Jiří Fidler: Lexikon ČSLA - Svazy a svazky
399 Kč 359 Kč

OBJEVNÁ ENCYKLOPEDIE NEJEN PRO VŠECHNY BÝVALÉ VOJÁKY ČSLA Řadami Československé lidové armády prošly od první poloviny 50. let do konce 80. let 20. století více než čtyři miliony našich občanů.

Biggles od velbloudích stíhaček
497 Kč 447 Kč

Biggles, který je i přes mladý věk zkušeným pilotem, bojuje za první světové války se svým letadlem na frontě ve Francii. Boje jsou často nelítostné a kruté, přesto si hrdina udržuje osobitý smysl pro humor a nepostradatelný nadhled.

Chris Chant: Tanky-55%
699 Kč 314 Kč

Tanky se na bojišti poprvé objevily roku 1916 a jejich následný vzestup podstatným způsobem ovlivnil průběh válek 20. století. Publikace Tanky představuje znamenitě zpracovaný úvod do dějin zbraně nahánějící strach všem, kdo se s ní na bitevním poli setkali.

Jiří Kovařík: Napoleon v Rusku
399 Kč 359 Kč

Kniha Napoleon v Rusku je prvním svazkem práce o tažení roku 1812, v němž chtěl císař Napoleon porazit ruského imperátora Alexandra, sám ale utrpěl navzdory všem vítězství porážku, která předznamenala jeho pád.

Marek Brzkovský: Česká stíhací esa první světové války
299 Kč 269 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Během první světové války se zrodil pojem „stíhací eso“. Byl jím označován letec, který dokázal sestřelit pět a více nepřátelských letadel. Šlo sice o neoficiální, zato však velmi ceněný titul – snad každý pilot se jím toužil stát.

René Milfait: Nacistický program "eutanázie" / NS- "Euthanasie" - Život nehodný existence versus nedotknutelná lidská důstojnost / Lebensunwertes Leben versus unantastbare Menschenwürde
280 Kč 252 Kč

Česko-německá publikace, která je svou koncepcí první svého druhu nejen v česko-německém prostředí. Kniha čtenáře seznamuje s nacistickým programem „Euthanasie“ (1939–1945), v rámci něhož byli systematicky zabíjeni lidé s duševním onemocněním a s postižením.

A. I. Pokryškin: Křídla v boji
449 Kč 404 Kč

Jméno maršála letectva Alexandra Ivanoviče Pokryškina, trojnásobného Hrdiny Sovětského svazu, je dnes již legendou. Velkou vlasteneckou válku prožil od začátku až do konce na frontě – jako pilot, později velitel a tvůrce taktiky vzdušného boje stíhacího letectva.

Adam Czerniaków: Deník varšavského ghetta
360 Kč 324 Kč

Adam Czerniaków se narodil 30. listopadu 1880 ve Varšavě. V meziválečném období zastával řadu funkcí v polských i židovských politických, kulturních a hospodářských organizacích Po mnoho let byl členem rady varšavské židovské obce.

Adolf Hitler a tajemství svatého kopí
349 Kč 314 Kč

Existuje mnoho zájemců, kteří by chtěli vlastnit Svaté kopí (jde o kopí, jímž byla prolita krev Ježíše Krista na kříži) kvůli jeho neuvěřitelné moci, ať už z náboženských nebo politických důvodů. Jedním z nich byl i Adolf Hitler.

AEROmodel 1 - H.Hurricane Mk.IIC a B-534
149 Kč 134 Kč

Obsahuje 4 vystřihovací papírové modely v měřítku 1:48 – Hawker Hurricane Mk.IIc., – B-534 4.verze – Československé letectvo – B-534 4.verze – Slovenské nár.

AEROmodel č.4 - AERO A-300
119 Kč 107 Kč

Obsahuje vystřihovací papírový model v měřítku 1:48 a popis historie tohoto letounu – AERO A-300 – bombardovací a zvědný letoun AERO A-300 byl zalétán v dubnu 1938. Hned zpočátku bylo jasné, že se zrodil letoun výjimečných kvalit.

Alan Barker: Stíny terorismu
295 Kč 265 Kč

Autor pracoval u Zvláštní služby, elitního útvaru Ulsterské policie, bojujícího proti republikánským i loyalistickým teroristům z PIRA, INLA a dalších organizací. O svých zkušenostech u RUC vypráví v této knize.

Albert Orlita: Jak-11/C-11
528 Kč 475 Kč

Jak-11 byl sovětský cvičný stíhací letoun, který byl vyvinut ze slavných stíhacích letounů konstruktéra Jakovleva. Tento letoun byl v Československu vyráběn v licenci pro potřeby našeho letectva a Svazarmu. Byl exportován do mnoha zemí včetně SSSR kde vznikl.

Albert Orlita: Jeho Veličenstvo Blaník
390 Kč 351 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Poválečný československý letecký průmysl vyvinul řadu letadel, z nichž některá už jsou skoro zapomenutá. Jsou však také typy, jimiž se naši konstruktéři natrvalo zapsali do světové letecké historie.

