Vlastimil Vondruška: Prodavači ostatků II.
399 Kč 359 Kč

Martin ze Stvolna prokáže vyjímečné studijní nadání a po různých peripetiích se mu podaří dostat na slavnou pařížskou univerzitu. Brzy se však zaplétá do milostných avantýr a na učení mu nezbývá mnoho času.

Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně
379 Kč 341 Kč

Vysoko v kopcích Bílých Karpat jsou řídce rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou jsme ztratili.

Alena Mornštajnová: Hana
229 Kč 206 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto nevinen?

Frances Mayesová: Pod toskánským sluncem - Můj italský domov
399 Kč 359 Kč

Audiokniha vzpomínek vznikla na základě deníku z prvních pěti let autorčina pobytu v Toskánsku. Spolu s přítelem Nedem zakoupila opuštěnou vesnickou usedlost a rozhodla se ji zrenovovat tak, aby nenarušila její původní kouzlo.

Aldous Huxley: Konec civilizace
349 Kč 314 Kč

Kultovní satirická antiutopie Aldouse Huxleyho je zneklidňujícím, prorockým obrazem budoucnosti, které vládne genové inženýrství, všeobecná diktatura zábavy a chemicky navozovaného pocitu štěstí.

Americká soda
129 Kč 116 Kč

„Ahoj! Jmenuji se Steve Fisher. Jsem Američan a nedávno jsem oslavil 20.

Ann Patchettová: Společenství
298 Kč 268 Kč

Jednoho slunného nedělního odpoledne v jižní Kalifornii se Bert Cousins nezván objeví na oslavě křtin Franny Keatingové a navždy tím změní životy dvou rodin.

Doctor Who: Pirátská planeta
398 Kč 358 Kč

Obrovskou mocí obdařený Klíč k času byl rozdělen na sedm částí, zamaskovaných a rozptýlených napříč časem i prostorem. Ještě mocnější Bílý Strážce teď po Doktorovi žádá, aby mu všechny kousky našel.

Miloš Toman: Královna v nesnázích
219 Kč 197 Kč

William C. Thomson je mladý muž, jemuž do stoprocentního gentlemana něco málo schází, či spíše přebývá. Disponuje totiž schopnostmi, o něž zpočátku ani moc nestojí.

Pelham Grenvill Wodehouse: Dobrá, Jeevesi
349 Kč 314 Kč

Bertie Wooster se po rozmíšce se svým komorníkem ve věci večerního úboru rozhodne vzít pro změnu věci do vlastních rukou. Určitě dokáže sblížit plachého Gussieho Fink-Nottlea, zamilovaného do Madeline Bassettové, s objektem jeho snů lépe než Jeeves.

Vlastimil Vondruška: Klášterní kostnice
299 Kč 269 Kč

Třetí díl nové kriminální řady oblíbeného spisovatele, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny renesančních Čech a Moravy. Tentokrát Jiřímu jeho představený nejvyšší komoří svěří vyšetřování velmi delikátního případu.

3 hry o něčem jiném
49 Kč 44 Kč

Tři hry o něčem jiném se hlásí k dnes menšinovému žánru knižního dramatu a tak – ač se týkají stavu současného světa – si mohou dovolit nebulvární téma.

Adam Drda: Jak kdo
270 Kč 243 Kč

V předmluvě ke své knize Jak kdo, výboru z textů, jež zveřejnil v posledních zhruba dvaceti letech, Adam Drda píše: „Mám za to, že se od počátku své publicistické práce zabývám v podstatě pořád tím samým.

Adam Haslett: Union Atlantic
299 Kč 269 Kč

Román Adama Hasletta vytváří mnohovrstevný pohled na moderní americkou společnost, její principy a fungování.

Adam Votruba: Jak jsem sbíral pověsti a jiné pověsti
159 Kč 143 Kč

Kniha obsahuje 116 současných pověstí zapsaných v letech 2002–2012 a povídku, v níž autor – historik a etnolog Adam Votruba – popisuje humornou formou různá úskalí, na něž může narazit začínající folklorní sběratel. Mezi pověstmi najdete např.

Adéla Knapová: Slabikář
389 Kč 350 Kč

Odkud se vynořují všichni ti choromyslní světlonoši, kteří medovým hlasem mluví o tom, jak snadné je mezi lidi rozsévat dobro? A odkud se berou ti, kteří jsou ochotni těmto světlonošům a jejich dobru obětovat naprosto vše?

Adrian McKinty: Slyším sirény v ulicích
298 Kč 268 Kč

Nic takového jako dokonalý zločin neexistuje. Všichni lžou. Věř svým instinktům. Dober se pravdy. To všechno inspektor Sean Duffy dobře ví. Po dlouhé rekonvalescenci se vrací do práce a je připraven čelit novým výzvám, které na něho čekají.

Advent
147 Kč 132 Kč

Novela Advent Islanďana Gunnara Gunnarssona (1889–1975) je malá perla světové literatury.

