10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

S příkrmy kojenců můžete začít již od ukončeného 4. měsíce věku, zejména v případě, že dítě není kojené či méně přibírá na hmotnosti. Obvykle se s příkrmy však začíná okolo 6. měsíce. Indikací také může být klubání prvního zubu. Začínejte se zeleninovými příkrmy, pak teprve nasaďte ty ovocné.

Zobrazit více

Kdy začít s příkrmy

 • S příkrmy začínejte po dohodě s pediatrem.
 • Obecně se doporučuje podávat první příkrm ve chvíli, kdy se objeví zoubek.
 • U kojených dětí se první příkrmy dávají od 6. měsíce, pokud dítě prospívá (přibírá určenou váhu) je možné začít s příkrmy i později.
 • Naopak dříve, jakmile dítě přibírá nedostatečně.
 • U nekojených dětí lze začít už od 4. měsíce.
 • Brzké zavedení příkrmů snižuje výskyt potravinových alergií v pozdějším věku.

Zeleninové příkrmy

Zeleninové příkrmy jsou zpravidla prvním příkrmem podávaným kojencům. Je vhodnější začít zeleninovým příkrmem. Ovocné příkrmy jsou výrazně sladší a děti by při opačném pořadí mohly mít problém s méně výraznou chutí zeleniny.

Zeleninové příkrmy od 4. měsíce

Jako zeleninový příkrm od 4. měsíce je vhodná mrkev, brokolice, batáty, dýně a hrášek. Nejprve se začíná s jednodruhovou zeleninou a po 2 týdnech můžete přidat zeleninové směsi, více druhů zeleniny s brambory nebo rýží.

Zeleninové příkrmy od 6. měsíce

Zeleninový příkrm od ukončeného 6. měsíce už může obsahovat více druhů zeleniny ve směsi. Doplněn může být luštěninou. Od 6. měsíce je vhodné přidávat do stravy i maso.

Zeleninové příkrmy od 8. měsíce

Zeleninové příkrmy od ukončeného 8. měsíce mají větší balení a obsahují více přílohy jako jsou těstoviny nebo rýže. V balení jsou i větší kousky. Zeleninový příkrm může být jako svačina či večeře. Je možné jej použít i jako přílohu a doplnit o 50 g masa.

Zeleninové příkrmy od 12. měsíce

Větší a praktická balení ve formě talířků mají zeleninové příkrmy od ukončeného 12. měsíce. Obsahují i velké kousky. Můžete je doplnit vařeným masem nebo vejci.

TIP!

Pro snadné krmení dětí v prvních měsících můžete pořídit dětské lehátko, které je praktické, když dítě nedokáže ještě sedět samo. Později je vhodné zaměnit ho za jídelní židličku.

Ovocné příkrmy

Ovocné příkrmy je vhodné zařadit jako svačinku v době, kdy je dítě zvyklé na zeleninový příkrm. Obvykle v rozmezí 2 až 4 týdnů od zavedení zeleninových příkrmů. Doporučujeme začínat jablkovou příchutí, která je obvykle dětmi velmi dobře přijímána.

Ovocné příkrmy od 4. měsíce

První ovocné příkrmy od ukončeného 4. měsíce by měly být z lokálních surovin. Doporučuje se začít jablky případně hruškou. Později je možné přidat banán, mango či meruňku. Více zasytí ovocné příkrmy s keksy nebo s kaší.

Ovocné příkrmy od 6. měsíce

Do ovocných příkrmů od ukončeného 6. měsíce je možné přidat i jahody a více citrusů. Dětem zachutnají i nejrůznější ovocné směsi. Některé ovocné příkrmy jsou s fenyklem pro lepší zažívání.

Ovocné příkrmy od 8. měsíce

Ovocné příkrmy od 8. měsíce jsou ve větším balení. Jsou určeny jako svačinka, často v praktických kapsičkách. Příkrm má strukturu hrubšího pyré.

Ovocné příkrmy od 12. měsíce

Ovocný příkrm od ukončeného 12. měsíce je často svačinkou. Dětem zachutnají nejrůznější ovocné směsi ve větších kapsičkách.

BIO příkrmy pro děti

BIO příkrmy mají certifikát BIO kvality.

 • Veškeré suroviny jsou v biokvalitě.
 • Výrobky jsou bez soli a cukru.
 • Některé druhy neobsahují lepek.
 • Suroviny pocházejí z ekologického zemědělství.

