na hypotéze, že Sherlock Holmes byl nejen detektiv, ale především houslový virtuóz. Jeho muzikantskou vášní ale trpí hlavně věrný společník Watson.

Jakub Plachý: Velká kniha čůrání
145 Kč 130 Kč

Unikátní, hravá a naučná knížka kapesního formátu představuje čůrání ze všech stran. Od vysvětlení základních principů močení přes jeho historii až k současným stylům a technikám. Jakub Plachý (1989) je studentem Ateliéru ilustrace a grafiky na VŠUP v Praze.

Karel Poláček: Hráči
199 Kč 179 Kč

Mariáš, karetní hra pro dva až čtyři hráče, se do našich zemí dostala s francouzskými vojáky za Napoleonových tažení. Zdomácněla v klubech, kavárnách i hospodách.

Lukáš Pavlásek: Soutěž jedlíků
259 Kč 233 Kč

Kniha Soutěž jedlíků obsahuje 18 povídek z pera oblíbeného českého komika Lukáše Pavláska. Humorně laděné příhody zachycují absurdní, ale zároveň lidské situace ze života.

Patrik Hartl: Malý pražský erotikon
399 Kč 359 Kč

MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární humoristická prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů.

Adam Chromý: Mimo provoz
249 Kč 224 Kč

Všechno má své datum spotřeby – o tom se přesvědčila zasloužilá televizní hlasatelka Silvie Ostrčilová, když se vedení televize usneslo uvaděčské vstupy z obrazovky zcela vymýtit. Patří do starého železa? Do muzea mezi exponáty vyhynulých druhů?

Adam Kay: Bude to bolet, doktore?
298 Kč 268 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocničním parkovišti.

Adam Kay: Už zase sloužím o Vánocích
278 Kč 250 Kč

Novinka od autora výjimečného bestselleru Bude to bolet, doktore? s celosvětovým nákladem milion výtisků. Blíží se Vánoce, všude voní cukroví…, avšak 1,4 milionů zaměstnanců britského státního zdravotnictví má namířeno do práce.

Adam Lešikar: Zaměstnanec Měsíce
189 Kč 170 Kč

Třetí díl obrázkové knihy, která vás donutí přemýšlet o tom, co říkáte, a smát se tomu. Aneb kreslený humor založený na slovních hříčkách, přesmyčkách a tzv. chybném čtení.

Alda Sigmundsdóttir: Malá kniha o Islanďanech
149 Kč 134 Kč

Island je pro mnoho Evropanů velkou záhadou. Tato útlá kniha od rodilé Islanďanky, která strávila velkou část svého života v zahraničí, odkrývá značný počet specifik tohoto severského národa. Proč jsou Islanďané špatní řidiči? Jak se staví k cizincům?

Aleks Tarn: Ukradnúť Lenina
358 Kč 322 Kč

Traja kamaráti sa rozhodnú, že na narodeniny darujú svojmu priateľovi múmiu vodcu národov. Plukovník Kremeľskej ochranky Vladimír Iľjič, má narodeniny spolu s veľkým Iljičom Leninom, a je jeho veľkým obdivovateľom.

Alena Hrachovcová: Do žížal se nekouše
197 Kč 177 Kč

Soubor krátkých próz Do žížal se nekouše! se podobně jako jiné autorčiny tituly řadí mezi vtipné, žensky laskavé a autobiograficky laděné knihy.

Alena Kučerová: S babou v zádech - Můj život s Blonckou 3
310 Kč 279 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Bloncka se opět hlásí o slovo, aby se mohla podělit o svoje každodenní radosti i starosti. Život s její paničkou totiž vůbec není jednoduchý! Je to podle ní zkrátka baba, která zásadně vidí to, co vidět nemá, do všeho se plete a Bloncka ji má neustále v zádech!

Aleš Procházka: Každý má svůj Everest
279 Kč 251 Kč

Co může správný otec udělat pro to, aby jeho dva školou povinní kluci vykročili do života tou správnou nohou? Inženýr Spáčil má v tomto směru jasno.

Aleš Sirný: Kameňáky aneb Třetí špalíček plný legrace
199 Kč 179 Kč

Nejlepší vtipy na oblíbená témata už potřetí pěkně pohromadě v oblíbeném špalíčku. Znáte třeba tenhle? Manžel vleze do postele a zašeptá něžně a vášnivě do ucha své manželky: „Jsem bez trenek…“ A žena mu odpoví: „Nech mě spát… zítra ti jedny vyperu.“

Aleš Stroukal: Stolicování
219 Kč 197 Kč

30 humorných povídek na ožehavé téma „Jak kdo kdy nestačil doběhnout na velkou potřebu“.

Alexandra K. Veliká: Matky na palici
190 Kč 171 Kč

Humoristický příběh tří zcela rozdílných matek, donucených školkou ke spolupráci, vyústí nejen do řady konfliktů, ale i do zcela překvapivého finále!

Alexandra Kohoutová: Slova z pekla
299 Kč 269 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Možná už je znáte z Instagramu. Slova z pekla monitorují ten nejbizarnější jazykový paskvil, co lidé vypouštějí z úst.

