mamacoffee bio Rooibos Super Grade sypaný čaj 70 g - Klenot z Jihoafrické republiky

mamacoffee bio Rooibos Super Grade sypaný čaj 70 g - Klenot z Jihoafrické republiky

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Rooibos je typickým nápojem pro jižní Afriku. Jeho červenohnědé lístky rostou jen v jediné oblasti světa a díky jejich jedinečnému složení je rooibos vřele doporučován jako součást zdravé výživy těhotným matkám, sportovcům i nemocným. Chuť rooibosu je nasládlá a mírně ořechová. Celý popis
144 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.

Na objednání u partnera

4.11.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera INTERKONTAKT.STORE

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100057144199

Popis

Rooibos je typickým nápojem pro jižní Afriku. Jeho červenohnědé lístky rostou jen v jediné oblasti světa a díky jejich jedinečnému složení je rooibos vřele doporučován jako součást zdravé výživy těhotným matkám, sportovcům i nemocným.

Chuť rooibosu je nasládlá a mírně ořechová. Červenohnědý až červený nálev má lehce medové aroma. Náš Rooibos se velmi dobře hodí i k vychlazení a je možné ho dochutit mlékem, medem nebo třtinovým cukrem. Lze ho také míchat s ovocnou šťávou, sektem nebo červeným vínem a bývá i základem pro přípravu výborných omáček a polévek.

O čaji

Rooibos je nápoj připravovaný z keře nazývaného čajovníkovec kapský (Aspalathus linearis). Tato bylina roste pouze v Jihoafrické Republice v oblasti Cederbergu v provincii Západní mys. Právě odtud se tento nápoj na začátku 20. století rozšířil do ostatních zemí světa.

Rooibos tvoří ručně sbírané části stonku a jemné lístky ve tvaru jehličí. Svou typickou výraznou měděnou barvu získává až během procesu oxidace a sušení na slunci. Obsahuje velké množství antioxidantů, řadu minerálních látek, vitamín C a stopové prvky. Kromě toho neobsahuje žádné kalorie a téměř žádný tein (ani kofein). Je proto vhodný i pro děti a těhotné a je doporučován jako součást zdravého životního stylu a výživy. Díky svému chemickému složení má rooibos pozitivní vliv na cévní funkce a pomáhá proti stresu. Pro své protizánětlivé účinky se používá i v kosmetice.

Domácí příprava

Jednu polévkovou lžíci čaje (cca 6 g) zalejeme 250 ml vroucí vody. Louhujeme 3 minuty.

Doplňkové informace

Hmotnost
čajového balení je
70 g.
Výrobek splňuje
pravidla ekologické produkce, kontrolní organizace ABCERT AG,
CZ-BIO-002.