Praktická balení příkrmů

Pro rychlejší ohřátí pokrmů vyprázdněte obsah do hrnce nebo větší misky do mikrovlnné trouby.

 • Sklenička – skleničku můžete ohřívat ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě.
 • Kapsička – některé kapsičky je možné ohřívat, ale pouze ve vodní lázni. Kapsičky jsou vhodné na cesty, snadno se zkonzumují.
 • Kelímek – balení v kelímku je lehké a praktické. Kelímky jsou nerozbitné a obsah se obvykle neohřívá.
 • Plastový talířek – je možné jej ohřát v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni.
 • Plechovka – v plechovkách naleznete nejrůznější ovocné a rýžové křupky.
TIP!

S uchováním správné teploty pokrmu na cestách vám pomohou termoobaly.

Masozeleninové příkrmy

S masozeleninovými příkrmy se doporučuje začít od 6. měsíce. Některé jsou vhodné už od 4. měsíce.

Polévky

S polévkami pro kojence můžete začít už od 4. či 5. měsíce. První polévky jsou jednodruhové s krémovou konzistencí. Později je přidáváno i maso.

TIP!

Pokud si stále nejste jista, kdy začít s prvními příkrmy, podívejte se na našeho průvodce První lžička aneb kdy začít s prvními příkrmy?.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
SkyShowtime zdarma
Freche Freunde Adventní kalendář 2023 Sunar Cool ovocná kapsička banán, meruňka, jogurt 12 x 110 g
Freche Freunde Adventní kalendář 2023

Zpříjemněte dětem čekání na Štědrý den. Adventní kalendář Freche Freunde je plný zdravých dobrot i hravých překvapení.

můžete mít DNES

Od MALL
Sunar Cool ovocná kapsička mix příchutí III 12 x 120 g Sunar Cool ovocná kapsička banán, meruňka, jogurt 12 x 110 g
Sunar Cool ovocná kapsička mix příchutí III 12 x 120 g

Sunar Cool kapsička je určena pro větší děti od uk. 12. měsíce a obsahuje mix 3 druhů 100% ovocného pyré. Skvěle zasytí a doplní energii během dne. Neobsahuje přidaný cukr.

můžete mít DNES

Od MALL
Sunar Cool ovocná kapsička banán, meruňka, jogurt 12 x 110 g Sunar Cool ovocná kapsička banán, meruňka, jogurt 12 x 110 g
Sunar Cool ovocná kapsička banán, meruňka, jogurt 12 x 110 g

Sunar Cool kapsička s obsahem ovoce a jogurtu pro větší děti od uk. 12. měsíce skvěle zasytí a doplní vitaminy. Neobsahuje přidaný cukr.

můžete mít DNES

Od MALL
Sunar Do ručičky ovocná kapsička mix příchutí 12 x 100 g Sunar Do ručičky ovocná kapsička mix příchutí 12 x 100 g
Sunar Do ručičky ovocná kapsička mix příchutí 12 x 100 g

Ovocná kapsička Sunar do ručičky (mix příchutí) je vyrobena ze 100% ovoce, bez přidaného cukru. Vhodné jako první příkrm pro děti od ukončeného 4. měsíce věku.

můžete mít DNES

Od MALL
Sunar příkrm masozeleninový mix příchutí 12 x 120 g Sunar Do ručičky ovocná kapsička mix příchutí 12 x 100 g
Sunar příkrm masozeleninový mix příchutí 12 x 120 g

Unikátní novinka Sunar hotové jídlo v kapsičce je chutné, vyvážené a syté jídlo s jemnou konzistencí a bez kousků. Balení obsahuje: Sunar rýže s kuřecím masem a zeleninou 4×120g, Sunar špagety s boloňskou omáčkou 4×120g, Sunar lasagne s hovězím 4×120G. Je vhodné k obědu či večeři, kdy si na něm děti mohou pochutnat samy a trénovat tak zručnost a koordinaci pohybů.

můžete mít DNES

Od MALL
HiPP BIO Zelenina s krůtím masem - 6 x 220 g Sunar Do ručičky ovocná kapsička mix příchutí 12 x 100 g
HiPP BIO Zelenina s krůtím masem - 6 x 220 g

