Jaké existují druhy kávy a jak je správně připravit? Podívejte se také na rozdíly v hrubosti mletí nebo na rozdíly mezi Arabicou a Robustou.

Zobrazit více

Zrnková káva

Zrnková káva se prodává ve formě kávových zrn, je vhodná pro ty, kteří mají rádi čerstvě namletou kávu. Zrnková káva je ideální pro přípravu espressa.

Hrubost mletí dle typu přípravy kávy:

Způsob přípravy Hrubost mletí
French press Hrubé
Moka konvice Jemné
Džezva Velmi jemné
 • Mletá káva

Mletá káva je ideální pro ty, kteří nedisponují mlýnkem na kávu. Díky ní si snadno připravíte espresso nebo tureckou kávu.

 • Instantní káva

Instantní káva je vhodná k rychlé a snadné přípravě kávy, stačí ji pouze zalít horkou vodou.

 • Porcovaná káva

Porcovaná káva se hodí ke snadné a pohodlné přípravě v kávovaru.

 • Kávové kapsle

Kávové kapsle jsou vhodné pro přípravu kávy v kávovarech na kapsle odpovídajícího typu. Kávovou kapsli pouze vložíte do kávovaru, který se postará o zbytek přípravy.

TIP!

K přípravě kávy slouží espressa a kávovary.


Arabica vs. Robusta

Arabica

 • Káva s vyšší kyselostí, výrazným aroma a jemnou, ovocnou chutí.

Káva typu Arabica se pěstuje předně v zemích Střední a Jižní Ameriky. Pěstování Arabiky je náročnější, jedná se o kvalitnější, výběrový typ kávy, je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou. Hodí se především pro přípravu kvalitního espressa.

Robusta

 • Silná káva s hořkou, zemitou chutí a vyšším procentem kofeinu.

Káva typu Robusta pochází převážně ze zemí Afriky a Indonésie. Obecně jde o kávu nižší kvality, lze ji tak pořídit za výrazně nižší cenu. Má vyšší podíl kofeinu, je ideální jako stimulant.

→ K dostání jsou často směsi Arabiky a Robusty. Tyto směsi se často užívají k přípravě Cappucina, Caffé Latte, nebo Machiatto.

Káva bez kofeinu

Jedná se o kávu, z jejíhož složení byl téměř odstraněn kofein, vhodná pro kardiaky, osoby s vysokým krevním tlakem nebo těhotné ženy.

TIP!

S výběrem kávy vám pomůže také náš průvodce výběrem Jak vybrat kávu.

 • Značka
  Tchibo
  ×
-18%
Tchibo Espresso Milano Style, 1 kg
31x

Tchibo Espresso Milano Style, 1 kg

449 Kč
367 Kč 0,37 Kč/g

Pražená zrnková káva milánského typu. Tchibo Espresso Milano Style je složena ze směsi nejkvalitnějších zrnek odrůdy arabica zušlechtěných pomalým pražením. Výsledkem je káva s neobyčejnou chutí a bohatou jemnou pěnou. Technologie Tchibo Aroma Protect uchová kávu dlouho čerstvou.

Od prodejce MALL
Tchibo Espresso Sicilia Style, 1 kg
15x

Tchibo Espresso Sicilia Style, 1 kg

449 Kč
404 Kč 0,40 Kč/g

Pražená zrnková káva sicilského typu. Tchibo Espresso Sicilia Style je složena ze směsi nejkvalitnějších zrnek odrůd arabica a robusta zušlechtěných pomalým pražením. Výsledkem je káva s výraznou chutí a bohatou jemnou pěnou. Technologie Tchibo Aroma Protect uchová kávu dlouho čerstvou.

Od prodejce MALL
Tchibo Barista Caffé Crema 500g, zrno
9x

Tchibo Barista Caffé Crema 500g, zrno

259 Kč 0,52 Kč/g

Zrnková káva Barista Caffè Crema je určena pro milovníky kávy, kteří používají plně automatický kávovar s vestavěným mlýnkem na zrnkovou kávu nebo pákový kávovar (poloautomat). Ze zrnkové kávy Tchibo si můžete připravit delikátní kávu s ovocným nádechem a lahodně sametovou pěnou nebo café au lait.

