Miroslav Krob: Praha v průběhu staletí
599 Kč 224 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Výpravná publikace Praha v průběhu staletí představí čtenářům krásy naší metropole, jak je zachytil fotograf Miroslav Krob se svým synem Miroslavem. Více než 260 snímků je doprovázeno textem renomovaného historika architektury PhDr. Rudolfa Pošvy, CSc.

Brno - město uprostřed Evropy
719 Kč 647 Kč

Publikace Brno – město uprostřed Evropy by se mohla stát tichým průvodcem po oněch krásách města Brna, které v každodenním shonu míjíme většinou bez povšimnutí.

Křivoklátsko - Příběh králosvkého hvozdu
599 Kč 539 Kč

Křivoklátsko, chráněné jako lovecký revír českých knížat a králů od středověku, se dočkalo moderní velkoplošné ochrany vyhlášením chráněné krajinné oblasti v roce 1978.

100 divů světa
215 Kč 193 Kč

Kniha představuje 100 divů na šesti kontinentech. Jednotlivé texty jsou vhodně doplněny řadou barevných fotografií. V současnosti je hodnocení divů světa velice subjektivní a z důvodu omezené kapacity je nelze všechny vměstnat do jedné knihy.

100 hradů a zámků
299 Kč 269 Kč

Tyčí se na vrcholcích kopců nebo jsou strategicky položené na řekách či poloostrovech s výhledem na moře. Vznešené paláce králů, hrabat a vévodů, které sloužily jako obranné pevnosti, lovecké zámečky i výletní a kratochvilná místa.

100 měst
299 Kč 269 Kč

Ne nadarmo jsou výlety do měst tak populární. Co může být báječnějšího než objevovat krásy některé ze světových metropolí, nacházet v ní velkolepé historické památky, místní trhy, obchůdky i malebná zákoutí?

100 muzeí
299 Kč 269 Kč

V muzeích a galeriích se nacházejí nejvzácnější poklady lidstva – ať už se jedná o královské hrobky starého Egypta, současný finský design, nebo čínskou terakotovou armádu. Totéž platí o dílech holandských mistrů 17.

100 náměstí - Sto nejzajímavějších náměstí světa
299 Kč 269 Kč

Role náměstí ve městech je klíčová. Jsou jejich srdcem, centrem dění, místem setkávání obyvatel a v neposlední řadě vzkvětu revolucí. Fungují jako prostranství, kde se bojuje, slaví, vzpomíná, demonstruje, koncertuje nebo se zde konají trhy.

100 pokladů naší planety: Divy světa
499 Kč 449 Kč

V antice lidé obdivovali sedm divů světa, moderní doba jich však zná mnohem více. Patří k nim například manhattanské mrakodrapy nebo závěsný most Golden Gate v San Francisku, Eiffelova věž v Paříži či majestátní palác Escorial poblíž Madridu.

1000 Czech Wonders
649 Kč 584 Kč

Anglická verze publikace obsahující 1 000 námětů, jak se seznámit s úžasnými místy a cennými památkami České republiky. Je to mozaika, kterou si turista může poskládat do celkového obrázku poznání naší země.

Alena Dvořáková: Missions / Misie / Misiones
99 Kč 89 Kč

Fotografický projekt dokumentující život a poslání českých misií ve světě je vynikajícím, humanisticky orientovaným dílem celosvětového významu. Kniha je završením několikaleté práce, za kterou autoři získali řadu prestižních ocenění.

Alexander Jiroušek: Košický kraj
598 Kč 538 Kč

• obrazovo-textová publikácia, približujúca prírodu, historické pamiatky, modernú výstavbu a život v ôsmych okresoch Košického kraja • viac ako 650 farebných obrázkov • texty v slovenskom, nemeckom, anglickom a maďarskom jazyku

Antonín Dufek: Jaromír Funke
333 Kč 299 Kč

Další svazek v řadě fotografických monografií FotoTorst. Jaromír Funke (1896–1945) patří mezi světově významné průkopníky moderní fotografie.

Antonín Dufek: Kolín 1923 - Jaromír Funke
450 Kč 405 Kč

Unikátní album sedmdesáti dvou nedatovaných fotografií Kolína a okolí vzniklo zřejmě v roce 1923. Ač předchází Funkeho avantgardní dílo, jedná se o album mimořádně závažné.

autorů kolektiv: Italské památky UNESCO
799 Kč 719 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Itálie diktovala celoevropské trendy v oblasti architektury, malířství a sochařství od dávné antiky až po raný novověk. Nikoho tedy jistě nepřekvapí, že se kolébka evropské civilizace pyšní největším počtem památek zapsaných na seznam UNESCO.

B. Renner: Ostrava včera a dnes
299 Kč 269 Kč

Kniha Ostrava včera a dnes je skvělá velká obrazová publikace, která nabízí unikátní pohledy srovnávající historickou a současnou podobu téže lokality. Tato kniha překvapí i pamětníky, mladší čtenáře seznámí s vývojem města.

Barbora Baronová: Intimita
698 Kč 628 Kč

Nová kniha. Stylizovaný umělecký literárně-fotografický dokument. Napsala ji Barbora Baronová. Nafotila Dita Pepe. Nadesignoval Milan Nedvěd. Zachycuje vyprávění 6 českých žen. Pokouší se otevírat důležitá osobní a společenská témata.

Barvy země
2 490 Kč 2 241 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Exkluzivní kniha Barvy země přináší zcela jedinečné přírodní snímky ze všech kontinentů planety Země.

Bernard Lesaing: České tváře a krajiny
390 Kč 351 Kč

Francouzský fotograf reportér a autor mnoha děl a publikací Bernard Lesaing vytváří ve svých projektech rozsáhlé reportáže na místní i mezinárodní témata. V projektu České tváře a krajiny se zaměřil na zachycení autenticity českého uměleckého prostředí.

Beroun - Malá monografie města
169 Kč 152 Kč

Kniha BEROUN je aktuální fotografickou publikací, která si klade za cíl nejen ukázat současnou tvář Berouna, ale také reprezentativní formou prezentovat práce převážně berounských fotografů.

Bohdan Holomíček: Album Václav
989 Kč 890 Kč

Václav Havel byl fotografován mnoha českými i světovými fotografy, o žádném z nich se však nedá říci to, co o Bohdanu Holomíčkovi: že byl Havlovým blízkým přítelem, kamarádem po sedmatřicet let – od roku 1974 až do jeho smrti.

Bohumír Janský: Vodopády sveta
600 Kč 540 Kč

Obrazová publikácia o najväčších, najkrajších a najznámejších vodopádoch sveta od popredného českého fotografa Oldřicha Karáska. Nádherné snímky zo všetkých kútov sveta dopĺňa zaujímavý text významného českého geografa Bohumíra Janského.

Bohumír Janský: Vodopády světa
349 Kč 149 Kč

Obrazová publikace o největších, nejkrásnějších a nejznámějších vodopádech světa od předního českého fotografa Oldřicha Karáska. Nádherné snímky ze všech koutů světa doplňuje zajímavý text významného českého geografa Bohumíra Janského.

Bohuslav Žárský: Ostrava včerejší
299 Kč 269 Kč

Publikace Ostrava včerejší, představuje historickou Ostravu v jednotlivých kapitolách, jak vznikaly různé objekty a mnoho zajímavých informací o jejich vzniku. Tato kniha určitě zaujme nejen pamětníky, ale i mladší čtenáře seznámí s vývojem města.