Afghánistán. Mnichov. Já. - Má cesta za lepším životem
350 Kč 315 Kč

Hassan Ali Djan je jedním z oněch mladých mužů, kteří, jak se říká, do Evropy přicházejí za lepším životem. Když přišel v roce 2005 ve svých 16 letech do Německa, byl negramotný a bez vyhlídek na velkou budoucnost. Německo mu dalo šanci a on ji beze zbytku využil.

Afonso Cruz: Květiny
278 Kč 250 Kč

V knize Květiny se jako puzzle skládá nevšední příběh přátelství dvou mužů: pan Ulme přišel ztrátou paměti po aneuryzmatu o vzpomínky z minulosti a kvůli degenerativní chorobě nemá ani budoucnost.

Agatha Christie: Smrt na Nilu/ Death on the Nile
198 Kč 178 Kč

V slavné povídce Agathy Christie Smrt na Nilu která je rovněž známá z filmového přepisu, se Parker Pyne nalodí spolu s pestrou společností na palubu parníku Fayoum, aby poznával monumentální krásy Egypta.

Agnes Ravatnová: 53. týden
99 Kč 89 Kč

Blíží se Vánoce a středoškolský učitel Georg Ulveset se na ně vůbec netěší. Kolegové, žáci i přátelé mu neustále připomínají, že toho se svým životem zatím moc neudělal a že už to nejspíš ani nestihne napravit.

Ajelet Gundar-Gošenová: Probudit lvy
320 Kč 288 Kč

Po vyčerpávající noční směně odjíždí dr. Ejtan Green z Beerševské nemocnice a na opuštěné silnici srazí chodce. S hrůzou zjistí, že zraněný muž je eritrejský migrant bez šance na přežití, a z místa nehody uprchne.

Aldous Huxley: Konec civilizace
298 Kč 268 Kč

Snad nejznámější kniha anglického autora a filosofa. Jedna z nejpozoruhodnějších knih science fiction tohoto století, jejíž děj se ve větších či menších detailech realizoval.

Aldous Huxley: Ostrov
298 Kč 268 Kč

Autorova optimistická vize spravedlivého uspořádání společnosti, která svým občanům dává ideální podmínky pro rozvoj osobnosti. Huxley vydal tento protipól ke své negativní vizi Konec civilizace v roce 1962 po „dvaceti letech přemýšlení a pěti letech psaní“.

Alejandro Jodorowsky: Nekonečný tyátr
350 Kč 315 Kč

Nekonečný tyátr poprve seznamuje české čtenáře s divadelní tvorbou filmového i divadelního režiséra, literárního a dramatického autora Alejandra Jodorowského.

Alen Mešković: Stan pro jednoho
348 Kč 313 Kč

Prvotina Alena Meškoviće Ukulele jam, popisující s humorem i vážně dospívání během války v Jugoslávii, vzbudila zasloužený ohlas v mnoha evropských zemích a dočkala se i divadelního zpracování. Děj Meškovićova druhého románu Stan pro jednoho začíná 1.

Aleš Misař: Na dně rozednění
143 Kč 128 Kč

„Nad verši Aleše Misaře (i nad jeho překlady veršů – např. R. M. Rilkeho) si uvědomíte známou pravdu: Umění je jen dobré. Špatné není umění. Z Alešova rodného Labe v Nymburce tryská jeho inspirace z duše a srdce.

Alexandr Boldizar: Ošklivec
348 Kč 313 Kč

Mužduk Ošklivec IV. je stopětatřicetikilový horal ze Sibiře, přeborník ve vrhání balvanů, jehož domovinu ukradne americký právník a chystá se z ní udělat motýlí rezervaci pro bohaté turisty.

Alexandra Ansorge: Doživotí volnosti
198 Kč 178 Kč

Doživotí volnosti je mozaikovitá freska zavádějící nás do vnitřního života čtyř postav vzájemně propojených rodinnými pouty. Jednomu připadá nemožné zůstat, a utíká z místa, kde by mohl úspěšně zakotvit, zatímco jiný se neptá a žije tam, kam byl osudem zanesen.

Alexandra Pavelková: Údolí lilií
298 Kč 268 Kč

Nečekaná bouře svede pod jednu střechu několik osob různého původu, povolání, názorů a životních cílů. Zatímco venku zuří živly, krátí si dlouhou chvíli vyprávěním příběhů, přičemž nevědomě odhalují své povahy, zklamání, motivace a cíle.

Alžběta Stančáková: Co s tím
119 Kč 107 Kč

Debutovou sbírku Alžběty Stančákové (1992), autorky nejmladší generace, odlišuje od tvorby jejích vrstevníků a vrstevnic především nadhled, ironie a schopnost přirozeně pointovat text.

Alžbeta Vlčková: Sfumato
299 Kč 269 Kč

Sfumato je autobiografický román, který ve současném vztahovém příběhu ženy a muže střední generace předkládá i neotřelý intimní příběh staré aristokratické rodiny.

Amalgamy
140 Kč 126 Kč

Soubor jedenácti společných kreseb Miloše Síkory a Pavla Turnovského doplněný deseti básnickými texty Stanislava Dvorského vznikl v letech 1974–75 z iniciativy autorů výtvarné části společného díla.