Wim Hof: Ledový muž
398 Kč 358 Kč

Jediná autorizovaná kniha Wima Hofa o převratné metodě, díky které se můžeme naučit využít svůj fyzický i duševní potenciál. Wim Hof, přezdívaný Ledový muž, je známý svými fyzickými kousky, kterými ohromuje celý svět a posouvá hranice vědy.

Jiřina Bohdalová: Jiřina Bohdalová: Můj život mezi slzami a smíchem
399 Kč 339 Kč

Akce

Knižní událost podzimu – Jiřina Bohdalová téměř v devadesáti letech vypráví o svém životě. Poprvé knižně. Fotografie z osobního archivu. Jak Jiřina Bohdalová bilancuje svůj život? Čeho si považuje ve své herecké dráze, kterou začala před 81 lety jako osmiletá?

Tomáš Řepka: Tomáš Řepka: Deník ze dna
399 Kč 359 Kč

Bývalý fotbalový reprezentant, kapitán Sparty, hráč italské Fiorentiny a anglického West Hamu, legendární obránce Tomáš Řepka vydá svou nejosobnější zpověď.

Tomáš Řepka: Tomáš Řepka Děkuju
329 Kč 296 Kč

„V jednu chvíli jsem byl král a měl všechno, pak přišla jedna rána za druhou a já o vše důležité přišel,“ říká Tomáš Řepka. „Patřilo mi to.“ Ve své třetí knize vypráví o tom, jak se zvedal a kdo mu pomohl zjistit, co je opravdu podstatné.

Tomáš Třeštík: Po povrchu
299 Kč 269 Kč

Vždycky jsem chtěl víc, než jsem měl. Občas fotím blbě a vím to. Nemám rád tykání cizím lidem, rozkopaný boty v předsíni a povídání si o jídle. Rád bych vzal zpátky plno věcí, co jsem řekl a udělal.

Jose Raul Capablanca: Má šachová kariéra
240 Kč 216 Kč

Capablanca v knize popisuje svou dosavadní šachovou kariéru a komentuje 35 svých vybraných partií. Materiál je chronologicky uspořádaný do 10 kapitol, na konci index soupeřů.

Led Zeppelin: Led Zeppelin II
459 Kč 413 Kč

180-gram vinyl /LP REEDICE 2014/

2.album (1969)
Robert Plant – vocals
Jimmy Page – guitar
John Paul Jones – bass
John Bonham – drums

1. Whole Lotta Love
2. What Is And What Should Never Be
 3.

Adriana Šteflová: Jana Brejchová
269 Kč 242 Kč

Jana Brejchová je jedinou českou poválečnou herečkou, která si zaslouží statut opravdové filmové hvězdy, řekl už v polovině 60. let Jan Werich a měl pravdu. Nikdo jiný se nemůže pochlubit tak bohatou filmografií, jako právě Jana Brejchová.

Božena Neumannová: Byla jsem ženou slavného muže
369 Kč 332 Kč

Kniha je výjimečným svědectvím o odvrácené straně života velkého básníka, jehož skutečný příběh obvykle neplní řádky učebnic. Autorka se s Neumannem setkala v roce 1904. Začala navštěvovat jeho proslulou vilu v Olšanech, zanedlouho se sblížili a uprchli do Vídně.

Colin Rushton: Sabotér z Osvětimi
299 Kč 269 Kč

Na osudu mladého vojáka Arthura Dodda dokumentuje kniha nepříliš známou historii britských válečných zajatců v Osvětimi. Arthur padl do zajetí roku 1943 a v táboře strávil téměř dva roky.

Garry Kasparov: Jak život napodobuje šachy
348 Kč 313 Kč

Geniální šachista židovsko-arménského původu a mistr světa v šachu v letech 1985–2000. Garri Kasparov je autorem řady knih, které se týkají jak šachu, tak jeho politické kariéry z doby po pádu Sovětského svazu.

Isabella Hančlová: Olga Knoblochová Lady Dermacol
259 Kč 233 Kč

Olga Knoblochová, první dáma české kosmetiky už před mnoha lety rozluštila tajemství krásy a nenechala si to pro sebe. Jako profesionální kosmetička dokazovala ženám, a nejen jim, že líbit se může každý, stačí jen vědět, jak na to.

Jeanne Mackin: Poslední rivalka Coco Chanel
399 Kč 359 Kč

Světu módy vládne v roce 1938 Paříž, ale té vládnou dvě královny… Legendární rivalita Coco Chanel a Elsy Schiaparelli přinesla světu úchvatné módní kreace… a také výrazně ovlivnila mnoho životů.

Josef Klíma: Šarlatán
299 Kč 269 Kč

Josef Klíma převedl do knižní podoby scénář Marka Epsteina – Šarlatán. Vzniklo tak strhující životopisné drama Jana Mikoláška, muže s léčitelskými schopnostmi.

Karel Schulz: Kámen a bolest
399 Kč 359 Kč

Kniha popisuje život slavného italského sochaře, malíře a architekta Michaela Buonarrotiho a také politickou a náboženskou atmosféru přelomu 15. a 16. století.

Lucie Bílá: Posílám to dál
399 Kč 339 Kč

Akce

V pořadí už třetí knížka naší nejpopulárnější zpěvačky Lucie Bílé Posílám to dál zachycuje časový úsek zhruba posledních 15 let jejího osobního a tvůrčího života.

