Zábrana na postel ochrání dítě před nebezpečným pádem z postele. Existují sklápěcí i fixní zábrany ze dřeva, kovu či textilu. Jakou postelovou zábranu vybrat a jakou zvolit velikost? Poradíme vám!

Zobrazit více

Proč si pořídit postelovou zábranu?

Dětské zábrany do postele jsou vhodné pro děti cca od 3 let do 5 let, které přechází z dětské postýlky na klasickou dětskou postel. V tomto období hrozí riziko pádu dítěte z postele během spánku, a proto jsou tu praktické zábrany na postel, které pád znemožní. Jaké jsou hlavní výhody postelových zábran?

  • Bezpečnost dítěte při spánku.
  • Nízká pořizovací cena.
  • Jednoduchá montáž i demontáž.
  • Na výběr mnoho designů.
TIP!

K zabezpečení děti jsou vhodné také dveřní zábrany, které se instalují mezi futra a zamezí tak dětem přístup do jiných místností. V nabídce jsou také prostorové ohrádky, kde si děti mohou bezpečně hrát.


Sklápěcí zábrana na postel je komfortnější, fixní je zase pevnější

  • Sklápěcí postelová zábrana – v případě potřeby zábranu snadno sklopíte o 180°. Zábrana tak nepřekáží a manipulace s dítětem je snadnější. Umožní dítěti také pohodlný přístup do postele během dne.
  • Fixní zábrana na postel – fixní zábrany sklápět nelze. Mohou tak být v některých případech překážkou, jejich výhodou je však vyšší pevnost.

Volba správné velikosti dětské postelové zábrany je stěžejní

Nejdříve je třeba určit délku dětské postele, od které se odvíjí délka zábrany na postel. Postelové zábrany jsou dlouhé 80 – 150 cm. Zábranu můžete instalovat po celé délce postele, nebo pouze v její části.

→ Důležitá je také výška postelové zábrany. Ta se pohybuje od 30 – 100 cm. Drtivá většina postelových zábran se instaluje zasunutím a fixováním konstrukční části pod matraci, výšku matrace je tedy třeba odečíst od celkové výšky zábrany.

Jaký materiál bezpečnostní zábrany na postel je nejodolnější?

  • Dřevěná zábrana na postel – ideální k posteli z masivu. Vyniká odolností a příjemným přírodním vzhledem.
  • Kovová zábrana na postel – nejodolnější zábrany na postel mají dlouhou životnost a snadno se udržují. Nevýhodou může být nepříjemný chlad na dotek.
  • Textilní postelová zábrana – nejlevnější textilní zábrany jsou tvořeny plastovým rámem s výpletem ze síťoviny. Jsou lehké, praktické ale méně odolné.
TIP!

Zakoupit můžete také praktické doplňky k zábranám v podobě prodloužení bezpečnostních zábran nebo prvků k zajištění dvířek či oken.


-18%
Lionelo Zábrana do postele EVA Grey
81x

Lionelo Zábrana do postele EVA

1 329 Kč
1 079 Kč

Další nabídka za 983 Kč

Akce

Zábrana pro dítě EVA je vhodná na každou postel s matrací. Jednoduchý systém upevnění zábrany jen podtrhuje její komfortnost.

Od prodejce MALL
Asalvo Zábrana k posteli 90 cm white
9x

Asalvo Zábrana k posteli 90 cm

699 Kč

Maximální bezpečí díky XL výšce.Vhodná pro období spaní v postýlce, přitom umožňuje neustále snadný přístup k děťátku. Zábranu lze snadno připevnit pod matraci i demontovat. Skládací. Odnímatelná. Obsahuje dva popruhy pro bezpečnou instalaci.

Od prodejce MALL
Asalvo Zábrana k posteli 140 cm birthday blue
23x

Asalvo Zábrana k posteli 140 cm

899 Kč

Zábrana k posteli od značky Asalvo je vhodná pro přechod vašeho dítěte z postýlky do postele, kde ochrání vaše dítě před pádem na zem. Umožňuje snadný přístup k dítěti. Lehce ji připevníte pod matraci a zase odděláte podle potřeby.

Od prodejce MALL
CAM Zábrana na postel Limited 243
10x

CAM Zábrana na postel Limited 243

1 290 Kč

CAM zábrana na postel Limited 243 ochrání vaše dítě před možným pádem z postýlky. Je skvělým pomocníkem během přechodu dítěte do větší postele. Díky univerzálnímu zpracování můžete zábranu používat prakticky kdekoliv, stačí ji zasunout pod matraci. Vhodné pro děti od 8 měsíců do 5 let.

