Johnny Cash: Slova pro věčnost
348 Kč 313 Kč

Soubor Slova pro věčnost (Forever Words) přináší jeho neznámé básnické a písňové texty z nejrůznějších údobí.

Karel Sýs: Amerika
200 Kč 180 Kč

Dvojverší Karla Sýs na kresby Kamila Lhotáky z padesátých let, které takto nikdy nevyšly. Ani Kamil Lhoták ani Karel Sýs nikdy Ameriku nenavštívili, přesto se ale dokázali vcítit do atmosféry této podivuhodné i rozporuplné země.

Karel Sýs: Tři vzkazy spáčům
115 Kč 103 Kč

Další básnická sbírka Karla Sýse rozdělená do tří částí: A bude hůř!, Blahobyt v křivém přenosu a Pouště hojnosti-oázy nouze.

Pavel Preisner: Srst smrku
249 Kč 224 Kč

Knížka je pátou básnickou sbírkou malíře Pavla Preisnera. Básně jsou psány prózou – velmi krátkou. Jak říká sám autor: zapíši nějaký vjem a osekávám text až na jen to nezbytné. Sbírku provází fotoilustrace Libora Stavjaníka.

Rupi Kaur: Mléko a med
349 Kč 314 Kč

Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti.

2 x 2 = 13 - Sebrané básně
449 Kč 404 Kč

Kniha 2× 2 = 13 přináší sebrané básně klavirísty Alfreda Brendela, jednoho z nejvýznamnějších světových umělců současnosti.

365 důvodů k úsměvu
349 Kč 314 Kč

Kdo ví, jak se smát, tomu patří svět. Úžasné fotografi e v této knize projasní vaši tvář a na vašich rtech rozzáří úsměv. Stovky veselých, vtipných citátů o zvířatech, báječných dobrotách, dětech a dalších kouzelných věcech – vše je v této knize.

Adam Borzič: Fantasía
98 Kč 88 Kč

Smysl poezie lze vytvářet hrou. Hra však není smyslem poezie. Poezie není pouhou útěchou, není anestetikem. Zkušenost poezie ústí v účastné bytí. V angažovanost ve světě, protože neochota pro něco svědčit poezii kompromituje.

Adam Borzič: Orfické linie
188 Kč 169 Kč

Třetí básnická sbírka Adama Borziče Orfické linie přináší třináct převážně rozsáhlejších skladeb (např. „Orfické gesto: esej“, „In illo tempore“, „Fénixova pošetilost“).

Adam Georgiev: Ve jménu
169 Kč 152 Kč

Adam Georgiev, který byl za své předchozí sbírky Básník Trýzeň Kat a Hostie pekla připodobněn k Senecovi či Ladislavu Klímovi, přichází po třech letech s novou knihou poezie -básnickou skladbou Ve jménu.

Adam Puslojić: Somnambulia balkanica
208 Kč 187 Kč

Básnik a prekladateľ Adam Puslojić (1943) patrí k výrazným osobnostiam srbskej kultúry. Absolvoval Filologickú fakultu v Belehrade, odbor všeobecná literatúra. Je autorom vyše tridsiatky básnických zbierok, po rumunsky vydal jedenásť zbierok.

Adam Votruba: Slovomalby
139 Kč 125 Kč

Hravost je možná to pravé slovo, které člověka při četbě této sbírky napadne. Sám autor má pro své verše výraz poloabsolutní poezie.

Adam Zagajewski: Neviditelné věci
249 Kč 224 Kč

Výbor Neviditelné věci přibližuje třetí, současné období tvorby polského básníka Adama Zagajewského, které se datuje přibližně od jeho návratu do vlasti z exilu a z hlediska poetiky se proměňuje jenom mírně. Na intenzitě nabývá motiv paměti.

Adela Faičová: Snenie
119 Kč 107 Kč

Život. Často sa pýtame a hľadáme v ňom jeho podstatu. Odkrýva nám tajomstvá nového, nepoznaného. Rezonujú v ňom chvíle radostné ale aj trpkosť a smútok. Odpoveďou býva nájdená harmónia v samotnom z nás.

Adin Ljuca: Stalaktit
179 Kč 161 Kč

Básnická sbírka Stalaktit s odkazem na význam tohoto slova zvažuje mj. především samu poezii, sám princip básnění. „Hledat neuchopitelné verše je totéž jako sledovat / záři dávno vyhaslé hvězdy,“ píše autor.