Allen Woody: Čirá anarchie
238 Kč 214 Kč

Osmnáct nových povídek od nezaměnitelného newyorského autora, který už čtyřicet let baví diváckou (jako autor i jako herec v kině a v divadle) i čtenářskou veřejnost svým osobitým, inteligentním a absurdním humorem.

Allen Woody: Obhajoba šílencova - Téměř souborné vydání
298 Kč 268 Kč

„Opět jsem se pokusil spáchat sebevraždu. Tentokrát jsem si navlhčil nos a strčil jej do zástrčky. Naneštěstí nastal zkrat a pouze jsem vykopl ledničku. Stále posedlý myšlenkou na smrt, ustavičně přemítám. Jestlipak je posmrtný život?

Allen Woody: Vyřídit si účty
198 Kč 178 Kč

Poslední, třetí soubor povídek populárního scenáristy, režiséra i herce završí vydání kompletního povídkového díla W. Allena v českém překladu.

Andrej Astvacaturov: Lidé v nahotě
79 Kč 71 Kč

Ne, kniha Lidé v nahotě nevypráví o nudistech, jak by se mohlo na první pohled zdát. Svérázně napsaný, autobiografický román Andreje Astvacaturova svým stylem připomíná prózu Sergeje Dovlatova.

Anekdoty 1 Politici
123 Kč 110 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Jste z rodiny vtipálků a potřebujete mít v rukávu pár es? Rádi se smějete a rozesmáváte druhé? Nebo jen potřebujete rozjasnit špatný den, týden, měsíc, případně udělat radost jinému vtipálkovi?

Anekdoty 3 Blondýnky
123 Kč 110 Kč

Jste z rodiny vtipálků a potřebujete mít v rukávu pár es? Rádi se smějete a rozesmáváte druhé? Nebo jen potřebujete rozjasnit špatný den, týden, měsíc, případně udělat radost jinému vtipálkovi?

Anekdoty 4: Policajti
123 Kč 110 Kč

Jste z rodiny vtipálků a potřebujete mít v rukávu pár es? Rádi se smějete a rozesmáváte druhé? Nebo jen potřebujete rozjasnit špatný den, týden, měsíc, případně udělat radost jinému vtipálkovi?

Anna: Lorenz, zrady
249 Kč 224 Kč

Černá komedie o touze po moci. Příběh vůdce, podmanivé drama, ironie, při které mrazí. V nehostinném lesním prostředí žijí odvážní muži. Jeden druhému stojí věrně po boku ve chvílích bojů i v období zdánlivého klidu zbraní.

Anna Tůmová: Miluju tě jak svý boty
229 Kč 206 Kč

Humorná knížka o lásce, přátelství a hlavně o naději pro ženy bez rozdílu věku Prý se vám v životě věci nepřihodí dvakrát stejně! Tak to je tedy pěkná hloupost. Juliana je toho důkazem.

Anthony Bourdain: Kost v krku
299 Kč 269 Kč

Kost v krku je napínavý mafiánský román, propečený jak nejlepší steak a říznutý pořádnou porcí zábavných postav a suchým humorem. Aby ne, vždyť se jedná od debut ďábelského šéfkuchaře Anthonyho Bourdaina.

Antonín Jína: Toníkovy čmáranice 2
179 Kč 161 Kč

„Čenda, kterého znáte z první knížky, nechápe dvojsmyslnost jazyka českého, a tak vznikají trapné momenty. Ve druhém dílu se k němu přidává Luďa – má zubaté vlasy, je k ničemu a imrvére jen tak popočumívává.

Archibald Bláha: Kuřbaba
289 Kč 260 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

KUŘBABA je humoristický román o lásce, sexu, zradě, chlastu a fetu inspirovaný skutečnými událostmi. Hlavní postavy se díky svému lidskému, mnohdy hanebnému jednání vrhají bezhlavě do pasti upředené z jejich závislostí a nenaplněných přání.

Arkadij a Boris Strugačtí: Pohádka o Trojce
159 Kč 143 Kč

Satirický román bratří Strugackých Pohádka o Trojce – o souboji mladých inteligentních vědců s tupou byrokratickou mašinérií v 76. patře mrakodrapu, v němž se výtah běžně dostává jen po 13. patro – vznikl v roce 1967.

Arthur Bloch: Murphyho zákon 2000
99 Kč 89 Kč

Kniha sebraných citací převedených do humorných zákonů týkajících se všech oblastí života a práce, tentokrát pod úhlem nadcházejícího vstupu do nového tisíciletí. Vychází s ilustracemi Pavla Reisenhauera.

Arthur Bloch: Murphyho zákon a právníci
159 Kč 143 Kč

„Podobně jako u lékařů ani u právníků nejsme nijak nadšeni, když se s nimi musíme setkat, ale jsme rádi, že tu jsou, když je potřebujeme,“ píše v úvodu své další sbírky zákonů Arthur Bloch.

Arthur Bloch: Murphyho zákon/The Complete Murphy´s Law
248 Kč 223 Kč

Bilingvní vydání humorných, moudrých a duchaplných výroků potrhlých technologů, byrokratů, stoupenců sociální spravedlnosti a bojovníků proti společenským zlořádům odvozených z klasické murphologie.