Od prodejce MALL
Tchibo Espresso Sicilia zrnková káva 1 kg

Tchibo Espresso Sicilia zrnková káva 1 kg

379 Kč

Tchibo přináší espresso ze Sicílie. Je vyladěnou směsí pečlivě vybraných zrn kávy Arabica a Robusta, které se pražily samostatně. Káva má typický sicilský charakter s intenzivní chutí, kořeněným aroma a jemnou pěnou.

Partner: LPNH.cz
-20%
Tchibo Espresso Milano 500g, zrno
4x

Tchibo Espresso Milano 500g, zrno

239 Kč
189 Kč 0,38 Kč/g

Espresso milánského typu je dokonalá směs sestavená podle italského vzoru: z nejlepších zrnek kávy Arabica zušlechtěných pomalým odděleným pražením, které je specialitou značky Tchibo. To této směsi propůjčuje lehce ovocný charakter s čokoládovým nádechem a podtrhuje typickou severoitalskou chuť této kávy.

Od prodejce MALL
Tchibo Gold Selection Créma 180g, instantní káva
2x

Tchibo Gold Selection Créma 180g, instantní káva

169 Kč
157 Kč 0,87 Kč/g

Gold Selection Crema se vyznačuje bohatou chutí a intenzivním aroma ve spojení s výjimečnou sametovou pěnou. Instantní káva od značky Tchibo je pro všechny chvíle, kdy si chcete dopřát malé potěšení jenom pro sebe.

Od prodejce MALL
-40%
Tchibo Barista Espresso 500g, zrno
8x

Tchibo Barista Espresso 500g, zrno

259 Kč
153 Kč 0,31 Kč/g
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Espresso Barista značky Tchibo je profesionální espresso pražené typicky italským způsobem – v nejvyšší kvalitě této značky. Vynikající kompozice nejlepších zrnek kávy Arabica byla šetrně zušlechtěna tradičním pomalým pražením. Jen díky tomuto dokonale vyladěnému pražení rozvinou kávová zrnka své jedinečné aroma a typickou, vyváženě silnou chuť – jemný základ s něžnými tóny hořké čokolády a oříškově hnědou pěnou.

Od prodejce MALL
Tchibo Caffé Crema Mild zrnková káva 1 kg

Tchibo Caffé Crema Mild zrnková káva 1 kg

379 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Tchibo Caffé Crema Mild je pražená káva z těch nejkvalitnějších zrn 100 % Arabicy pocházející z Latinské Ameriky. Tato káva se vyznačuje jemnou ořechovou příchutí, harmonickým aroma a jemnou krémovou pěnou. Skvěle se hodí pro přípravu Cappuccina nebo Latte Macchiato.

Partner: LPNH.cz
Tchibo Barista Caffé Crema zrnková káva 1 kg
1x

Tchibo Barista Caffé Crema zrnková káva 1 kg

449 Kč

Caffé Crema od značky Tchibo je vyrobeno z prémiových kávových zrn Arabica. Mimořádná kvalita je zaručena díky pomalému pražení zrn v bubnové pražičce. U kávových zrn se tak totiž rozvine jejich jedinečný charakter. Balení se speciálním uzávěrem uchová kávu dlouho čerstvou.

Partner: LPNH.cz
Tchibo Barista Espresso zrnková káva 1 kg
7x

Tchibo Barista Espresso zrnková káva 1 kg

449 Kč

Káva Tchibo Barista je espresso mimořádné kvality, a to díky pomalu praženým kávovým zrnům v bubnové pražičce. Díky této dlouhé době pražení se u kávových zrn dokonale rozvine jejich charakter a vznikne tak vysoce kvalitní káva. Balení se speciálním uzávěrem uchová kávu dlouho čerstvou.

Partner: LPNH.cz