Tomasz Jedrowski: Plavec ve tmě
299 Kč 269 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Polsko, 1980. Z Ludwika bude brzy vysokoškolák. Na zemědělské brigádě, z níž zprvu vůbec není nadšen, potkává Janusze a společně tráví volný čas koupáním v jezerech a čtením zakázaných knih. A pak prožijí něco, co nečekali: zamilují se do sebe.

Aischylos: Peršané
57 Kč 51 Kč

Nejstarší zachovaná řecká tragédie, svědectví o velkorysosti a soucitu s nepřítelem a zároveň o vědomí rozdílu mezi světem barbarskýma svobodným.

Alexander Dumas ml.: Dáma s kaméliemi
229 Kč 206 Kč

Jsme v Paříži devatenáctého století. Krásná a něžná kurtizána Markéta Gautierova se seznámí s Armandem Duvalem, který se do ní beznadějně zamiluje.

Alexander Sergejevič Puškin: Evžen Oněgin/ Jevgenij Oněgin
298 Kč 268 Kč

Rusko-české zrcadlové vydání. Román ve verších o marné lásce a zrádném přátelství patří ke klenotům světové literatury. Překlad Milana Dvořáka byl oceněn mimořádnou tvůrčí odměnou za vynikající překlad vydaný v roce 1999. Druhé, přepracované vydání.

Alexandr Solženicyn: Meruňková zavařenina
259 Kč 233 Kč

Po více než třiceti letech od prvních Solženicynových próz jako Jeden den Ivana Děnisoviče či Matrjonina chalupa se po rozsáhlých projektech (Souostroví Gulag a Rudé kolo) jeden z největších ruských spisovatelů vrátil ke komorní literární formě.

Alexandre Dumas: Černý tulipán
349 Kč 314 Kč

Černý tulipán patří k nejznámějším románům Alexandra Dumase. Na rozdíl od jiných spisovatelových děl, překypujících davy postav, souboji, velkými scénami, jde o komorní příběh zabydlený jen několika málo osobami.

Alexandre Dumas: Tři mušketýři
399 Kč 359 Kč

Francie, rok 1625. Zemi vládne Ludvík XIII, ale jejím skutečným panovníkem je proradný kardinálRichelieu. Mladý Gaskoněc d'Artagnan se rozhodne opustit rodný kraj a vyrazí do Paříže za štěstím.

Alexandre Dumas: Tři mušketýři
599 Kč 539 Kč

Slavný román o cti a zradě, lásce a nenávisti, a především o přátelství a odvaze se odehrává ve Francii v roce 1625, kdy zemi vládne Ludvík XIII. Skutečným panovníkem je však kardinál Richelieu, v historii nechvalně proslulý svou proradností.

Alfred de Vigny: Červená pečať
175 Kč 157 Kč

Jeden z najkrajších románov klasickej francúzskej romantickej literatúry nielen pre ženy od spisovateľa, básnika, dramatika Alfreda de Vignyho, v ktorom sa odohrávajú príbehy plné napätia, ľúbostného citu a dôsledného zachovávania cti.

Alois Jirásek: Lucerna
129 Kč 116 Kč

Divadelní hra z roku 1905 je vůbec nejhranější původní českou hrou všech dob. Odehrává se v historickém období před zrušením nevolnictví. Hlavní postavou je mlynář, který je povinen sloužit vrchnosti jako doprovod a svítit jim lucernou, od toho je odvozen název hry.

Alois Jirásek: Psohlavci
229 Kč 206 Kč

Bezpečnost českých hranic na Šumavě zajišťovali již od čtrnáctého století Chodové. Byli to drsní hraničáři, kteří se nebáli obětovat život pro dobro státu. Za jejich služby a odvahu jim panovníci udělovali mnoho různých práv a výsad.

Alois Jirásek: Staré pověsti české
299 Kč 269 Kč

Staré pověsti české popisují události z české historie založené na lidové slovesnosti a historických faktech. Kniha vyšla poprvé již v roce 1894 a s výjimkou období protektorátu vychází opakovaně dodnes. V našem vydání s ilustracemi Věnceslava Černého.

