BBB BPD-14 Forcemount černé
1 490 Kč 1 249 Kč

BBB BPD-14 Forcemount jsou odolné nášlapné MTB pedály pro stabilnější a efektivnější jízdu. Pedály mají otevřenou formu, díky čemuž se v nich nehromadí nečistoty. Můžete si také sami jednoduše nastavit sílu zámku pedálu.

BBB pedály Ergoride pro e-bike černé
599 Kč

Velkoplošné ergonomicky tvarované pedály.Odolné ocelové tělo s pryžovým protiskluzovým povrchem.Dvě odrazky pro větší bezpečnost při špatné.

M-Wave adaptér pedálů pro SPD,LOOK, KEO
550 Kč

Adaptér nášlapných pedálů na platformu (1 pár)Kompatibilní se systémem SPD, Look KeoVybaveno 12 měnitelnými Al pinyRozměr: 85 × 90 mmMateriál: AlHmotnost: 38 g/kusBarva:.

Haven pedály freelock
1 990 Kč

Cyklistické pedály HAVEN C-PED s novým systémem uchycení obuvi.                                    Tento systém.

Pedály na kolo

Kvalitní pedály na kolo umožní efektivnější šlapání i stabilitu. Jaký je rozdíl mezi klasickými a nášlapnými pedály a pro koho jsou vhodné platformy? Poradíme vám, jak vybrat!

  • Klasické pedály na kolo

Klasické pedály jsou vhodné pro kratší vyjížďky, při kterých často sundáváme chodidlo z pedálu. Postačí nenáročným cyklistům.

  • Plastové pedály – levnější druh pedálů, nevýhodou je riziko prasknutí a horší přilnavost k botě, vhodné pro občasné využití
  • Kovové klasické pedály – odolnější pedály vyšší hmotnosti, vhodné pro rekreační jízdu do nenáročných terénů
  • Platformy na kolo

Platformy disponují větší nášlapnou plochou a výstupky pro lepší fixaci chodidla. Jsou vhodné do náročných terénů pro freeride, downhill, BMX nebo trail. Poskytují větší volnost pohybu.

  • Nášlapné pedály

Nášlapné pedály jsou vhodné pro závodní a výkonností silniční cyklisty, výrazně zvyšují efektivitu šlapání. Pro MTB (horské kolo) se příliš nehodí, protože neposkytují dostatek volnosti pohybu.

Nášlapné pedály jsou pevně spojeny speciálním mechanismem, tzv. „kufrem“ s cyklistickými tretrami. Při pádu z kola se chodidlo automaticky uvolní.

→ Při výběru nášlapných pedálů je třeba brát ohled na kompatibilitu s konkrétním druhem cyklistické tretry.

K výbavě každého cyklisty patří ochranná přilba. V nabídce máme také řadu dalších komponentů na jízdní kola.