Oldry Bystrc: Stopa ještě nevychladla
199 Kč 179 Kč

Novinka

Určeno lesníkům, lovcům, myslivcům, ale to neznamená, že knížku nemohou číst i ostatní. Svoje bohaté poznatky a zkušenosti bych chtěl předat všem, proto je nabízím nejen široké myslivecké veřejnosti.

Marek Eben: Myšlenky za volantem
299 Kč 254 Kč

Akce

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne.

René Decastelo: Slunečná
349 Kč 296 Kč

Akce

Přeneste se zpět na váš oblíbený statek s oblíbenými hrdiny a užijte si jejich životní příhody tentokrát v knižní podobě. Váš nejoblíbenější seriál můžete hltat velmi čtivým jazykem a sblížit se tak se svými oblíbenými postavami jiným způsobem.

Magda Váňová: Past
359 Kč 323 Kč

Od začátku až do konce napínavý román s psychologicky barvitým dějem ukazuje, k jaké partnerské taktice i nevídaným činům se odhodlá notář Vít Kail, aby utajil svůj dvojí život s bezdětnou manželkou i milenkou, s kterou má syna.

Zuzana Dostálová: Soběstačný
299 Kč 269 Kč

Štěpánovi je jedenáct a celý jeho svět závisí na dospělých. Jenže co si počne ve chvíli, kdy se jeho táta nejspíš zbláznil — odstěhoval se, nechal si narůst plnovous a z kalhot mu koukají kotníky.

Kniha o tichu
289 Kč 260 Kč

Nejosobnější kniha autora. Přestože není primárně o něm, ale o jeho blízkých, věcech mezi nebem i zemí a tichu. Sám autor jako anotaci ke knize napsal: „Je jiná než moje ostatní. Je o klidu. Je jinak psaná. Sama se poskládala podle toho, koho jsem potkal.

Alena Mornštajnová: Rodinné povídky
229 Kč 206 Kč

Antologie povídek nejlepších současných českých autorů – tentokrát na téma „rodina“. Jiřina soudí, že muži jsou ubožáci a bylo by nejlepší obejít se úplně bez nich. Jenomže aby dosáhla toho, po čem nejvíce touží, muže potřebuje.

Alžběta Bublanová: V Tichu
199 Kč 179 Kč

Pozoruhodná novela mladé autorky zachycuje výsek života bezejmenné hrdinky, mladé holky, pro niž se v patnácti otvírá lákavý svět dospělých, plný zdánlivě neomezených možností.

Lucie Konečná: Houpačky
299 Kč 254 Kč

Akce

Zdena a Jiřina jsou nerozlučné kamarádky, které nežehrají na svůj pokročilý věk a chtějí si zbytek života pořádně užít.

Patrik Hartl: Nejlepší víkend
396 Kč 336 Kč

Akce

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Všichni touží změnit svůj zivot a doufají, že se jim to během nového roku podaří.

Jan Paul: Mrkací panenka
198 Kč 178 Kč

Malíř, výtvarný kritik, a prozaik Jan Paul vydává novou sbírku povídek nazvanou Mrkací panenka. Po své literární prvotině Deník pošetilého milence (2006) a knize O štěstí v umírání (2011) se v novém titulu zabývá tématem lásky, nenávisti a smrti.

Aleš Dostál: Když prší jehličí
249 Kč 224 Kč

Jak bude vypadat krajina po kůrovcové katastrofě? Uvidíme ještě růst nový les a ucítíme jeho vůni? Hrdina románu lesník Kamil už to ví. Zažil začátky kůrovcové kalamity před rokem 2000 a se čtyřmilimetrovým broučkem bojoval část svého produktivního lesnického života.

Zbigniew Czendlik: Postel, hospoda, kostel
298 Kč 268 Kč

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice?

Aleš Dostál: Trofeje a ztráty
299 Kč 269 Kč

Prozaik Aleš Dostál (*1946) se narodil v Ostravě, vystudoval Lesnickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně a pracoval u Lesů České republiky. Je členem Obce spisovatelů a spolupracoval s Československou televizí a Filmovým studiem Barrandov.

Aleš Palán: Miss Exitus
247 Kč 222 Kč

Nový román známého publicisty a spisovatele Aleše Palána zavádí čtenáře do prostředí domácího hospice.

Aleš Stroukal: Je to křeč
99 Kč 89 Kč

Novelka, příběh mladého vysokoškoláka, který hledá smysl života, knížečka plná nejrůznějších úvah.

