Přilby na snowboard POC

Přilba na snowboard by neměla chybět v základní výbavě každého snowboardisty – ať už začátečníka nebo profesionálního jezdce. Jak vybrat snowboardovou helmu tak, aby perfektně padla? Poradíme vám!

Zobrazit více

Velikost helmy na snowboard

Základním předpokladem pro to, aby přilba na snowboard plnila svoji funkci, je výběr správné velikosti dle obvodu hlavy. Při výběru můžete volit z několika velikostí.

Velikost helmy Obvod hlavy v cm
XS 52 – 54 cm
S 54 – 56 cm
M 56 – 58 cm
L 58 – 60 cm
XL 60 – 62 cm

*Tabulka je pouze orientační.

→ Protože se rozměry helem mohou mírně lišit dle konkrétního výrobce, doporučujeme se vždy podívat na přehledovou velikostní tabulku každého výrobce.

Jak správně měřit obvod hlavy pro výběr přilby na snowboard?

Obvod hlavy si jednoduše změříte krejčovským metrem ve výšce těsně nad obočím. Správnou velikost poznáte tak, že helma se při potřepání hlavou nebude na hlavě pohybovat. Velikost helmy lze částečně uzpůsobit vycpávkami, které se někdy prodávají jako součást helmy, nebo je pořídíte zvlášť.

Bezpečnost snowboardové přilby

Snowboardové přilby musí plnit normu CE EN 1077. Helmy jsou testovány na odolnost proti proražení lyžařskou holí nebo jiným ostrým předmětem a dostatečnou schopnost utlumit maximální náraz, který je lidská hlava schopna snést.

Po každé závažnější nehodě se doporučuje přilbu vyměnit za nový kus i v případě, že nemá zjevné poškození!

Info:

Při pádu vás výrazně ochrání také další chrániče na snowboard, stěžejní je chránič páteře.


Odvětrávání snowboardové přilby

U snowboardových helem je kvalitní odvětrávání nezbytné pro odvod potu. Odvětrávání je mřížkované, aby nepropustilo padající sníh. Levnější helmy mají otevřené odvětrávání, u dražších modelů lze odvětrávání uzavřít dle potřeby.

→ Některé modely snowboardových helem mají i další praktické doplňky:

  • Reflexní prvky – při jízdě vás nikdo nepřehlédne.
  • Ušní krytky – chrání uši před omrznutím.

Helma na snowboard se sluchátky

Helma je vybavena sluchátky pro kvalitní poslech hudby během jízdy nebo na lanovce. Kvalitu zvuku může ovlivňovat proudění vzduchu při jízdě. Bluetooth integrovaná sluchátka se obvykle nabíjí za pomoci Micro USB či USB-c portu před jízdou. Aktuální stav baterie se zobrazuje v bluetooth aplikaci.

Přilba na snowboard s brýlemi

Součástí přilby jsou integrované sklápěcí brýle, takže je nemusíte dokupovat zvláště. Oproti samostatným brýlím mají však menší ochranu proti slunečnímu záření a těžko se dokupují jiné, které lze na helmu instalovat.

TIP!

Do snowboardových helem se výborně hodí kukly, které izolují a zároveň pohlcují pot.


-29%
POC Fornix Basketane Blue XS-S (51-54 cm)
1x

POC Fornix

4 390 Kč
3 089 Kč
Doprava zdarma
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Lyžařská a snowboardová přilba POC Fornix s širokou škálou velikostí a barev padne každému. EPS jádro a další nadstandardní bezpečnostní prvky. Velmi nízká váha a regulovatelný odvětrávací systém.

Od prodejce MALL

Přilby na snowboard

Přilby na snowboard ochrání hlavu při pádu či nárazu na sjezdovce a výrazně sníží případné následky. Výběr helmy na snowboard byste rozhodně neměli podcenit.

Helma na snowboard dámská

Snowboardová helma s designem pro ženy. U dámských helem se obvykle kladou vyšší požadavky na tepelnou izolaci. K dostání jsou ve velikostech S a M s obvodem hlavy do 59 cm.

Helma na snowboard pánská

Přilba na snowboard určená pro muže. Některé modely lze použít jako unisex. Helmy mají velikosti M – XL s obvodem hlavy až 64 cm.

Dětská helma na snowboard

Dětské helmy na snowboard jsou zdobeny veselými motivy a reflexními prvky. Často se výrobci snaží minimalizovat hmotnost přilby a takřka nezbytná je možnost regulace velikosti. Díky tomu vydrží jedna přilba dětem i několik let. Vyrábí se obvykle do obvodu hlavy 55 cm.

→ Chcete znát oblíbené výrobce snowboardových helem?

Helma na snowboard Giro

Vysoce odolné helmy jsou vybaveny vložkou Mips, která chrání hlavu před prudkým trhnutím. Přilby Giro vynikají také originálním a líbivým designem.

Helma na snowboard POC

Švédský výrobce POC nabízí ultralehké helmy na snowboard s vysokou ochranou díky systému SPIN.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Přilby na snowboard.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Přilby na snowboard výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Přilby na snowboard akce.