Alena Kuzmová: Kytice - The bouquet
299 Kč 269 Kč

Titul The bouquet (Kytice) vznikl prozaickým ztvárněním několika vybraných Erbenových básní a překladem do anglického jazyka. Ocení ho všichni studenti, kteří čtou rádi romantické příběhy plné napětí.

Alena Meas: Piliers / Pilíře
135 Kč 121 Kč

Dvojjazyčný debut Aleny Meas, české autorky píšící francouzsky, představuje most mezi současným českým a francouzským básnictvím. Je postaven zejména na protikladu motivu stavby a motivu fragmentu.

Alena Müllerová: Nedělní chvilka fejsbukové poezie
190 Kč 171 Kč

Kniha básní Aleny Müllerové přináší verše v té nejlepší české gellnerovsko-hausmannovské tradici: vyzrálé, dokonale rýmované, vtipné, břitké, často sarkastické, ale občas i s podtónem smutku.

Alena Nádvorníková: Kresbobásně dnes
349 Kč 314 Kč

Alena Nádvorníková je mnohostranná osobnost, v českém, dokonce pražském kontextu nikoliv neznámá; pořád ale méně známá, než si zaslouží. Od začátku 70.

Alena Vávrová: Sojka z nebe utržená
180 Kč 162 Kč

Spojení křehkých vícevrstevnatých veršů zkušené básnířky Aleny Vávrové a jemných kreseb letos osmdesátiletého výtvarníka Jaroslava Chebena, tvoří výjimečnou knížku.

Alena Vávrová: Třičtvrtě na smrt
220 Kč 198 Kč

Patnáctá sbírka poezie Alenky Vávrové, františkolázeňské patriotky s ilustracemi Jiřího Slívy, obsahuje křehkou, ale zároveň vtipnou poezii.

Aleš Misař: Vendula Vogel a jiné básně + CD
320 Kč 288 Kč

Kniha Vendula Vogel a jiné básně zahrnuje desítku delších básní vzniklých příznačně v rozmezí let 2010–2020. Titulní báseň a tři následující přes „malé“ příběhy vybraných jednotlivců rozvrhují obraz „velkých“ událostí 20.

Alexander Blok: Čo vietor spieva - Výber z lyriky
268 Kč 241 Kč

Brilantný jazyk, jedinečnosť myšlienkových postupov, originalita a genialita, to všetko sú atribúty, ktoré hovoria o nadčasovej kvalite Blokovej poézie. Hlavné témy jeho poézie našli riešenie v cykle Vlasť (Čo vietor spieva).

Alexander Marčan: Zrkadlo
151 Kč 135 Kč

Alexander Marčan bol popri svojej profesii chemika zhruba 20 rokov aktívnym členom divadelného súboru Divadlo pre Vás pri Istrocheme. Výber z jeho tvorby predstavuje akýsi básnický denník, v ktorom sú zachytené rôzne životné situácie.

Alexander Sergejevič Puškin: Daj, Bože, nech sa nezbláznim
688 Kč 619 Kč

Daj, Bože, nech sa nezbláznim sprístupňuje slovenskému knižnému publiku preklad jedného z najväčších básnikov všetkých čias, Alexandra Sergejeviča Puškina. Kniha je dvojjazyčná, pričom výber diela obsahuje celý rad básní, preložených do slovenčiny po prvý raz.

Alexander W. Sinavsky: Ballsonets
219 Kč 197 Kč

Dvojjazyčné vydání básnické sbírky původně moravského autora, žijícího již dlouhá léta v USA. Básně souboru vznikaly v anglicky psané podobě na počátku milénia. Ostatně za každou publikovanou básní je označení data a místa jejího vzniku.

Alexandr Blok: Dvanáct
140 Kč 126 Kč

Klasické dílo moderní ruské literatury v novém přebásnění Lubora Kasala.
Slavná ruská poema napsaná v roce 1918 líčí rozporuplnou atmosféru „doby na předělu“, v níž se snoubí naděje s tragédiemi.
Alexandr Wdowyczyn: Iritace
98 Kč 88 Kč

Sbírka píseckého autora obsahuje průřez od současných básní až po téměř třicet let staré. Wdowyczynovy dekadentně laděné verše prosycené hospodskou syrovostí se potkávají s všudepřítomnou ironií a osobitým humorem.