Od prodejce MALL
Reer Zábrana na postel nastav.-kov šedá
6x

Reer Zábrana na postel nastav.-kov šedá

1 290 Kč

Další nabídka za 704 Kč

Zábrana na postel nastavitelná kov / šedá chrání vaše dítě před pádem z postele. Rychlá a snadná instalace, nastavitelná délka od 80 cm do 140 cm. Individuálně přizpůsobitelná tloušťce matrace (tloušťka matrace: bez výškového adaptéru: min. 8 – max. 16 cm s výškovým adaptérem: min. 16 – max. 25 cm)

Od prodejce MALL
Summer Infant Textilní zábrana na postel Bedrail Bumper
1x

Summer Infant Textilní zábrana na postel Bedrail Bumper

980 Kč

Textilní zábrana na postel Bedrail Bumper značky Summer Infant je vyrobená z příjemného a prodyšného materiálu. Měkká zábrana ochrání vaše dítě před pádem z postele během spánku. Fixuje se pomocí látkové klopy opatřené ze spodní části protiskluzovými body, kterými se přichytí k matraci.

Od prodejce MALL
Safety 1st Postelová zábrana Standard
28x

Safety 1st Postelová zábrana Standard

739 Kč
729 Kč

Safety 1st Zábrana na postel je ideální pomůckou pro děti od 18 měsíců, které začínají spát v posteli bez bočnic. Zábrana je chrání před pádem z postele. Délka zábrany je 90 cm.

Od prodejce MALL
Summer Infant Jednostranná zábrana na postel růžová
13x

Summer Infant Jednostranná zábrana na postel

1 010 Kč
980 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Jednostranná bezpečnostní zábrana na postel napomůže větší bezpečnosti děťátka při přechodu spaní z dětské postýlky na běžnou postel. Uchrání dítě před pádem z postele, takže se rodiče nemusí bát nechat dítě pár minut bez dozoru.

Od prodejce MALL
ZOPA Zábrana na postel Monna, Animal Beige
481x

ZOPA Zábrana na postel Monna

990 Kč

Další nabídka za 817 Kč

ZOPA Zábrana na postel Monna uchrání dítě před pádem z postele, takže se rodiče nemusí bát nechat dítě pár minut bez dozoru. Snadná montáž, manipulace i údržba – lze ji jednoduše složit a vzít s sebou na cesty.

Od prodejce MALL
Reer Zábrana na postel 150cm, grey/white
30x

Reer Zábrana na postel 150cm, grey/white

1 790 Kč

Další nabídky od 903 Kč

Praktická skládací Reer zábrana na postel 150cm grey/white zaručí dítěti bezpečný spánek. S praktickou taškou na přenášení, je tak ideální na doma i na cesty.

Od prodejce MALL
Hauck Zábrana k postýlce Sleep N Safe Plus, Beige
7x

Hauck Zábrana k postýlce Sleep N Safe Plus, Beige

809 Kč
799 Kč

Tuto praktickou a bezpečnou zábranu lze složit do kompaktní velikosti 55×45 cm a je tak vhodná i na cestování. Jednoduše můžete proměnit velkou postel v okamžiku na bezpečné místo pro spaní vašeho dítěte.

Od prodejce MALL
BabyDan Cestovní zábrana k posteli s taškou NEW, černá
13x

BabyDan Cestovní zábrana k posteli s taškou NEW, černá

1 290 Kč
1 190 Kč

Další nabídka za 1 003 Kč

BabyDan Cestovní zábrana k posteli s taškou NEW, černá slouží k bezpečnému spánku dítěte. V rozměru 86×51 cm. Dodává se složená v praktické cestovní tašce.

Od prodejce MALL

Postelové zábrany

Zábrany na postel zajistí dětem bezpečný spánek. Postelová zábrana totiž efektivně zamezuje pádu dítěte z postele. Vybírat můžete dřevěné, textilní či kovové zábrany se sklápěním nebo fixním ukotvením. Na trhu jsou také dětské postele se zábranou.

Jak na montáž dětské postelové zábrany?

Většina dětských postelových zábran se upevňuje pod matrací, kde se nosná konstrukce zábrany připevní k roštu či rámu postele. Vždy se řiďte přibaleným návodem.

Nastavitelná zábrana na postel

Nastavitelná zábrana je velmi pevná a její výšku lze dle potřeb regulovat. Díky tomu se vždy pohodlně dostanete k dítěti. Nastavitelné zábrany však bývají dražší než ty fixní.

Dětská postel se zábranou

Dětskou postel můžete pořídit již se zábranou. Ta je ale obvykle fixní fixně ukotvena k posteli, a nelze ji nastavovat.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Postelové zábrany.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Postelové zábrany výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Postelové zábrany akce.