Alois Jirásek: Z Čech až na konec světa
199 Kč 179 Kč

Podkladem pro vznik cestopisu byla diplomatická mise družiny, vedené panem Lvem z Rožmitálu v letech 1465–1467, vyslané králem Jiřím z Poděbrad.

Anna Okrouhlá, Krisztián Grecsó: Buď vítán
299 Kč 269 Kč

Buď vítán, Krisztiáne Grecsó, neboť přinášíš zajímavou zpověď a vzpomínky na to, co teprve přijde. Autor ve svém nejnovějším románu do děje rafinovaně vtahuje čtenáře, nechává mu ale i velmi široký prostor ke spekulacím a domýšlení.

Anton Pavlovič Čechov: Ivanov a iné
150 Kč 135 Kč

Ivanov je dráma v štyroch dejstvách, v ktorej Čechov ukázal novú podobu zbytočného človeka, topiaceho sa vo všednosti provinčného života. Manželka Nikolaja Ivanova je chorá na tuberkulózu, Ivanov jej pre veľké dlhy nemôže zaplatiť cestu na Krym.

Anton Pavlovič Čechov: Souboj
199 Kč 179 Kč

"Souboj je povídka napsaná z plného rozmachu tesknoty. Soud o její umělecké hodnotě v celku Čechovova díla není důležitý.

Anton Pavlovič Čechov: Tři sestry
149 Kč 134 Kč

Čechovovy Tři sestry (1901) byly do češtiny přeloženy devětkrát: poprvé B. Prusíkem v roce 1907, naposledy J. Klusákovou v roce 1987. Náš překlad je tedy překladem desátým a na rozdíl od předešlých překladů byl pořízen z kritického vydání Čechovských Spisů.

Aristofanés: Lýsistraté
198 Kč 178 Kč

U nás nejčastěji uváděná komedie starořeckého dramatika patří mezi klenoty antické literatury.

Arthur Conan Doyle: Z kolébky modrých vln
239 Kč 215 Kč

Sir Arthur Conan Doyle (1859–1930) byl mužem mnoha talentů a zájmů. Působil jako praktický lékař, laický kazatel, přesvědčený spiritista, historik a reformátor občanského života.

August Strindberg: Královna Kristina
210 Kč 189 Kč

Nejčastěji uváděné Strindbergovo historické drama nám představuje vládu švédské královny Kristiny za pohnutých časů třicetileté války.

autorů kolektiv: Vánoční touha
259 Kč 233 Kč

Touha po štěstí je hluboce zakořeněná v lidské duši, ale cesta k němu je klikatá a často bolestná. Někdy se však stává, že štěstí objevíme právě tam, kde ho nečekáme. To se stalo i několika hrdinům povídek této knížky, ke kterým nebyl osud zrovna přívětivý.

Bohumil Hrabal: Hrabal spisy 7 - literární žurnalista
599 Kč 539 Kč

Pojízdná zpovědnice. Poslední svazek Komentovaných spisů Bohumila Hrabala obsahuje texty z let 1988–1995, jež autor sám žánrově řadil do literární žurnalistiky, tedy žurnalistiky s literárními ambicemi (tzv. Dopisy Dubence).

Bohumil Hrabal: Krasosmutnění
269 Kč 242 Kč

Kniha povídek Krasosmutnění je střední částí vzpomínkové trilogie Městečko u vody, která postupně vycházela v období let 1976–1981. Patří k těm knihám, které Hrabal rozšířil, obohatil o nové motivy a nové postavy a upravil do podoby stravitelné pro cenzuru.

Bohumil Hrabal: Něžný Barbar
199 Kč 179 Kč

Vzpomínkový i esejistický meditativní " pedagogický" text o Libni padesátých let a především o Hrabalově příteli, malíři a grafikovi Vladimíru Boudníkovi (1924 – 1968). Na hrázi Věčnosti, v domě na libeňské periferii, plyne život svým vlastním tempem.

