Jiří Otakar: Jak přežít kriminál - aneb rady, jak žít mezi vlky
180 Kč 162 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Druhý díl publikace, která navazuje na knihu „Jak přežít vazbu“. Opět naturalistický a bez příkras vykreslený obraz prostředí, o němž všichni víme, že existuje, ale málokdo doopravdy tuší, jak to tam ve skutečnosti vypadá.

Hokejový svět
1 190 Kč 1 071 Kč

Desková stolní hra pro 2–4 hráče určená všem fanouškům hokeje. Vybav se znalostmi i štěstím na cestě k cíli jako v reálném hokeji: kdo dá více gólů, vyhrál!

James Bridle: Temné zítřky - Technologie a konec budoucnosti
349 Kč 314 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Technologie nikdy neudělaly svět přehlednější a jasnější — jen prostě zrychlují a zesilují vše lidské.  Osvícenská víra v rozum a vědu slibovala odtajnit svět a udělat z něj lepší místo pro život.

Jan Táborský: Jazykové jednohubky
249 Kč 224 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Kniha jazykových zajímavostí, kterou si oblíbí každý milovník českého jazyka. Jazykové jednohubky představují soubor tří set sloupků pojednávajících vtipně, ale zároveň odborně přesně, o tom nezajímavějším z naší slovní zásoby.

Martin Pecina: Knihy a typografie
389 Kč 350 Kč

Kniha je pokusem o příspěvek k prakticky neexistujícímu „žánru“, zabývá se procesem tvorby knih z pohledu knižního úpravce.

Nejstarší české pohádky
289 Kč 260 Kč

Soubor středočeských pohádek vybraných z exempel a přepsaných K. Dvořákem nám ukazuje základní vzory námětu většiny českých pohádek. Mimo neobyčejně čtivý přepis textu si kniha uchovává zásluhou širokého poznámkového aparátu i svou vědeckou hodnotu.

Radek Chlup: Corpus Hermeticum
555 Kč 499 Kč

Jádro publikace tvoří texty a překlady souboru řeckých hermetických spisů s komentářem, ozřejmujícím argumentaci hermetických autorů.

Škola kreslení a malování-48%
249 Kč 129 Kč

Tato kniha je obsáhlým a inspirujícím průvodcem výtvarnými nápady pro děti s různými náměty od lidí a zvířat k dinosaurům a budovám. Uváděné styly se pohybují od realistické malby až po kreslený film a koláž.

Tomáš Valena: Vztahy - O vazbě k místu v architektuře
590 Kč 531 Kč

„Dům postavený na určitém místě vstupuje s tímto místem do dialogu, na němž se dům i místo podílejí stejnou měrou. Jelikož však každý z nich hovoří svým vlastním jazykem, záleží na styčných bodech: oběma je však společná jejich materiální a prostorová dimenze.

Úvod do filozofie, sociologie a psychologie
249 Kč 224 Kč

Úvod do filozofie, sociologie a psychologie Naše současná životní praxe zpochybňuje jak mnohé teorie, tak také určitá klišé našeho myšlení. Nežijeme v souladu s návody politiků, ekonomů, církví, sociologů, psychologů, filozofů, lékařů, ekologů, futurologů atd.

Acta Comeniana 33
260 Kč 234 Kč

Svazek je koncipován monotematicky: studie spojuje zájem o různé aspekty učenecké komunikace v období 16. a 17. století. G. Almási srovnává tzv. důvěrný styl v humanistické latinské a vernakulární korespondenci. K.

Adresát nezastižen...
90 Kč 81 Kč

Katalog, v němž může zájemce nalistovat vedle medailonů s ukázkami tvorby i mapu s orientačními souřadnicemi dnes již legend Žižkova. Cesta vede kolem bydlišť spisovatelů, básníků a malířů, kteří ve čtvrti žili a tvořili v první polovině 20. století.

