10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Helma na kolo efektivně chrání hlavu cyklisty při pádu z kola. Klíčová je její velikost – vždy vám musí perfektně padnout a držet na svém místě. Jak tedy vybrat vhodnou přilbu na horské či silniční kolo? Poradíme vám i v případě, že hledáte helmu na downhill či BMX!

Zobrazit více

Jak vybrat helmu na kolo – velikost helmy

Správnou velikost cyklistické helmy na jízdní kolo určíte změřením obvodu hlavy těsně nad obočím. Správně by měla helma stabilně držet na hlavě i při naklánění či rychlých pohybech. Nesmí sjíždět do stran ani do obličeje. Zároveň vás nesmí příliš škrtit a svírat.

Obvod hlavy v centimetrech Odpovídající velikost helmy
55 – 56 cm S
57 – 58 cm M
59 – 60 cm L
61 – 62 cm XL

*Tabulka je pouze orientační, vždy závisí na konkrétním výrobci cyklistických helem.

→ Velikost cyklistické přilby lze obvykle zčásti regulovat nastavením přezek a vycpávkami.

TIP!

Komfort jízdy výrazně zvýší cyklistické oblečení.

Silniční cyklistická helma

Silniční přilba je vždy zaměřena na výkon a svižnou cyklistiku na zpevněných površích. Proto hledejte aerodynamický tvar a nízkou hmotnost. Skořepina přilby by měla být perforovaná, aby mohl dobře proudit vzduch, a nedocházelo k enormnímu pocení. Systém zapínání žádejte co nejjednodušší, aby vám nasazování a sundávání helmy zabralo minimum času.

MTB helma na kolo

Přilba na MTB by měly mít robustní konstrukci a kšilt, který při jízdě v terénu chrání hlavu před větvemi nebo kamínky. Dohlédněte, že je přilba vybavena větracími otvory se síťovinou, aby se dovnitř nedostaly nečistoty.

→ Důraz přikládejte i nízké hmotnosti a důkladnému polstrování.

Cyklo přilba na BMX

Přilba na BMX neboli tzv. kokoska je určena k extrémní jízdě a trikům. Měla by dobře ochránit týl i uši. Oproti předchozím typům přileb je výrazně pevnější a nemá tolik větracích otvorů.

→ Pokud se jízdě na BMX věnujete aktivně, hledejte přilbu s odnímatelným chráničem spodní čelisti.

Helma na kolo pro rekreační jízdu

Helma na rekreační jízdu je vhodná pro všechny, kteří nemají vyhraněný styl a na kole jezdí občasně a jen na kratší trasy. Helma musí na hlavě pevně sedět, chrání především lebku. Může mít kšilt, který částečně stíní před sluncem. Výhodou je pevné ale jednoduché zapínání na přezku.

Info:

Cyklistické helmy by měly splňovat min. normu ČSN EN 1078 +A1. Tato norma stanovuje požadavky na odolnost konstrukce helmy, schopnost tlumit nárazy, dostatečný rozsah zorného pole a fixačního systému.

Helma na kolo pro downhill

Helma na kolo pro downhill patří mezi nejodolnější přilby. Musí ochránit jezdce i při pádu ve vysoké rychlosti, proto má dlouhý kšilt a chránič čelisti (integrální přilba), který je nutností. Vyžadujte tedy maximální odolnost i pevnost a bohaté polstrování, navzdory horšímu odvětrávání či nasazování a sundávání.

Integrální helma na kolo

Integrální cyklo helmy chrání celou hlavu včetně temene, krku a čelisti. Chránič čelisti je pevně spojen se zbytkem helmy, nelze jej jednoduše odejmout.

→ Tyto helmy se užívají v těch nejnáročnějších cyklistických disciplínách (např. freeride, enduro, downhill apod.), při kterých je vysoké riziko pádu nebo zranění.

Kdy je povinná helma na kolo

V České republice jsou cyklistické helmy povinné při jízdě u osob do 18 let věku. Helma musí být na hlavně řádně nasazena a zapnuta. V některých zemí EU jsou cyklistické helmy na určitých úsecích pozemních komunikací povinné také pro dospělé cyklisty.

Co by u cyklistické přilby nemělo chybět

  • Kvalitní odvětrávání – zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu uvnitř helmy./li>
  • Kšilt – chrání před větvemi a kamínky.
  • Pratelná vložka – je výhodou pro snadnou údržbu helmy.
  • Zapínací popruhy – pomocí karabin nebo moderního stahovacího systému za pomoci kolečka.
  • Reflexní prvky – bezpečnostní prvky, zvyšují viditelnost v terénu i na silnici.
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Pecka cena
Hornit Dětská přilba s blikačkou Žralok R2 Dětská cyklistická přilba LUCKY s blikačkou (ATH21B) - růžová s jednorožcem
Hornit Dětská přilba s blikačkou Žralok

Mini Hornit dětská přilba s blikačkou je stylovější a zábavnější než většina dětských přileb! Plně nastavitelné, pohodlné a lehké. Integrovaná LED blikačka pro jízdu ve snížené viditelnosti.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 839 Kč
R2 Dětská cyklistická přilba LUCKY s blikačkou (ATH21B) - růžová s jednorožcem R2 Dětská cyklistická přilba LUCKY s blikačkou (ATH21B) - růžová s jednorožcem
R2 Dětská cyklistická přilba LUCKY s blikačkou (ATH21B) - růžová s jednorožcem

Lucky je helmou pro nejmenší. Vysoký standard bezpečnosti a komfortu, přitom veselý design, díky kterému budou děti rády používat.

