Cyril Höschl: České kružítko
290 Kč 261 Kč

Zájem o předchozí dvě knihy sloupků-odpovědí profesora Cyrila Höschla potvrzuje, že v dnešní zrychlené době našinec uvítá u svých znepokojivých dotazů především odpovědi stručné a jasné. A přesně takové Höschlovy sloupky již léta jsou.

Aleš Palán: Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět
299 Kč 269 Kč

Milý pane Bože, tenhle svět se ti povedl. Opravdu. Jenže ve škole mi říkali: „Je to velmi dobré, máš ale na víc.“ I ty máš, Bože, na víc. Odpusť, že to tak říkám, pořád je to za jedna, ale když tomu dáš trochu péče, mohla by to být jednička podtržená.

William Shakespeare: Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark
248 Kč 223 Kč

Filozofické dílo, detektivka, horor? Největší divadelní hra světového písemnictví je sondou do lidské duše, v níž rozum a cit, pravda a zdání bojují o život každého z nás. Překlad Jiřího Joska získal Cenu Josefa Jungmanna za nejlepší překlad roku 1999.

Jan Kratochvíl: Vladimirova děvka
120 Kč 108 Kč

CENA ALFRÉDA RADOKA 2011. Vítězné dílo dramatické soutěže o nejlepší českou a slovenskou divadelní hru za rok 2011, postavené na půdorysu absurdního dramatu.

Hajo Düchting: Gustav Klimt (posterbook)
199 Kč 179 Kč

Gustav Klimt vytvořil stěžejní díla Vídeňské secese. V krátkých textech je představeno dvanáct nejznámějších děl, která čtenáře provedou malířovým uměleckým vývojem.

Jaroslav Pulicar: Pulicar
890 Kč 801 Kč

Po více než dvaceti letech vychází teprve druhá kniha brněnského fotografa Jaroslava Pulicara (*1954). Autor je jeden „z nejméně známých ze známých“ českých dokumentaristů. Jeho práce je známa jen několika málo zasvěceným.

Karel Čapek: R.U.R.
129 Kč 116 Kč

Slavná antiutopická divadelní hra Karla Čapka z roku 1920, ve které poprvé zaznělo slovo robot, náleží do žánru sci-fi. Ústředním tématem je zkáza lidstva skrze příliš vyspělou techniku, která se vymkla kontrole.

Various Artists: Grammy Nominees 2020
459 Kč 413 Kč

Tradiční kompilace každoročně vydávaná u příležitosti vyhlášení nominací na nejsledovanější hudební ceny světa.

Obsah alba:

1. Billie Eilish -Bad Guy
2. Ariana Grande –7 Rings
3. Lil Nas X Feat.

Jeremy Clarkson: Necháte mě domluvit?
298 Kč 268 Kč

Jako vždy frustrovaný, překvapený, pobavený, rozhořčený, kárající nebo vysmívající se, tento nejznámější novinář na světě přichází s novou knihou postřehů o současném světě. Dozvíte se, že když se dáte na veganství, skončíte na vozíku.

Ken Kelly: Kelly Ken - Portfolio
699 Kč 629 Kč

Přední americký a světový malíř poprvé v Česku. Mj. autor obalů alb a kytar skupiny KISS. Fantasy obrazy. 6 velkých barevných tisků a 6 menších barevných tisků.

Magdalena Drosteová: Bauhaus
299 Kč 269 Kč

Výtvarná škola Bauhaus se zrodila v krátkém meziválečném období a působila pouhých čtrnáct let, za tu dobu se jí však podařilo zcela proměnit tvář moderny.

Magdalena Wagnerová: Příběhy starých pražských domů
269 Kč 242 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Atmosféra časů dávno minulých, silné zdi byvších staletí, úzké portály, rozmanitá domovní znamení a pestrá paleta slohů a stylů, to všechno jsou domy staré Prahy. Malé paláce se zakletým tajemstvím.

Nikola Klanicová: Krasopis - Naučte se psát krásně
249 Kč 224 Kč

Otevřete knihu Krasopis a vstupte do světa plného krásy, emocí a tajemství. Vezměte do ruky pero, inkoust a začněte kreslit podle předloh, které najdete za každou z kapitol. Uvidíte, jak dobře vám ruční psaní udělá na duši. Kaligrafie obecně představuje písmo jako obraz.