Bohumil Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále
249 Kč 224 Kč

Tématem Hrabalovy slavné novely je životní dráha číšníka Jana Dítěte, později hoteliéra a nakonec cestáře v době politických zvratů první půle dvacátého století.

Bohumil Hrabal: Perlička na dně
229 Kč 206 Kč

Kniha povídek, slavná literární prvotina autora, jehož poetika staví na rozhovoru, zvláště na hospodské rozprávce. Prostí lidé, na první pohled nijak zajímaví, vyprávějí své zážitky, přehánějí, improvizují, baví se vymýšlením a vzpomínáním, prostě „pábí“.

Bohumil Hrabal: Povídky, črty a hovory
329 Kč 296 Kč

Dílo Bohumila Hrabala (1914—1997) je dnes uznávané nejen jako jedna z dominant české prózy druhé poloviny dvacátého století, ale je známé i v evropském a světovém kontextu.

Bohumil Hrabal: Příliš hlučná samota
209 Kč 188 Kč

Dělník ve sběrně starého papíru Haňťa pracuje pětatřicet let ve sklepení sběrny u stařičkého lisu. Z hromad starého papíru zachraňuje vzácné knihy a shromažďuje je ve svém pokojíku, čte si v nich a tak je „proti své vůli vzdělán“.

Bohumil Hrabal: Slavnosti sněženek
249 Kč 224 Kč

Povídky o lidech, kteří si uchovali pohled první lásky na tento svět i na často nelehký život. Lidé z Hrabalových podobenek jsou obyčejní venkované z oblasti Kerska, kam se autor vrátil do krajiny svého mládí, aby psal a psal.

Bohumil Hrabal: Spisy 1 Lyrika
699 Kč 629 Kč

První svazek komentovaných Spisů Bohumila Hrabala shrnuje autorovu poezii, a to ony texty, které se k tomuto označení přihlašují i formálně.

Bohumil Hrabal: Spisy 2 Povídky
699 Kč 629 Kč

Tímto souborem Hrabalových povídek zahajujeme řadu autorových próz, navazujících na lyriku a existenciální texty jeho začátků. Objeví se zde tedy sbírky Perlička na dně, Pábitelé, Inzerát na dům ve kterém už nechci bydlet a Morytáty a legendy.

Bohumil Hrabal: Spisy 3 Novely
699 Kč 629 Kč

Třetí svazek Hrabalova díla obsahuje autorovy nejznámější novely, tedy Taneční hodiny pro starší a pokročilé, Ostře sledované vlaky, Postřižiny, Městečko, kde se zastavil čas, Něžný barbar, Obsluhoval jsem anglického krále a Příliš hlučná samota.

Bohumil Hrabal: Spisy 6 - Publicistika
549 Kč 494 Kč

Šestý svazek komentovaných spisů Bohumila Hrabala obsahuje příležitostné texty, poznámky, předmluvy a doslovy, úvodní slova k výstavám a rozhovory psané a poskytované průběžně a publikované v údobích, kdy se jméno Bohumil Hrabal smělo objevit v tisku.

Bohumil Hrabal: Večerníčky pro Cassia
249 Kč 224 Kč

Texty z let 1989–1991, které byly postupně publikovány ve třech souborech: Listopadový uragán, Ponorné říčky a Růžový kavalír vycházejí v nové grafické úpravě Luboše Drtiny.

Boris Pasternak: Doktor Živago
499 Kč 449 Kč

Tento snad nejslavnější román ruské literatury 20. stol. vyšel poprvé r. 1957 v Itálii, až r. 1988 v SSSR a u nás oficiálně r. 1990. Pas-ternakovi (1890–1960) byla r. 1958 udělena Nobelova cena, kterou však byl donucen odmítnout.

Božena Benešová: Prózy
329 Kč 296 Kč

Prozaička Božena Benešová (1873—1936) patřila v mládí k přátelskému okruhu Růženy Svobodové a F. X. Šaldy, ale její díla nešla ve stopách secesně novoromantických děl Svobodové. Od počátku tíhla k hutnému, věcnému výrazu a promyšlené stavebnosti.