můžete mít 6.10. - 9.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
R2 helmy - EXPLORER R2 Dětská cyklistická přilba LUCKY s blikačkou (ATH21B) - růžová s jednorožcem
R2 helmy - EXPLORER

Helma v nadčasovém tvaru je jako stvořená pro neočekávané zážitky v terénu i rychlou jízdu po silnici. R2 helmy – EXPLORER nabízí zvýšenou odolnost konstrukce tvořenou skořepinami 100% chránící měkké jádro přilby jak z vrchní, tak spodní části. Propracovaná ergonomie optimalizuje rozložení hmotnosti a umístění těžiště přilby.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Razier Fuego Aurora blue L/XL cyklistická přilba Razier Fuego Aurora blue L/XL cyklistická přilba
Razier Fuego Aurora blue L/XL cyklistická přilba

Lehká MTB přilba se zvýšenou ochranou zátylku vhodná pro cyklisty s větší hlavou.

můžete mít 6.10. - 9.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Razier Fuego grey L/XL cyklistická přilba Razier Fuego Aurora blue L/XL cyklistická přilba
Razier Fuego grey L/XL cyklistická přilba

Lehká MTB přilba se zvýšenou ochranou zátylku vhodná pro cyklisty s větší hlavou.

můžete mít 6.10. - 9.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Uvex I-Vo 3D Razier Fuego Aurora blue L/XL cyklistická přilba
Uvex I-Vo 3D

Přilba na cyklistiku a cross country s 24 ventilačními otvory disponuje In Mould konstrukcí, díky které je helma velmi bezpečná a odolná nárazu. Upínání lze jednoduše ovládat stiskem tlačítka. Uvex I-Vo 3D obsahuje antibakteriální výstelku, která je rychleschnoucí a pratelná.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 1 049 Kč
Uvex I-Vo CC Uvex Unbound Mips
Uvex I-Vo CC

Přilba na cyklistiku18 ventilačními otvory disponuje In Mould konstrukcí, díky které je helma velmi bezpečná a odolná nárazu. Upínání lze jednoduše ovládat stiskem tlačítka. Uvex I-Vo CC obsahuje antibakteriální výstelku, která je rychleschnoucí a pratelná.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Uvex Kid 3 Uvex Unbound Mips
Uvex Kid 3

Helma Uvex Kid 3 nabízí skvělé prvky nastavení a splňuje nejpřísnější standardy. Děti ji mohou využít jak na kole, skateboardu tak i na bruslích.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Uvex Unbound Mips Uvex Unbound Mips
Uvex Unbound Mips

Přilba na cyklistiku23* ventilačními otvory disponuje 2 vrstvami, díky které je helma velmi bezpečná a odolná nárazu. Upínání lze jednoduše ovládat **stiskem tlačítka. Uvex Unbound Mips je s vložkou, která spolehlivě ochrání hlavu jezdce.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 1 690 Kč
Bell Span Disney Dětská cyklo přilba cars 3
Bell Span

Univerzální přilba, kterou využijete jak na cyklistiku, tak například na skate, BMX, in-line brusle nebo koloběžku. Helma se stylovým designem je vybavena moderním upínacím systémem Action Fit, díky němuž perfektně drží na hlavě. Skvělé odvětrávání zase zajišťuje 10 ventilačních otvorů. Vnější část skořepiny je zhotovena z odolného tvrzeného plastu ABS a vnitřní část z extra měkkého EPS.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
BLUEGRASS přilba SUPERBOLD Disney Dětská cyklo přilba cars 3
BLUEGRASS přilba SUPERBOLD

Cyklistická přilba je díky své odolné konstrukci ideální volbou pro ježdění v betonových parcích nebo na dirt jump a další gravity disciplíny. Výhodou je snadno nastavitelný upínací systém, který obepíná celou hlavu a poskytuje stabilní oporu i při těch nejakrobatičtějších tricích. Potěší i vynikající systém odvětrávání, který zajistí svěží pocit i pří náročné jízdě.

můžete mít DNES

Od MALL
Disney Dětská cyklo přilba cars 3 Disney Dětská cyklo přilba cars 3
Disney Dětská cyklo přilba cars 3

Tato bezpečnostní přilba pro děti, splňující nejpřísnější bezpečnostní standardy, je jedním z nezbytných doplňků nutných pro jízdu Vašeho dítěte na dětském kole nebo kolečkových bruslí.

můžete mít 5.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro

Přilby na kolo

Přilby na kolo by vás měly provázet na každém cyklovýletu. Na Mall.cz můžete vybírat dámské přilby na kolo, pánské cyklistické přilby i dětské přilby na kolo, zdobené dětskými motivy.

Dámské přilby na kolo

Dámské cyklistické přilby jsou vhodné pro ženy. K dostání jsou v mnoha barevných variantách, snadno je tak sladíte se zbytkem cyklistické výbavy. Některé modely mají v zadní části otvor, kterým lze pohodlně prostrčit culík nebo cop.

Pánské cyklistické přilby

Cyklistické přilby pánských designů i velikostí. Od dámských přileb se výrazně neliší, mohou však být mírně robustnější.

Dětské přilby na kolo

Helmy na kolo jsou zdobeny dětskými motivy všech žánrů. Přilby mají účinné ale jednoduché zapínání, aby je pohodlně zvládly ovládat i ty nejmenší děti.

Přilba na kolo Uvex

Cyklistické helmy Uvex mají propracovaný, ergonomický tvar. Díky speciálnímu systému upínání udrží helmu ve správné pozici i při extrémních nárazech.

Cyklistická helma Giro

Cyklistické helmy Giro vynikaní In-Mold skořepinou, která poskytuje vysoký stupeň ochrany s nízkou hmotností.