Príbeh chémie - Od periodickej tabuľky prvkov až po nanotechnológie
316 Kč 284 Kč

Náš svet a naše telá sú nesmierne zložité chemické systémy a v živote je nakoniec všetko spojené s chémiou. Príbeh chémie sleduje postupné vynáranie chemických vedomostí počas toho, ako sa ľudia snažili modelovať a pochopiť svet okolo, ale aj vo svojom vnútri.

Stephen Hawking: Stručná historie času - Od velkého třesku k černým dírám
249 Kč 224 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Jaká je povaha prostoru a času? Kde se vzal vesmír a kam směřuje? Mohl se na jeho vzniku podílet Bůh? Dá se cestovat časem? Co se stane astronautovi v černé díře? Na takové otázky se pokouší co nejsrozumitelněji odpovědět britský matematik a teoretický fyzik Stephen Hawking.

Anastasia Novych: Fyzika Allatra
300 Kč 270 Kč

Toto jsou odpovědi na otázky o tom, jak funguje tento svět a jakou roli v něm hraje člověk. Jakmile pronikáš k pramenům znalostí prapůvodní fyziky, na jedné straně chápeš jednoduchost uspořádání vesmíru, na straně druhé – jsi překvapen, kdo a jak to mohl vytvořit.

Andrew Sutton: Pravítko a kružítko - Praktické geometrické konsrtukce
198 Kč 178 Kč

Přímky a kružnice užívali lidé v umění, architektuře a matematice od nejstarších dob. Tyto jednoduché geometrické tvary pozorovali kolem sebe, později je byli schopni vyznačit pomocí provazu a nakonec přišli s jednoduchými nástroji: pravítkem a kružítkem.

Anne-Sophie Baumann: Nej... VESMÍR v pohybu
599 Kč 539 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Jak se kosmonauti připravují na cestu do vesmíru? Z čeho se skládá raketa? Proč se Marsu říká rudá planeta? Jaká je poloha Země ve sluneční soustavě? Kniha Nej… VESMÍR v pohybu poskytuje odpovědi na všechny tyto i na mnohé další otázky v uceleném a zábavném formátu.

Antonín Rükl: Atlas Měsíce
790 Kč 711 Kč

K životnímu jubileu našeho předního astronoma Ing. Antonína Rükla vyšlo jeho stěžejní dílo, uznávané na celém světě. Unikátní atlas na 76 mapách podrobně zobrazuje celou přivrácenou stranu Měsíce – zpracovanou pro pozorovatele z řad profesionálů, amatérů i laiků.

Arthur Zajonc: Uchopit světlo - Dějiny světla a mysli
347 Kč 312 Kč

Co znamenalo světlo pro naše předky a co znamená pro nás? Vychází světlo z očí slunečního boha Re, anebo je to jen elektromagnetické vlnění? Proč ještě dnes cítíme bázeň před jevy, jako je duha nebo prostý plamen svíčky?

Astronomie v antice
305 Kč 274 Kč

Kniha podává základní přehled o proměnách astronomie ve starověku od prvních pokusů o vysvětlení nebeských jevů až k rozvinuté matematické astronomii helénistické doby, která dokázala předpovídat polohy nebeských těles s udivující přesností.

autorů kolektiv: Kniha astronomie
599 Kč 539 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Již po několik tisíciletí astronomická věda posouvá hranice lidského poznání ve snaze porozumět vesmíru a našemu místu v něm.

Bodil Jönssonová: Deset myšlenek o čase
179 Kč 161 Kč

Nemáte nikdy čas? Nic nestíháte? Marně se snažíte šetřit časem? Švédská fyzička a spisovatelka Bodil Jönssonová, profesorka na technické univerzitě v Lundu, se zamýšlí nad vnímáním času a ukazuje, jak se vztah k němu v moderní době změnil.

Brian Clegg: Před velkým třeskem - Prehistorie vesmíru
388 Kč 349 Kč

Otázka, co bylo před velkým třeskem, nedá spát mnoha lidem, vědcům i laikům. Všichni v zásadě tušíme, co to velký třesk vlastně je, ale nevíme, jak se z této hypotézy stal obecně přijímaný model.