Andrea Fischerová: Posel
230 Kč 207 Kč

Posel je fantasticky a snově komponovaný příběh s prvky pohádkového vyprávění. Karolína se seznámí s panem Modrým a toto setkání přesměruje její život. Milostné pouto naplněné bezvýhradnou potřebou psaného slova a fyzickou touhou nabírá dimenzi snu.

Anna Strnadová: Maxl žhář
329 Kč 296 Kč

Tragický příběh tesaře, smolaře a posléze psance a vězně Maxla Novotného ze Žďáru zavede čtenáře do druhé půli devatenáctého století, do nelehkých dob, kdy v českých vsích práce nebyla a zbýval jen hlad, vojna, zoufalství, zrada a zločin.

Barbora Vajsejtlová: Mami, přidej!
349 Kč 314 Kč

Je jí skoro čtyřicet, má dvě děti, lehkou nadváhu, práci, kterou nenávidí, a pocit, že se s tím nedá vůbec nic dělat (tedy ne s těmi dětmi). Ženy v jejím okolí jsou na tom podobně, i když každá z nich pojímá mateřství jiným způsobem.

Dežo Ursiny: Ahoj Tato Milý Kubo
241 Kč 216 Kč

V roku 1994 sa Jakub Ursiny presťahoval do bytu k svojmu otcovi Dežovi. Otec, v predtuche blížiaceho sa konca, s pocitom, že synovi musí odovzdať svoje životné poznanie, začal písať Jakubovi listy.

Hana Růžičková: Pacient
162 Kč 145 Kč

Lidský příběh napsaný jedním dechem autorem, který se náhle stal pacientem jedné kliniky a neví, zda ještě někdy uvidí.

Iva Tajovská: Jepičí hvězdy
49 Kč 44 Kč

Dvě novely a dvě povídky debutující autorky popisují životní zapeklitosti obyčejných lidí, často na samém okraji společnosti či společenského zájmu, za jejichž nenápadným a navenek nezajímavým životem se skrývají opravdová dramata.

Jan Moštěk: Byl slídivej jako kočka
269 Kč 242 Kč

Šest svérázných povídek novoříšského rodáka, malíře a literáta, poustevníka Jana Moštěka, které jsou v kontextu české literatury zjevením a mohou připomínat například grotesky Daniila Charmse.

Jiří Bigas: Místečko
248 Kč 223 Kč

Vítejte v Místečku. Lidé se tady milují, nenávidí, podvádějí, udávají a pomlouvají, rvou, lžou, kradou a mohou i zabít! Ano, jsou od rány a často se řídí heslem: Na hrubý pytel hrubá záplata. Nejsou bez bázně a hany, a tak nejsou svatí.

Jiří Weinberger: Kdybych byl žralok
95 Kč 85 Kč

Autoři stejnojmenného jazzového kabaretu Jiří Weinberger, Miloš Kysilka, Hana Tonzarová a Tomáš Vlk se rozhodli vyzkoušet, co všechno tento žánr ještě unese. Už dříve – např.

Karin Krajčo Babinská: Hvězdy na cestě
349 Kč 296 Kč

Akce

V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání.

Mariana Slánská: Tóny v trní-93%
555 Kč 35 Kč

Velmi rozsáhlý román je příběhem trojice žen, Gity, Jany a Evy, které se poznaly v dětství a jejichž osudy se překříží ještě po dvaceti letech, v období konce osmdesátých let. Psycholožka Eva má vcelku spokojené manželství, tříletého syna a osmiletou dceru.

Martina Magdová: Neviditelná kniha 1 - Neklidný Tauril
349 Kč 314 Kč

Cesty do záhuby dlážděné čistými úmysly. Jiskry naděje tam, kde byste je nejméně čekali. Protivníci, kteří jsou vám podobnější, než byste byli rádi. Obtížná rozhodnutí. Morální dilemata. Intriky a emoce. Tragédie a triumfy. Vítejte v Taurilu.

Pan Káč: Příběh zmrda
250 Kč 225 Kč

Píšou se divoká 90. léta. V nich vyrůstá Pavel. Patnáctiletý kluk, který podléhá honbě za penězi a falešnými ideály. V cestě za penězi se ocitne na ulici,kde se živí drobnými krádežemi, ale i kuplířstvím a stále více zapadá do podsvětí.

