Pohodlná pohovka by měla mít své místo v každé domácnosti. Pohovky se na trhu v nabídkách snadno prolínají se sedacími soupravami, avšak mají svá jasná specifika.

Zobrazit více

Jaký je rozdíl mezi pohovkou a sedací soupravou?

V současné době se tyto dva termíny často zaměňují a pohovky najdete i v kategoriích sedacích souprav a naopak.

Pojmy pohovka a sedací souprava však měly v dřívějších dobách svá jasná specifika:

 • Pohovka je definována jako válenda bez opěradla, které je suplováno velkými polštáři, slouží hlavně k odpočinku vleže, často stojí na kovových nebo dřevěných nohách
 • Sedací soupravapevné opěradlo a je určena především k sezení.

→ Dnes mají oba typy obvykle pevné opěradlo a rozdíl je patrný spíše v rozměrech a tvaru. Pohovky mívají kompaktní tvar, zatímco sedací soupravy jsou rozložitější.

Na co se zaměřit při nákupu pohovky:
 • Typ zpracování pohovky
 • Výplň, čalounění
 • Cena

Základní typy pohovek

Pohovka rozkládací

 • Pohovka ideální do bytů s nedostatkem prostoru
 • Lze ji rozložit a použít jako lůžko na spaní
 • Nenahrazuje plnohodnotně postel

Pohovka s úložným prostorem

 • Disponuje praktickým prostorem pro ukládání věcí
 • Ideální do malých bytů a garsonek

Dvoumístná pohovka

 • Vhodná do menších místností
 • nezabere příliš místa,
 • Ideální pro páry, na trhu jsou ale také pohovky trojmístné a čtyřmístné

Pohovka rohová, do tvaru U a L

 • Jedná se spíše o sedací soupravy větších rozměrů, s více místy k sezení i ležení
TIP

Při výběru pohovky jsou stěžejní vaše prostorové možnosti. Proto si ze všeho nejdříve změřte prostor, který máte pro pohovku vyhraněný, a dle těchto rozměrů pak vyfiltrujte vhodné kandidáty v sekci pohovky nebo sedací soupravy.

Výplň, čalounění pohovky

Výplň pohovek tvoří obvykle, na rozdíl od sedacích souprav, textilní pěna s mikrovláknem. Její předností je správná tvrdost a schopnost zachovat tvar. Péřové polštáře pak tento základ perfektně doplňují.

Čalounění

U pohovek nebývá nabídka potahů tak pestrá, jako u sedacích souprav. Nejčastěji se setkáte s textilem nebo kůží.

Textilní potah:

 • Syntetická vlákna – nejrozšířenější, snadná údržba, dostatečná odolnost a příznivá cena
 • Vlna – snadná údržba, její výhodou je pružnost, nevýhodou vyšší cena
 • Hedvábí/samet – luxusní materiál, příjemný na dotek, náročnější údržba, nejvyšší cena, není vhodný ke každodennímu běžnému užívání, materiál lehce degraduje

→ Textilní potahy nabízí obrovské možnosti, co se týče barev a vzorů. Nejsou ideální pro alergiky, snadno zachycují prach, a je třeba je pravidelně vysávat.

Kožený potah:

 • Luxusní vzhled, snadná údržba, vhodné pro alergiky, nevýhodou je vliv tepelných podmínek na povrch pohovky, drahé kůže jsou citlivé, a je třeba je ošetřovat aby nedošlo k poškození, vyšší cena

Cena

Cenu pohovek ovlivňují především použité materiály. Dle jejich vzrůstající kvality, roste také cena. Obvykle jsou levnější než sedací soupravy, protože mají menší rozměry.

 • Do 8 000 Kč zakoupí pohovku méně nároční uživatelé, obvykle jsou dvou nebo třímístné, ideální do menších bytů a garsonek, potah je textilní
 • 8 000 – 15 000 Kč lze pořídit kvalitní pohovky, často rozkládací nebo s úložným prostorem, všech designů, barev a vzorů, v této cenové relaci lze pořídit i pohovku z kůže průměrné kvality
 • Nad 15 000 Kč jsou na trhu kvalitní pohovky z těch nejlepších materiálů, jako je kvalitní samet nebo kůže, rozkládací pohovky vhodné i pro pravidelnější přespání
Vidaxl Dětská sedačka šedá textil

Vidaxl Dětská sedačka šedá textil

4 586 Kč
4 169 Kč
Doprava zdarma

Završte zařizování dětského pokoje a vytvořte útulnou atmosféru s touto pohodlnou dětskou sedačkou. Tato sedačka s molitanovou výplní a překližkovým rámem je perfektní řešení, jak dětem nabídnout vlastní pohodlné a bezpečné místo k odpočinku a hraní. Vaše dítě si jistě oblíbí opěradlo ve tvaru vlny

Partner: vidaXL
IDEA nábytek Rozkládací pohovka FENIX lakovaná
2x

IDEA nábytek Rozkládací pohovka FENIX lakovaná

5 699 Kč
Doprava zdarma

Rozkládací pohovka FENIX lakovaná v provedení masiv borovice je rozložitelná na 2 nebo 3 lůžka. Lamelové rošty 6,5 cm součástí. Matrace nejsou v ceně, doporučený rozměr 90×200 cm. Do rozložené pohovky lze vložit libovolně vysoké matrace, v složené doporučujeme do přídavných lůžek matrace do 11 cm.

shumee Dětská sedačka šedá textil

shumee Dětská sedačka šedá textil

5 212 Kč
Doprava zdarma
Výprodej

Završte zařizování dětského pokoje a vytvořte útulnou atmosféru s touto pohodlnou dětskou sedačkou. Tato sedačka s molitanovou výplní a překližkovým rámem je perfektní řešení, jak dětem nabídnout vlastní pohodlné a bezpečné místo k odpočinku a hraní. Vaše dítě si jistě oblíbí opěradlo ve tvaru vlny.

Partner: Shumee
IDEA nábytek Palanda 830
1x

IDEA nábytek Palanda 830

3 999 Kč
Doprava zdarma

Palanda 830 v provedení masiv smrk, lak se bude zamlouvat rodičům i dětem. Je kvalitní a pro děti se jedná o doslova snové spaní. Palanda ušetří prostor v pokoji, schůdky lze namontovat na pravou i levou stranu. Cena palandy je bez roštů a matrací, jejich doporučený rozměr je 2 kusy 90 × 200 cm.

Karup Design sofa ROOT natural + futon natural, černá, 140 cm

Karup Design sofa ROOT + futon natural

10 400 Kč
Doprava zdarma

Celodřevěná postel / sofa z masivu. Na výrobu bylo použito dřevo ze skandinávské borovice, aby tato sofa byla lehká a praktická. Sofa je buď bezbarvá, nebo natřená ekologickou vodou ředitelnou barvou. Root je nejvíce přizpůsobivý nábytek a jeden z nejzábavnějších kousků vůbec.

Pohovky

Máte už reálnou představu o své budoucí pohovce? Na Mall.cz vybírejte z kvalitní nabídky pohovek všech designů. Máme také pohovky levně!

Klasický i moderní vzhled pohovek všech typů najdete u TEMPO KONDELA. Pokud je vám blízký skandinávský styl, zaměřte se na Design Scandinavia. Originální pohovky nabízí také MØRTENS FURNITURE.

Mimo pohovek můžete také vybrat z dalšího nábytku vhodného do obývacího pokoje. Podívejte se také na konferenční stolky, obývací stěny či sedací vaky.

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné pohovky.