Albert Orlita: Na cestách s L-410 - Třicet roků s Turboletem
290 Kč 261 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Po vlídném přijetí mojí první knížky o létání s L-410 si dovoluji předložit další, jsou to popisy některých cest, příhod a pobytů, vesměs na zahraničních cestách s tímto letadlem.

Albert Orlita: Padesát roků L-410
139 Kč 125 Kč

Před padesáti lety poprvé vzlétl první prototyp malého dopravního letounu L-410. Letecká továrna LET n.p. Kunovice tak vstoupila do pomyslného „klubu“ výrobců malých dopravních letadel.

Alena Ježková: Karel IV. a jeho Praha
199 Kč 179 Kč

Renomovaná autorka populárně historických publikací provede čtenáře středověkou Prahou ve stopách Karla IV. Jak Otce vlasti viděli jeho současníci, dvořané, řemeslníci, kupci a poutníci? Jakými schopnostmi Karel IV.

Alexander Stilwell: Hon na člověka
299 Kč 269 Kč

Příručka speciálních jednotek Hon na člověka seznamuje s dovednostmi potřebnými pro hledání a sledování uprchlých osob. Čtenář se blíže dozví o výcviku pátračů, o moderní technice, o pátrání na bojišti a ve městě a o zadržení hledaných lidí. Sdělte prosím

Alexandr B. Žuk: Pušky a samopaly
349 Kč 314 Kč

Kniha Pušky a samopaly je rozdělena do tří částí. V první jsou popsány a vyobrazeny opakovačky a samočinné pušky „první generace“, používající puškové náboje a sestrojené ještě koncem 19. století.

Alexandr B. Žuk: Revolvery a pistole
399 Kč 359 Kč

V této knize jsou popsány a vyobrazeny revolvery a pistole. Informují o stavu tohoto odvětví střeleckých zbraní na celém světě od vzniku jednotlivých nábojů až po dnešní dobu.

Alexej I. Kondratěnko: Lend Lease 1941-1945 - velká vlasteneckíá lež
549 Kč 494 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Po desetiletí zamlčovaná, zpochybňovaná a falšovaná historie vojenské a materiální pomoci západních Spojenců Sovětskému svazu během 2. světové války, jejíž rozsah měl ve skutečnosti zásadní vliv na zachování bojeschopnosti Rudé armády.

Alfred Kantor: Svědectví - Terezín, Osvětim, Schwarzheide
399 Kč 359 Kč

Kreslená kronika z doby 2. světové války je unikátním dokumentem o holokaustu, utrpení židovských vězňů v nacistických koncentračních táborech Terezíně, Osvětimi a Schwarzheide. Autor v ní zachytil reportážní kresbou vše, co zažil v lágrech i během pochodu smrti.

Alois Pavlůsek: Československé stíhací letouny
299 Kč 269 Kč

Se vznikem samostatného Československa započalo budování ozbrojených sil mladé republiky, samozřejmě včetně vojenského letectva, které započalo svůj bouřlivý rozvoj během první světové války.

Andreas Lutz: Špinavá válka 1. - Alžírsko 1954-1962
309 Kč 278 Kč

Osm let trvající konflikt v Alžírsku, od jehož vypuknutí letos uplyne šedesát let, patří k nejtemnějším kapitolám 20. století. Jeho průvodním znakem bylo naprosto bezpříkladné pošlapávání těch nejzákladnějších lidských práv a nevídaná brutalita.

Andrzej Perepeczko: Bouře nad Atlantikem 3-71%
349 Kč 99 Kč

Publikace bezprostředně navazuje na úspěšné dvě části, které již nakladatelství Naše vojsko vydalo. Čtenář má možnost se podrobně seznámit s nejrozsáhlejším námořním konfliktem v dějinách lidstva – bitvou o Atlantik. Text je doplněn řadou map a dobových fotografií.

Andrzej Perepeczko: Bouře nad Atlantikem 5-64%
499 Kč 179 Kč

Již páté pokračování strhujícího vyprávění Andrzeje Perepeczka, důstojníka obchodního loďstva, opět zavede čtenáře na vlny – ale i pod ně – Atlantského oceánu.

Andrzej Perepeczko: Bouře nad Atlantikem 6
499 Kč 449 Kč

Již páté pokračování strhujícího vyprávění Andrzeje Perepeczka, důstojníka obchodního loďstva, opět zavede čtenáře na vlny – ale i pod ně – Atlantského oceánu.

Anna Reidová: Leningrad
398 Kč 358 Kč

Osmého září 1941, jedenáct krátkých týdnů poté, co Hitler zahájil operaci Barbarossa, byl obklíčen Leningrad. Obležení se nepodařilo prorazit dva a půl roku a během 872 dní blokády ve městě zahynuly dva miliony lidí.