Fenix Comfort Mat 100/4,1 topná rohož - pro svépomocnou instalaci

Fenix Comfort Mat 100/4,1 topná rohož - pro svépomocnou instalaci

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Topné rohože o výkonu 100W/m2 jsou umístěny přímo pod dlažbu v tenké vrstvě pružného tmelu. Snadno se instalují a ve spojení s vhodnou regulací zajišťují vysoce ekonomický provoz. Vhodné pro systémy hlavního vytápění, i pro systémy komfortního ohřevu podlahy. Celý popis
5 450 Kč
Cena je uvedena včetně RP a DPH.

Skladem u partnera 5+ kusů

31.1.2022 - 2.2.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení
 

Zboží partnera Centrum topení

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100035033419

Popis

Sada obsahuje topnou rohož LDTS šířky 50 cm. Základním kriteriem je požadovaná velikost topné plochy – vybere se sada, ve které je rohož odpovídající velikosti. Sady Comfort Mat jsou nabízeny v plošných příkonech 100 a 160 W/m2. Výkon 100 W/m2 je pro koupelny nedostatečný a obecně je určen spíše pro trvalé vytápění podlah. Výkon 160 W/m2 je určen především pro koupelny a pro aplikace, kde je vytápění v podlaze provozováno krátkodobě – vyšší plošný příkon zajišťuje rychlejší prohřátí podlahy. Výhodou rohoží je proti kabelovému okruhu snadná a rychlá pokládka, jsou však určeny spíše pro instalaci do pravidelných ploch, u kterých je jedna strana násobkem šířky rohože (50 cm).

Videoukázka montáže:

https://www.youtube.com/watch?…

Z hlediska funkčnosti není mezi okruhem a rohoží žádný rozdíl – topná rohož je v podstatě topný kabel přichycený k nosné tkanině. Tyto dva výrobky se liší pouze ve způsobu pokládky. Instalace okruhu je flexibilnější, ale náročnější. Rohož se vyznačuje jednodušší pokládkou a je u ní zajištěno rovnoměrné rozložení výkonu. Rohož je však vhodná spíše pro pravidelné plochy. Přímotopné vytápění je nejrozšířenější způsob aplikace. Používá se jak pro systémy hlavního vytápění, tak i pro systémy komfortního ohřevu podlahy. Topná rohož je umístěna těsně pod nášlapnou vrstvou, obvykle ve flexibilní stěrce nebo samo-nivelačním potěru. Používají se kabely co nejmenších průměrů a s nižším lineárním příkonem, aby byla rozteč smyček malá a podlaha se rovnoměrně prohřívala. Výhodou tohoto systému je snadná instalace a flexibilnější provoz.

Sada obsahuje:

Sadu termostatu a rohože 100 W/m² – 4,1m² / 410W

  • Topná rohož (šířka 0,5 m, délka 8,2 m)
  • Digitální programovatelný termostat
  • Podlahová sonda k termostatu
  • Ohebná instalační trubka – tzv. „husí krk“ pro zavedení sondy do podlahy
  • Návod k instalaci a záruční list

Vhodná do koupelen

Vytápěná plocha 4,1m2

Výkon rohože 410W