mamacoffee BIO zelený japonský čaj Sencha 70g - sypaný z Japonska

mamacoffee BIO zelený japonský čaj Sencha 70g - sypaný z Japonska

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Kvalitní třída japonského zeleného čaje. Sencha se pěstuje na přímém slunci a po sklizni se lístky napařují. Svinuté lístky ve tvaru jehliček mají příjemně vyrovnanou chuť s vůní mořských řas. Sencha má příjemně vyrovnanou, lehce květově nasládlou a výrazně trávově svěží chuť. Celý popis
158 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.

Na objednání u partnera

27.10.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera INTERKONTAKT.STORE

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100057144197

Popis

Kvalitní třída japonského zeleného čaje. Sencha se pěstuje na přímém slunci a po sklizni se lístky napařují. Svinuté lístky ve tvaru jehliček mají příjemně vyrovnanou chuť s vůní mořských řas.

Sencha má příjemně vyrovnanou, lehce květově nasládlou a výrazně trávově svěží chuť. Čaj se vyznačuje vůní mořských řas a slaného větru. Ve světle zeleném nálevu rozeznáte charakteristický jiskrný lesk.

O čaji

Sencha, kvalitní zelený čaj, patří mezi nejoblíbenější japonské čaje. V samotném Japonsku tvoří až 80 % veškeré čajové nabídky. Sencha znamená pražený čaj, což odkazuje na způsob jeho pěstování na přímém slunci. Oxidace je po sklizni zastavena napařováním, které trvá 20 – 30 sekund. Lehce lámaný list je pak svinut do tenkých, tmavě zelených jehliček.

Domácí příprava

Při přípravě zeleného čaje Sencha je velmi důležitá teplota vody, při prvním zálevu by měla mít kolem 80 °C. Při zalévání čaje vodou o vyšší teplotě (nebo přelouhování) může mít trpkou chuť. Kávouvou lžičku čaje (cca 3 g) zalejeme 250 ml vody a louhujeme asi 1,5 minuty. Další nálevy mají sladší a jemnější chuť.

Doplňkové informace

Hmotnost čajového balení je 70 g.
Výrobek splňuje pravidla ekologické produkce, kontrolní
organizace ABCERT AG, CZ-BIO-002.