Marika Gombitová: Úlomky vzpomínek
29 Kč 26 Kč

Vzpomínková kniha slovenské zpěvačky a skladatelky Mariky Gombitové. Ukázka z textu: Natočila jsem televizní medailon Nočné lampy s Jarkou Hargašovou.

Neymar - Následník trůnu-66%
299 Kč 99 Kč

NEYMAR DA SILVA SANTOS JÚNIOR ve svých třiadvaceti nemá život jednoduchý. Jako by nestačilo, že v něm Brazílie vidí Pelého nástupce, svět mu dokonce přisuzuje roli následníka fotbalového trůnu.

Ondřej Hejma: Fejsbuk
269 Kč 242 Kč

Pražský muzikant a novinář podává výjimečný autobiografický pohled na tuto zemi v posledních čtyřiceti letech.

Paul Du Noyer: Paul McCartney Rozhovory
750 Kč 675 Kč

Táto kniha je vyvrcholením dlhoročnej spolupráce autora s McCartneym. Zahŕňa všetky ich spoločné rozhovory v pôvodnej podobe – neupravované, len časovo zoradené podľa jednotlivých období McCartneyho života a kariéry.

Philip Norman: Paul McCartney: biografie
699 Kč 629 Kč

Jaký je historicky nejúspěšnější skladatel Paul McCartney? Nejuznávanější autor biografií hudebních legend ho vykresluje jako složitého, nejistého workoholika, který má potřebu stále si něco dokazovat.

Richard Adam: Richard Adam - Staré lásky opravdu nerezaví
199 Kč 179 Kč

Je zpěvák, skladatel, konferencier, jedna z prvních opravdu velkých hvězd naší populární hudby a pamětník. Proto může ve své nové knize vyprávět o pětasedmdesáti letech, které prožil v českém showbyznysu.

Tereza Vyhnálková: Silvio Berlusconi - Politik, magnát a Casanova-63%
269 Kč 99 Kč

Silvio Berlusconi je jméno, které znají i ti, kteří se jinak o politiku nezajímají. Není divu – jde o osobnost formátu, jenž „běžné“ politiky, kteří „nezanechají stopu“, výrazně přesahuje, ať už v dobrém, nebo i méně obdivuhodném slova smyslu.

Veronika Vieweghová: Veronika Vieweghová: Být sama sebou
349 Kč 314 Kč

Člověk může snadno ztratit kontakt s vlastní podstatou, a pokud žije se slavným partnerem, platí to dvojnásob. Veronika Vieweghová si touto zkušeností prošla, aby nakonec zjistila, že by nikdy neměla zapomínat na vlastní touhy a sny.

Vlasta Redl: My tři a já
349 Kč 314 Kč

Vlasta Redl je autorem mnoha zlidovělých písniček. Od hudebních publicistů se dočkal spousty lichotivých přízvisek: Moravský Mozart. Génius z Tramtárie. Folkař, který je folku nevěrný s rockem. Rocker, který je rocku nevěrný s folklórem.

Vojtěch Míča - Gesto, otisk, paměť
690 Kč 621 Kč

Sochař VOJTĚCH MÍČA (nar. 1966) náleží k výrazným osobnostem generace, jejíž vstup na uměleckou scénu je v českém prostředí spojen s dynamickou dobou devadesátých let, tedy současně s obdobím zviditelnění v mezinárodních souvislostech.

Aby radost nezmizela - Pocta Magorovi
40 Kč 36 Kč

Sborník vznikl po náhlé smrti básníka, rebela a manažera Plastic People Ivana Martina Jirouse, který si odseděl v nejdrsnějších komunistických žalářích osm a půl let vězení. Vzpomínky na něj po jeho smrti napsali mj.

Adam Chroust: Stingl Miloslav Biografie cestovatelské legendy
1 498 Kč 1 348 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Významný český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl po desítkách let zarytého mlčení souhlasil se zpracováním a zveřejněním svého neuvěřitelného životního příběhu, na který netrpělivě čekalo několik generací jeho věrných čtenářů.

Adéla Matasová: Interface 2014–2017
480 Kč 432 Kč

Dlouholeté pedagogické působení Adély Matasové na UMPRUM a dalších uměleckých školách položilo základ novomediální a intermediální praxe v lokálním uměleckém kontextu.

Adolf Hitler-59%
490 Kč 199 Kč

Kniha uvádí nejen známá fakta z Hitlerova života, ale také analyzuje etapy jeho politické kariéry. Ukazuje, jakým způsobem získával jednotlivé sociální skupiny a také jak využíval neschopnost a zbabělost států západní Evropy pro realizaci svých plánů.

Adriana Šteflová: Forman vs.Menzel-19%
299 Kč 242 Kč

Srovnání režisérských osobností Miloše Formana a Jiřího Menzela je obsahem knihy Adriany Šteflové, která vznikla na půdorysu její absolventské práce na vyšší odborné škole publicistiky.

Adriano Barone: Andy Warhol: Život v komiksu
499 Kč 449 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Andy Warhol byl ikonou své doby – byl nezaměnitelný, originální a rád bořil konvence. Ve své proslavené Factory se obklopoval těmi nejzajímavějšími lidmi a žil bohémský život superhvězdy. Byl posedlý 15 minutami slávy a tvrdil, že jednou je bude moci prožít každý.