Jedlový olej 10 ml

Značka: Náš kód: 100000774557

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Jedlový olej 10 ml

Jedlový olej obsahuje více než 35 aktivních látek (fytoncidů, vitamínů a éterických olejů). Celý popis

138

138 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100000774557

Popis

Popis produktu

Jedlový olej obsahuje více než 35 aktivních látek (fytoncidů, vitamínů a éterických olejů).

Jedlový olej se vyrábí z chvojí a mladých výhonků sibiřské jedle. Je to biologicky čistý produkt, neboť jedle roste jen v ideálních podmínkách čistého ovzduší. Tento velmi cenný výtažek, který je biologicky vysoce aktivní, je od pradávna používán k osvěžení vzduchu, dále jako přísada do koupele a jako kosmetický a masážní prostředek. Ničí choroboplodné zárodky a odstraňuje nepříjemné pachy, šíří aroma lesního chvojí.

Kdy Jedlový olej pomáhá:
 • Opary (herpes) – po každém jídle lehce potřeme postižené místo jedlovým olejem. Trpíte-li opary často, doporučujeme zahájit endogenní dýchání s pomocí Frolovova dýchacího trenažéru za účelem posílení imunity a radikální změny procesů látkové výměny.
 • Angína - 2–5× denně ve 4–6 hodinových intervalech aplikujeme na mandle čistý olej pomocí špejle s vatovým tampónem.
 • Chřipka a další nemoci z nachlazení (zejména u dětí) – olejem potíráme horní část zad a hrudníku, provádíme masáž chodidel v reflexních zónách 4–5× denně, v intervalech 5–6 hodin. Po každé proceduře pevně zabalíme nemocného do prostěradla, oblečeme mu teplé ponožky, přikryjeme teplou přikrývkou a podáváme bylinkový čaj podporující pocení.
 • Kopřivka (diatesa) – smícháme 1 díl jedlového oleje se 3 díly dětského krému nebo olivového oleje obohaceného vitaminem C. Můžeme si také připravit mast ze 3 kapek jedlového oleje a malého množství (asi 1 čajová lžička) jakéhokoli krému, vazeliny nebo lanolinu. Postižená místa potíráme směsí dokud kopřivka nezmizí.
 • Kosmetický prostředek – jedlový olej je ideálním kosmetickým prostředkem. Má regenerační vliv na buňky, a tím v krátké době vypíná ochablou pokožku a odstraňuje vrásky. Působí také jako přírodní deodorant, proto ho slabým potřením aplikujeme na místa, kde se potíme.
 • Zlomeniny, pohmožděniny - jedlový olej aplikovaný na zlomeniny a pohmožděniny urychluje růst kostí a hojení. Postižené místo potíráme 2× denně.
 • Revmatická polyartritida, artritida z nachlazení – předem prohřáté klouby (obkladem namočeným v horkém roztoku mořské soli) potíráme čistým jedlovým olejem a aplikujeme Priessnitzovy obklady. Po třech dnech nastane úleva a pak individuálně aplikujeme na noc podle bolestivosti kloubů a otoků.
 • Paradentóza, bolesti zubů a další onemocnění dutiny ústní – vatový nebo obvazový tampón namočíme v oleji a přiložíme na nemocný zub nebo na zanícenou dáseň na dobu 10 minut. V případě bolesti zubů opakujeme 1,5–2 hodinách. V případě paradontózy aplikujeme 15–20× a po 6 měsících opakujeme. Jde-li o těžkou formu paradontózy, lze po 6 měsících opakovat potřetí. Pozor na popálení sliznice.
 • Ošetření poranění – řezné rány a škrábance ošetřujeme čistým jedlovým olejem – ochraňuje před hnisáním. Velká poranění se olejem ošetřovat nesmějí.
 • Spáleniny a některá poranění kůže – jedlový olej se osvědčuje jako vynikající prostředek na poranění a spáleniny. Často stačí na poraněné nebo popálené místo jen přiložit ubrousek namočený v oleji.
 • Mokvající dermatitidy – připravíme mast ze 3–4 dílů oleje a 7 dílů libovolného tukového základu. Postiženou část pokožky potíráme 2× denně 8–24 dní.
 • Mokrý ekzém – trofické jizvy, hnisavé rány, mírné popáleniny – zhotovíme směs z 1 části oleje a 2 částí libovolného nesoleného tuku. Zasažená místa potíráme 2–3× denně.
 • Ischias, záněty svalů a další onemocnění periferních nervů – bolestivá místa potíráme malým množstvím jedlového oleje. Účinnost se zvýší, pokud si připravíme koupel s přidáním 5 kapek jedlového oleje nebo jiným způsobem prohřejeme bolestivá místa. Délka užívání je asi 10 procedur. Obdobně postupujeme při bolestech nohou, chodidel a kolenních kloubů.
 • Furunkl, karbunkl (hnisavá onemocnění kůže), panaricium (hnisavý zánět prstů ruky) – 1 část jedlového oleje a 1 část višňové masti smíchat a přikládat na postižená místa. Převazovat 1–2× denně.
 • Psoriáza - potíráme 2–3× denně.
Dávkování:

po kapkách

Balení:

10 ml

Upozornění:

Jen pro zevní použití. Chraňte oči. Nevhodné pro těhotné ženy (olej je embryotoxický) a kardiaky (olej je éterický). Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte v temnu a chladu při teplotě do 20 °C. Země původu Rusko.


Složení:
 
Složka / Množství
Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU
Složka / Schválená zdravotní tvrzení
Sibiřská jedle bělokorá (Abies sibirica, éterický olej 100%)
Normální funkce dýchacího systému

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Konzistence oleje a esenciální oleje
Části těla a problematiky Dutiny, Dásně, Krk, Krémy a gely pro regeneraci, Nos, Nosohltan, Opary, Popáleniny, Popáleniny od slunce, Průdušky, Rty, Speciální pleťová péče o ekzémy, Speciální tělová péče o ekzémy, Tělové oleje, Vrásky, Vyživující pleťové oleje a másla, Ústa