Alica Kulihová: Arytmia duše
244 Kč 219 Kč

Arytmia duše. Nepravidelnosť, porucha rytmu. Spojenie atypické, nezvyčajné a neobyčajné. To sú práve atribúty, ktoré Alica Kulihová vnáša do svojej básnickej zbierky. Svet neidealizuje, ba naopak.

Allen Ginsberg: Kadiš
198 Kč 178 Kč

Mezi nejznámější básnické skladby Allena Ginsberga patří vedle Kvílení i Kadiš, velkolepý žalozpěv na básníkovu zesnulou matku, jejíž duševní choroba silně poznamenala jeho dětství a dospívání.

Allen Ginsberg: Neposílejte mi už žádné dopisy
398 Kč 358 Kč

Obsáhlý výbor poezie předního amerického básníka Allena Ginsberga, zakladatele literárního hnutí beat generation. Kniha obsahuje jak básně notoricky známé (Kvílení, Kádiš), tak i básně dosud v češtině nepublikované.

Almanach Kalich
239 Kč 215 Kč

Sbírka básní ku vzpomínce doby husitské a jejích hrdinů. S předmluvou historika Petra Čorneje.

Alois Deutsch: Je pro mě láska
192 Kč 172 Kč

Třetí kniha volně navazující básnické trilogie je nejen o lásce, jako o nelehké cestě za štěstím, ale také o hledání odpovědi na otázku, co je vlastně láska?

Alois Deutsch: Můj strom života
192 Kč 172 Kč

První kniha volné básnické trilogie o neústupné pravidelnosti dění, o neopakovatelnosti obrazů v koloběhu času, o všedním, přitom krásném a mnohdy opomíjeném kolem nás. Ilustrace akademický malíř Karel Šafář, doslov Jiří Žáček.

Alois Marhoul: Adresa dočasného pobytu
168 Kč 151 Kč

Básník posílá touto sbírkou čtenářům dopis, v němž je ukryto poselství o starostech, radostech, obavách i nadějích lidí této planety.

Alois Marhoul: Anděl s černým křídlem
258 Kč 232 Kč

Autorská kniha generačně spřízněných básníků, z nichž jeden doprovází druhému kolážemi verše a naopak. Umně tiskařsky vyvedená ve skvělé grafické úpravě Davida Faigla. Vzhledem k přítomnosti andělů vhodný dar k Mikuláši i jiným slavnostem.

Alois Marhoul: Krutá pravda o dinosaurech
168 Kč 151 Kč

Se svým osobitým humorem nastavuje autor v jedenácté sbírce člověku, tedy i sobě, různě vypouklá zrcadla, která by měla nejen rozesmát, ale i přinutit k zamyšlení nad tím, jestli je chyba v zrcadlech, do kterých se dívá, nebo v realitě, v níž žije.

Alois Marhoul: Strom, který se nechal tetovat
160 Kč 144 Kč

Znalci poezie vědí, že Alois Marhoul patří k vtipným básníkům. Málokdo umí, tak jako on, svými verši hluboce zasáhnout duši a srdce – a zároveň pobavit. V nové sbírce ovšem přibyl do autorovy tvorby i nový, osudovější tón.

Alois Mrštík: Rok na vsi I + II
649 Kč 584 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Klasické dílo české prózy z prostředí slovácké vesnice, které poprvé vyšlo v letech 1903–1904. Zachycuje zvyky a reálie jihomoravského venkova a mentalitu jeho obyvatel na konci 19. století, ale také rozklad tradičního venkovského společenství a konzervativních hodnot.

Alojz Nociar: Posledná salva (svetla)
178 Kč 160 Kč

Členením na tri časti sa druhá zbierka Alojza Nociara (1948) podobá na jeho prvotinu z roku 1979 s názvom Zátišia. Kým v prvej zbierke máme dočinenia s mladým básnikom, druhá je skôr sprievodcom života a jeho spätným hodnotením.

Alžběta Johanka Petrová: Zastaveni
150 Kč 135 Kč

Básnicko-fotografická sbírka Zastaveni je knižní debut autorek Alžběty Johanky Petrové a Kateřiny Sýsové, který představuje uměleckou reflexi současnosti. Alžběta Johanka Petrová (1993) se narodila ve Vlašimi. Vystudovala divadelní dramaturgii a audiovizuální tvorbu v Opavě.