Pavel Bareš: Meta
349 Kč 314 Kč

Superhrdinský thriller z českého prostředí Superlidé existují. Ale žádný z nich není superhrdina. V jiném světě by Lenka Křížová mohla být regulérní superhrdinkou. Jenže v tom jejím nikdo nepotřebuje nadšence ve spandexu a pláštěnkách.

Pavel Sekyrka: Bez soudu-80%
249 Kč 49 Kč

Románová prvotina Pavla Sekyrky zavede čtenáře na jih Čech do městečka Dub, kde začíná dramatický příběh, který sleduje osudy několika postav v rozpětí let 1927 – 1950 v Čechách, Itálii, Německu a Švýcarsku.

Pelham Grenville Wodehouse: Díky, Jeevesi
229 Kč 206 Kč

Neústupnost Bertieho Woostera ve věci jeho nového koníčka, hry na banjo, vyústí v Jeevesovo rozhodnutí odejít z jeho služeb k baronu Chuffnellovi, Bertieho starému příteli, který je nyní rovněž zamilován do jeho bývalé snoubenky Pauline.

Petra Dvořáková: Vrány
299 Kč 254 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Komorní příběh, který končí tam, kde začíná tma, jistě patří k tomu nejlepšímu od spisovatelky úspěšných románů Dědina a Chirurg. Dvanáctiletá Bára se právě nachází na prahu dospívání.

Richard Pecha: Bláznovo zlato
399 Kč 359 Kč

Román v obrazech, obrazy v románu.
Hypnotická barová Odyssea dvorního ilustrátora knih Vratislava Brabence.

Xindl X: Bruno v hlavě
250 Kč 225 Kč

Nebývá zvykem, aby knižní novela měla více autorů, nebývá zvykem, aby byla dvojjazyčná a navíc ještě otevřeně kontroverzní.

Zdeněk Antonín Jirotka: Saturnin - rusky
440 Kč 396 Kč

První ruské vydání humoristického románu Zdeňka Jirotky, jehož hlavním hrdinou je legendární věrný sluha Saturnin, bojující s tetou Kateřinou a jejím synem Miloušem.

666 anjelov-25%
300 Kč 224 Kč

Samo vyrastal v rodine, kde otec je zaslepený politik a mama vysokopostavená manažérka. Stretáva však Sáru, ktorá pochádza z harmonickej rodiny a to práve v momente, keď ho otec vyhadzuje na ulicu.

7edm 2007
180 Kč 162 Kč

Literární sborník.

7edm 2008
218 Kč 196 Kč

Literární sborník.

A. C. Nor: Život nebyl sen (1)
280 Kč 252 Kč

První díl dvoudílných memoárů Život nebyl sen někdejšího úspěšného romanopisce a publicisty A. C. Nora (1903–1986).

A co láska?
429 Kč 386 Kč

Prvotina úspěšné oděvní návrhářky Šárky Šiškové překvapuje svým vyzrálým literárním projevem. Autorka příběhů umí své čtenáře okamžitě zaujmout, velmi živým stylem dialogů a popisem míst.

Adam El Chaar: Zeny
170 Kč 153 Kč

Dynamické prozaické reflexe nekonformního setkávání s lidmi a místy jsou dílem mladého novináře, blogera a performera.

Adam Georgiev: Zabij mě Eliso
199 Kč 179 Kč

Literární minimalista a krutý poetik Adam Georgiev (1980) přichází po novelách Planeta samých chlapců a Bulvár slunce se závěrečným dílem volné homosexuální trilogie Zabij mě, Eliso.

Adela Faičová: Ustielaš si v mojom srdci
199 Kč 179 Kč

Autorka úspešných básnických zbierok – Náruč bozkov (1996), Reliéfy krás (1998) a Snenie (2005) sa tento raz prezentuje prozaickým dielom Ustielaš si v mojom srdci.

Adéla Knapová: Nemožnost nuly
219 Kč 197 Kč

Nadějné dítě, jež obklopeno milující rodinou nepoznalo lásku; učitel tělocviku, který žije, protože mu nic jiného nezbývá; romantický neúspěšný vrah; invalidní důchodce spokojeně přežívající na okraji společnosti.

Adéla Knapová: Předvoj
229 Kč 206 Kč

Láska jako cesta, jako boj o moc, nesmrtelnost… o duši? Ale cesta je zklamání a lidé se rodí s výdutěmi. Duše touží a počítače také. Dny lámání chleba i vazu. Budoucnost nebo dnešek? Kdy jste se naposledy podívali duši do duše vy?