V prvním roce života udělalo vaše miminko velké pokroky ve vývoji. K tomu je třeba přihlédnout i při sestavování jídelníčku. Dětská HiPP menu obsahují větší kousky a lehce stravitelné BIO maso

můžete mít DNES

Od MALL
HiPP BIO Jablka a banány s dětskými keksy - 6 x 190 g HiPP Brambory se zeleninou a jemným lososem - 6 x 250g
HiPP BIO Jablka a banány s dětskými keksy - 6 x 190 g

Hipp BIO ovocná kaše Jablka a banány s dětskými keksy je pečlivě připravený příkrm pro nejlepší kvalitu a chuť, vhodný pro děti od ukončeného 4. měsíce.

můžete mít DNES

Od MALL
Pecka cena
HiPP BIO Boloňské špagety - 6x250g HiPP Brambory se zeleninou a jemným lososem - 6 x 250g
HiPP BIO Boloňské špagety - 6x250g

Maso-zeleninový příkrm s těstovinami Boloňské špagety je vhodný pro děti od ukončeného 12. měsíce. Příkrm je kompletní hotové jídlo s pečetí BIO kvality.

můžete mít DNES

Od MALL
HiPP Brambory se zeleninou a jemným lososem - 6 x 250g HiPP Brambory se zeleninou a jemným lososem - 6 x 250g
HiPP Brambory se zeleninou a jemným lososem - 6 x 250g

Zeleninovo-masový příkrm Brambory se zeleninou a jemným lososem je vhodný pro děti od ukončeného 12. měsíce. Příkrm je kompletní hotové jídlo 6 × 250 gramů.

můžete mít DNES

Od MALL
Pecka cena
HiPP BIO Zelenina ze zahrádky s krůtím masem a rozmarýnem od 1 roku, 6 x 250 g HiPP BIO Zelenina ze zahrádky s krůtím masem a rozmarýnem od 1 roku, 6 x 250 g
HiPP BIO Zelenina ze zahrádky s krůtím masem a rozmarýnem od 1 roku, 6 x 250 g

Lahodný masovo-zeleninový příkrm značky Hipp je vhodný oběd i večeře pro děti od ukončeného 12. měsíce. Praktické plastové srdíčko vhodné na doma i ven má lahodnou chuť a vaše děti si ji zamilují. Příkrm je připravován ze surovin nejvyšší kvality.

můžete mít DNES

Od MALL
HiPP BIO Zeleninová s kuřecím masem 6 x 190 g HiPP BIO Zelenina ze zahrádky s krůtím masem a rozmarýnem od 1 roku, 6 x 250 g
HiPP BIO Zeleninová s kuřecím masem 6 x 190 g

Zeleninový příkrm Zeleninová polévka s kuřecím masem je vhodný pro děti od ukončeného 6. měsíce. Příkrm má nízký obsah sodíku a pečeť BIO kvality.

můžete mít DNES

Od MALL
HiPP BIO Zelenina s rýží a telecím masem - 6x220g HiPP BIO Zelenina ze zahrádky s krůtím masem a rozmarýnem od 1 roku, 6 x 250 g
HiPP BIO Zelenina s rýží a telecím masem - 6x220g

Maso-zeleninový příkrm Zelenina s rýží a telecím masem je vhodný pro děti od ukončeného 8. měsíce. Příkrm je kompletní hotové jídlo s pečetí BIO kvality.

můžete mít DNES

Od MALL

Příkrmy kojenců

První příkrmy můžete zavádět u nekojených dětí už od 4. měsíce. U dětí kojených od 6. měsíce nebo i později. Doporučujeme začít se zeleninovým příkrmem a následně nasadit ovocný.

Od kdy příkrmy u nekojených dětí

U nekojených dětí je možné začít s příkrmy už od 4. měsíce. Někdy se doporučuje počkat až se objeví první zoubek, jindy je signálem, že dítě méně přibírá.

První zeleninové příkrmy

První zeleninové příkrmy jsou jednodruhové. Doporučuje se mrkev nebo batát. Dětem zachutná Hami, HIPP, Good Gout či Holle.

Příkrmy od 5. měsíce

Pokud začínáte s příkrmy od 5. měsíce, doporučuje se sáhnout po příkrmech určených od měsíce čtvrtého. Můžete však zavádět nové druhy rychleji.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Příkrmy kojenců.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Příkrmy kojenců výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Příkrmy kojenců akce.