Přilby na snowboard

Přilba na snowboard by neměla chybět v základní výbavě každého snowboardisty – ať už začátečníka nebo profesionálního jezdce. Jak vybrat snowboardovou helmu tak, aby perfektně padla? Poradíme vám!

Zobrazit více

Velikost helmy na snowboard

Základním předpokladem pro to, aby přilba na snowboard plnila svoji funkci, je výběr správné velikosti dle obvodu hlavy. Při výběru můžete volit z několika velikostí.

Velikost helmy Obvod hlavy v cm
XS 52 – 54 cm
S 54 – 56 cm
M 56 – 58 cm
L 58 – 60 cm
XL 60 – 62 cm

*Tabulka je pouze orientační.

→ Protože se rozměry helem mohou mírně lišit dle konkrétního výrobce, doporučujeme se vždy podívat na přehledovou velikostní tabulku každého výrobce.

Jak správně měřit obvod hlavy pro výběr přilby na snowboard?

Obvod hlavy si jednoduše změříte krejčovským metrem ve výšce těsně nad obočím. Správnou velikost poznáte tak, že helma se při potřepání hlavou nebude na hlavě pohybovat. Velikost helmy lze částečně uzpůsobit vycpávkami, které se někdy prodávají jako součást helmy, nebo je pořídíte zvlášť.

Bezpečnost snowboardové přilby

Snowboardové přilby musí plnit normu CE EN 1077. Helmy jsou testovány na odolnost proti proražení lyžařskou holí nebo jiným ostrým předmětem a dostatečnou schopnost utlumit maximální náraz, který je lidská hlava schopna snést.

Po každé závažnější nehodě se doporučuje přilbu vyměnit za nový kus i v případě, že nemá zjevné poškození!

Info:

Při pádu vás výrazně ochrání také další chrániče na snowboard, stěžejní je chránič páteře.


Odvětrávání snowboardové přilby

U snowboardových helem je kvalitní odvětrávání nezbytné pro odvod potu. Odvětrávání je mřížkované, aby nepropustilo padající sníh. Levnější helmy mají otevřené odvětrávání, u dražších modelů lze odvětrávání uzavřít dle potřeby.

→ Některé modely snowboardových helem mají i další praktické doplňky:

  • Reflexní prvky – při jízdě vás nikdo nepřehlédne.
  • Ušní krytky – chrání uši před omrznutím.

Helma na snowboard se sluchátky

Helma je vybavena sluchátky pro kvalitní poslech hudby během jízdy nebo na lanovce. Kvalitu zvuku může ovlivňovat proudění vzduchu při jízdě. Bluetooth integrovaná sluchátka se obvykle nabíjí za pomoci Micro USB či USB-c portu před jízdou. Aktuální stav baterie se zobrazuje v bluetooth aplikaci.

Přilba na snowboard s brýlemi

Součástí přilby jsou integrované sklápěcí brýle, takže je nemusíte dokupovat zvláště. Oproti samostatným brýlím mají však menší ochranu proti slunečnímu záření a těžko se dokupují jiné, které lze na helmu instalovat.

TIP!

Do snowboardových helem se výborně hodí kukly, které izolují a zároveň pohlcují pot.


-32%
Alpina Sports Grap 2.0 Periwinkle Matt 54-57
5x

Alpina Sports Grap 2.0

2 799 Kč
1 879 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Přilba na snowboard a lyžování disponuje In-Mold konstrukcí, která ji činí velmi odolnou a bezpečnou. Součástí je zateplený chránič krku a odnímatelné kryty uší. Alpina Sports Grap 2.0 je opatřena ventilačními otvory pro optimální odvětrávání a vyjímatelnou pratelnou vložku.

Od prodejce MALL
Alpina Sports Spice White-Periwinkle Matt 55-59

Alpina Sports Spice

3 990 Kč
3 529 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Dámská helma Alpina Spice kombinuje velmi pevnou skořepinuvysoce účinným systémem větrání. Vhodná jak na freeride, tak na sjezdovku. Stylová vlajková helma společnosti Alpina.

Od prodejce MALL
-17%
Uvex JIMM black mat 52-55

Uvex Jimm

3 099 Kč
2 569 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Lyžařská přilba Uvex Jimm spojuje technologie s příjemným designem. I při nízké váze helma splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy. Díky dobré ventilaci udrží vaši hlavu po celý den v suchu.

Od prodejce MALL
-21%
Uvex P2US white mat 51-55
1x

Uvex P2Us

4 400 Kč
3 449 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Lyžařská přilba Uvex P2Us Black Mat spojuje dvě technologie: Inmould a Hardshell. Díky tomu má nízkou váhu a přitom splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy. Ideální model pro ambiciózní sportovce.

Od prodejce MALL
-26%
Relax Lyžařská helma Polar RH29B/M
1x

Relax Lyžařská helma Polar

1 699 Kč
1 249 Kč

Lyžařská helma disponuje 14 ventilačními otvory, které zajišťují optimální teplotu uvnitř přilby. Součástí balení je pouzdro z mikrovlákna. Relax Lyžařská helma Polar je opatřena bezpečnou In-Mold konstrukcí a výztuhami.