Adrian Kezele: Překročení karmy - Jak se osvobodit z pout osudu
480 Kč 432 Kč

Srdcem této knihy je legendární stav probuzení, osvobození či osvícení. Pokud už dlouho hledáte a nenalézáte odpovědi na základní životní otázky, zhluboka se nadechněte, protože tento text je konečným krokem duchovní cesty.

Alain de Benoist: Za horizontem lidských práv
325 Kč 292 Kč

Ideologie lidských práv se stala sekulárním náboženstvím naší doby. Má svá dogmata, své svaté, své mučedníky, své křížové výpravy a svou inkvizici. Ačkoli byla formulována s úmyslem zabránit tyranii a přinést svobodu, nakonec se sama stala svazující.

Alec Ross: Obory budoucnosti
348 Kč 313 Kč

Dokážeme se přizpůsobit měnící se povaze práce? Které dovednosti by měly rozvíjet naše děti? Může obava z kybernetické války rozpoutat další závody ve zbrojení?

Alena Isabella Grimmichová: Kouzlení s hedvábím-22%
390 Kč 301 Kč

Hedvábí patří mezi oblíbené textilní materiály. Malované a batikované hedvábí můžeme využít jako efektní doplněk, ale také základ pro další tvorbu. Kniha nabízí náměty na netradiční a velmi působivé techniky dekorování a zpracování hedvábí.

Alena Pauličková: Peniaze - Ako ich získať?
226 Kč 203 Kč

Peniaze nehrajú len svoju klasickú úlohu v bežnej domácnosti, ale aj úlohu oveľa väčšiu, silnejšiu – národohospodársku. Peniaze ovládajú svet, ale kto ovláda peniaze? Ako ich získať? Odpovede sú mnohoraké: požičať si, investovať, zobrať si úver…

Alena Šimečková: Bibliographie zum deutsch-tschechischen Sprachvergleich
140 Kč 126 Kč

Německo-české jazykové srovnání stojí v centru zájmu různých akademických pracovišť v České republice i zahraničí. Z toho pramení mj. i potřeba platformy, jež by přispěla k výměně zkušeností a poznatků mezi jednotlivými badateli v této oblasti výzkumu.

Aleš Čermák: The Twin Ship Tao
210 Kč 189 Kč

Svět je v superpozici. Svět, který je rozsáhlou sítí vzájemně propojených materiálních i nemateriálních věcí. Většinu dne vidíme, vnímáme a interagujeme jen s povrchem, který je malým oknem do této sítě.

Aleš Haman: Východiska a výhledy
99 Kč 89 Kč

Jádro souboru Hamanových studií leží v pracech o české próze 19. století a první poloviny století 20. Souborné pohledy na novou českou prózu doplňují tato „východiska“ o otázku „výhledů“ naší novodobé prózy.

Aleš Havlíček: Plato s Theaeteus
458 Kč 412 Kč

Sborník textů z 6. mezinárodního pražského platónského symposia, konaného v Praze ve dnech 17.–20. 10. 2007.

Aleš Novák: Fenomenologická ročenka 2019
210 Kč 189 Kč

Fenomenologická ročenka 2019 navazuje na předchozích osm ročníků Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum, která vycházela mezi léty 2011–2018 a jejímiž vydavateli postupně byli Aleš Novák a Ladislav Benyovszky.

Aleš Novák: Příspěvky k filosofii
210 Kč 189 Kč

Při každé opravdové filosofické tematizaci se zároveň naskýtá otázka, proč a k čemu filosofie? Filosofie není žádnou licencí ani zárukou jistoty nebo blaženosti. Není profétismem, není to zaslepená přesvědčenost víry ani vulgární fanatismus vědy.

Aleš Novák: Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2012
220 Kč 198 Kč

Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum je novou publikační platformou živého bádání v oblasti české a slovenské filosofie. Autory druhého svazku jsou Ladislav Benyovszky, Tomáš Holeček, Jakub Marek, Aleš Novák, Jaroslav Novotný a Václav Zajíc.