Paul Elliott: Guns N' Roses - Život a doba rock'n'rollové kapely
699 Kč 629 Kč

Rockový novinář Paul Elliott skupinu zpovídal už před vydáním debutového alba a od té doby ještě mnohokrát. Nyní přináší skutečně zasvěcený pohled na hudbu, úspěchy i peripetie Guns N‘ Roses během posledních více než třiceti let.

Průvodce architekturou
699 Kč 629 Kč

Poznáte dórský sloup, když ho uvidíte? Možná, ale co takhle kladí, hypostyl, pylon nebo pagodu? Tato kniha je srozumitelným a vyčerpávajícím průvodcem historií architektury včetně tak odlišných kultur, jako byly kultura Mayů, kultura dynastické Číny i renesanční Evropy.

1912. 100 let od otevření Obecního domu v Praze
990 Kč 891 Kč

Kniha 1912, vycházející u příležitosti výstavy k stoletému výročí otevření Obecního domu, má podobu mozaiky mapující rok 1912, který byl doslova nabit přelomovými událostmi.

2+1 - Miloslav Moucha, Jindřich Zeithamml
70 Kč 63 Kč

Katalog vydaný k výstavě v kostele sv. Vavřince v Klatovech v říjnu 2016 Společný umělecký projekt dvou přátel, malíře a sochaře, významných nejen v našem, ale i evropském kontextu výtvarného umění.
Texty: Lucie Šiklová

200 let Národního muzea ve 200 fotografiích
499 Kč 449 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Národní muzeum shromažďuje doklady o historii již dvě stě let. Oslavte toto výročí, nahlédněte prostřednictvím této unikátní knihy do jeho sbírek a prohlédněte si zblízka 200 předmětů, které tvoří jejich jádro.

220 míst AVU
499 Kč 449 Kč

Průvodce po 220 místech spojených s historií a současností AVU vznikl při příležitosti 220. výročí založení Akademie výtvarných umění v Praze.

365 přikázání grafického designu
499 Kč 449 Kč

Zeptejte se jakéhokoli grafického designéra na světě, podle čeho vybírá font a barvu a jak postupuje při tvorbě nového layoutu, a nikdy neuslyšíte stejnou odpověď.

Aby bylo jasno - aneb Vrátí se Marx a Lenin?
229 Kč 206 Kč

Svoboda se nedá koupit. Odpovědnost se nedá zdědit. Demokracie se nedá nařídit. A přesto jako by dnešní svět svobodu zatracoval, odpovědnost umlčoval a demokracií opovrhoval. Jako by znovu volal po návratu Marxe s Leninem.

Ace Frehley: Ničeho nelituju - aneb Jak to bylo s Kiss
369 Kč 332 Kč

Kytarista a zpěvák Ace Frehley (vlastním jménem Paul Daniel Frehley) je zakládajícím členem skupiny Kiss, v které hrál od jejího založení v roce 1973 do roku 1982 a pak znovu v letech 1996 až 2002.

Achrer
750 Kč 675 Kč

Kniha je záznamem vývoje díla Josefa Achrera od Krajin až po aktuální témata cyklů Poškozené informace a Data.

Adéla Součková: Otázky
160 Kč 144 Kč

Spojí-li se kresba s textem, vznikne vztah. A jako každý vztah, i tento se proměňuje. Jednou má navrch text, jindy kresba. Každou proměnu doprovází kladení otázek. Otázky se množí, vyplývají ze situací, které ale samy zároveň tvoří, přetvářejí a rozvíjejí.

Adéla Součková: Questions
160 Kč 144 Kč

Spojí-li se kresba s textem, vznikne vztah. A jako každý vztah, i tento se proměňuje. Jednou má navrch text, jindy kresba. Každou proměnu doprovází kladení otázek. Otázky se množí, vyplývají ze situací, které ale samy zároveň tvoří, přetvářejí a rozvíjejí.

Adolf Hoffmeister: Kaleidoskop
229 Kč 206 Kč

Reprezentativní výběr cestopisných črt a reportáží AH (1902–1973) z celého světa v jednom svazku – od Anglie přes Brazílii, Mexiko, Čínu, Japonsko, Egypt, Sovětský svaz až po Francii a USA.

Adrian Besley: BTS - Ikony K-popu
249 Kč 224 Kč

RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V a Jungkook. Všichni tito mladí a talentovaní chlapci dávají dohromady jednu populární kapelu jménem Bangtan Sonyeondan, známější spíš jako BTS.