mamacoffee BIO Ethiopia Yirgacheffe Koke 250g - borůvky, karamel, bergamot

mamacoffee BIO Ethiopia Yirgacheffe Koke 250g - borůvky, karamel, bergamot

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Jedna z nejžádanějších a nejoblíbenějších káv světa, to je naše nová Ethiopia Yirgacheffe Koke BIO. Káva krásně vytříbené, ovocné chuti s velmi výrazným aroma a chutí po borůvkách, karamelu a bergamotu se svěží aciditou. Celý popis
343 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.

Na objednání u partnera

3.11.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera INTERKONTAKT.STORE

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100059280639

Popis

Jedna z nejžádanějších a nejoblíbenějších káv světa, to je naše nová Ethiopia Yirgacheffe Koke BIO. Káva krásně vytříbené, ovocné chuti s velmi výrazným aroma a chutí po borůvkách, karamelu a bergamotu se svěží aciditou. Vhodná pro přípravu v dripu a AeroPressu, ale jsou možné i další alternativní přípravy.

Doporučená příprava:

Čerstvě praženým a umletým kávovým zrnkům se nejlépe daří v AeroPressu a na dripu. Vhodné jsou také další alternativní přípravy. Vyzkoušejte, který způsob bude nejvíc vyhovovat právě vám!

Proč máme tuto kávu?

Káva pochází z proslavené oblasti Koke na jihu Etiopie, kterou zakladatelé mamacoffee, Marta a Daniel Kolští, poprvé navštívili během svatební cesty v roce 2007. Seznámili se s místními drobnými farmáři, navštívili jejich rodinné farmy a zahrady, kde se kávovníkům velmi dobře daří ve stínu vzrostlých stromů. Každá rodina zde vlastní podobný kus půdy, který sama obhospodařuje do té doby, než dozrají kávové třešně. Následně kávu sklidí a odvezou do nedaleké zpracovny (tzv. washing station), kde je káva promývána a sušena přímo na slunci.

Od roku 2007 jsme oblast Koke a místní farmáře navštívili ještě mnohokrát. Dlouhodobě jsme zde spolupracovali s organizací Člověk v tísni na výstavbě základní školy. Oblast jsme si zamilovali a doufáme, že se nyní zamilujete i vy!

Detailní informace

Země původu: Etiopie
Producent: Koke washing station
Nadmořská výška: 1 750 – 2 300 m n.m.
Odrůda: původní odrůdy
Sběr: ruční
Zpracování: washed
Stupeň pražení: světlé
Chuťový profil: borůvky, ostružiny, bergamot
Podchuť: karamel
Aroma: ovocné, borůvky, sladké
Tělo: lehké
Kyselost: živá, ovocná, vysoká
Certifikace: BIO – certifikát CZ-BIO-002