Od prodejce MALL
Giro Ledge Mat Black L
1x

Giro Ledge

1 999 Kč
1 959 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Přilba na snowboard a lyžování disponuje skořepinou Hard shell. Je kompatibilní se všemi brýlemi této značky a díky odvětrávání Stack Vent se nebudou tolik zamlžovat. Giro Ledge je opatřena odnímatelným systémem Auto Loc 2 System.

Od prodejce MALL
Relax Dětská - Junior Lyžařská helma Twister Visor RH27B XS (49-52 cm)
3x

Relax Dětská - Junior Lyžařská helma Twister Visor

1 999 Kč
1 949 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Dětská lyžařská helma se sklopným hledím. Skořepina In-Mold Shell je pevná i pružná natolik, že snižuje případné nárazy. Pratelná vložka Soft Sense udržuje hlavu v teple. Seřiditelný systém Dual Fix přispívá k lepšímu držení na hlavě. Relax Dětská – Junior Lyžařská helma Twister Visor splňuje certifikaci CE EN 1077: 2007, class B.

Od prodejce MALL
Giro Přilba Neo Mat M zelená

Giro Přilba Neo Mat

2 499 Kč
2 309 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Lyžařská/snowboardová helma s konstrukcí In-Mold. Vybavena důmyslným větracím systémem Thermostat Control, který si lyžař může sám pohodlně regulovat. Giro Přilba Neo Mat je vybavena stahovacím systémem In Form Fit a výškovým nastavením Vertical Tuning. Splňuje normu CE EN1077.

Od prodejce MALL
Mango Přilba Rock Pro Žlutá Fluo 48-52

Mango Přilba Rock Pro

2 990 Kč
2 639 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Dětská lyžařská přilba s visorem a 4 ventilačními otvory. Mango Přilba Rock Pro je vybavena měkkými kryty uší i univerzálním upínacím systémem RUN SYSTEM, díky kterému můžete pomocí regulačního kolečka snadno přizpůsobit přilbu velikosti hlavy.

Od prodejce MALL
Giro Ratio Mat M Titanium 2017
7x

Giro Ratio

1 999 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Přilba na snowboard a lyžování disponuje regulovatelným a uzavíratelným odvětráváním. Je kompatibilní se všemi brýlemi této značky a díky odvětrávání Stack Vent se nebudou tolik zamlžovat. Giro Ratio umožňuje výškové nastavení i přizpůsobení velikosti obvodu ergonomickým kolečkem.

Od prodejce MALL
Relax Lyžařská helma Twister RH18A3/XS

Relax Lyžařská helma Twister RH18A3/XS

1 209 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Lyžařská helma disponuje 8 ventilačními otvory, které zajišťují optimální teplotu uvnitř přilby. Součástí je antibakteriální výstelka, která skvěle odvádí vlhkost. Relax Lyžařská helma Twister RH18A3/XS je opatřena bzepečnou In-Mold konstrukcí.

Od prodejce MALL
Oakley Mod 1, M, šedá

Oakley Mod 1, šedá

3 340 Kč
2 899 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Lyžařská helma, inspirovaná freestylem. Je koncipovaná ve velmi nadčasovém tvaru, který zajistí maximální pohodlí při jízdě. Oakley Mod 1, šedá je opatřena speciální výstelkou, která brání tomu, aby helma jezdci sjížděla z hlavy. Je rovněž navržena v univerzálním unisexovém designu, tudíž ji můžou nosit muži i ženy.

Od prodejce MALL

Přilby na snowboard

Přilby na snowboard ochrání hlavu při pádu či nárazu na sjezdovce a výrazně sníží případné následky. Výběr helmy na snowboard byste rozhodně neměli podcenit.

Helma na snowboard dámská

Snowboardová helma s designem pro ženy. U dámských helem se obvykle kladou vyšší požadavky na tepelnou izolaci. K dostání jsou ve velikostech S a M s obvodem hlavy do 59 cm.

Helma na snowboard pánská

Přilba na snowboard určená pro muže. Některé modely lze použít jako unisex. Helmy mají velikosti M – XL s obvodem hlavy až 64 cm.

Dětská helma na snowboard

Dětské helmy na snowboard jsou zdobeny veselými motivy a reflexními prvky. Často se výrobci snaží minimalizovat hmotnost přilby a takřka nezbytná je možnost regulace velikosti. Díky tomu vydrží jedna přilba dětem i několik let. Vyrábí se obvykle do obvodu hlavy 55 cm.

→ Chcete znát oblíbené výrobce snowboardových helem?

Helma na snowboard Giro

Vysoce odolné helmy jsou vybaveny vložkou Mips, která chrání hlavu před prudkým trhnutím. Přilby Giro vynikají také originálním a líbivým designem.

Helma na snowboard POC

Švédský výrobce POC nabízí ultralehké helmy na snowboard s vysokou ochranou díky systému SPIN.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Přilby na snowboard.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Přilby na snowboard výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Přilby na snowboard akce.