Carlo Rovelli: O čase
388 Kč 349 Kč

"O čase zvyčajne premýšľame ako o čomsi jednoduchom, základnom, čo plynie jednotvárne, nezávisle od všetkého sa posúva od minulosti k budúcnosti a meriame ho hodinami.

Carlo Rovelli: Řád času - L’ordine del tempo
265 Kč 238 Kč

Carlo Rovelli, přední teoretický fyzik, spolutvůrce smyčkové kvantové gravitace, ale také výtečný spisovatel, se ve své nejnovější knize zabývá tajemstvím času, možná vůbec největší záhadou světa.

Carlo Rovelli: Sedm krátkých přednášek z fyziky
149 Kč 134 Kč

Fyzika je opravdovým dobrodružstvím poznání. A moderní fyzika, vzešlá z vědeckých revolucí 20. století, posunula hranice našeho chápání světa daleko za hranice běžné představivosti.

Christopher Galfard: Vesmír jako na dlani
348 Kč 313 Kč

Christopher Galfard si předsevzal představit laickému čtenáři současné fyzikální vědomosti, týkající se jak mikrosvěta, tak vesmíru, jehož jsme součástí.

Colin Stuart: Jak přežít ve vesmíru
399 Kč 359 Kč

Nezadržitelně se blíží doba vesmírného turismu, lidská touha po objevování neznámého získá nový rozměr. Vychází první praktická příručka, jak ve vesmíru přežít, na co se připravit.

Dalibor Martišek: Matematické principy grafických systémů
399 Kč 359 Kč

Kniha se snaží budovat mosty mezi matematikou, informatikou a počítačovou grafikou. Mohou s ní efektivně pracovat jak středoškolsky tak vysokoškolsky vzdělaní čtenáři. Pěkné grafické výstupy lze pořídit již poměrně jednoduchými metodami.

David Bodanis: Neviditelná síla - Svět elektřiny
298 Kč 268 Kč

Přestože náš život do značné míry závisí na elektřině, mnozí z nás vlastně pořádně nevědí, na jakém principu funguje. Spoléháme zkrátka na to, že elektřina proudí dráty a napájí naše spotřebiče.

Eukleides: Základy Kniha X
240 Kč 216 Kč

Pátý a poslední díl postupně vydávaného nejzásadnějšího díla evropské vzdělanosti.

Eukleides: Základy. Knihy I-IV
255 Kč 229 Kč

První čtyři knihy Základů jsou věnovány planimetrii. Pojednávají o rovinných geometrických objektech (úsečce, trojúhelníku, kružnici, rovnoběžníku apod.) a o jejich základních vlastnostech a vztazích. Tvrzení jsou odvozována z několika axiomů a postulátů.

Eukleides: Základy Knihy VII-IX
240 Kč 216 Kč

Třetí díl postupně vydávaného nejzásadnějšího díla evropské vzdělanosti; nejvydávanější knihy všech dob hned po Bibli.

Eukleides: Základy. Knihy XI-XII
225 Kč 202 Kč

Čtvrtý a předposlední díl postupně vydávaného nejzásadnějšího díla evropské vzdělanosti. Kniha přináší opět rozsáhlé úvodní originální studie Petra Vopěnky o tématech: Roviny a přímky, Planimetrie a stereometrie, Tělesové úhly a Platónské geometrické objekty.

Ewa Bobrowska-Gresik: Chemical Elements Compendium
385 Kč 346 Kč

Kniha, která navazuje na dvě předchozí vydání v polském jazyce, je napsána v angličtině. Přehlednou formou je zde popsána historie prvku, jeho výskyt a výroba, fyzikálně chemické vlastnosti, sloučeniny, které tvoří, biologické vlastnosti atd.

Hermann Woydt: SOS ve vesmíru
289 Kč 260 Kč

Cesta do vesmíru byla a je trnitá a přes všechnu zdánlivou rutinu je stále ještě na hranici našich technických možností. Kniha přináší mnoho napínavých příběhů a podrobných popisů událostí, které dopadaly dobře (např. Apollo 13) i těch s tragickým koncem (např.

Hledej a najdi - Vesmír
149 Kč 134 Kč

Cože, planeta dinosaurů? Ve vesmíru, jaký najdeš v tomto sešitu, je možné naprosto všechno. Objevíš na obrázku měsíc, planety, vesmírné draky i modré stíhačky?