Northern Diver Ventil přepínací, Switch Block

Značka: Northern Diver Náš kód: 100001968166

Partnerský prodejDoprava zdarma

Northern Diver Ventil přepínací, Switch Block

Ventil přepínací, Switch Block, Northern Diver. Celý popis

8360
8 360 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 9 300 Kč, Ušetříte 940 Kč (10 %)
Cena s MALL kartou:
6 360 Kč
více info zde
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Switch blok, Switch block, svič blok nebo také přepínací ventil slouží zpravidla pro zajištění záložního zdroje media nebo přepínání mezi zdroji média. Umí přepínat mezi dvěma vstupními zdroji dýchacího media.

Jeho tvar je uzpůsoben připojení přímo na druhý stupeň celoobličejové masky a jeho ovládání je velmi snadné a je takříkajíc „po ruce“. Jeho použití je velmi podobné přepínacímu manifoldnímu ventilu známému jako SIDEBLOCK.

Lze jej použít se všemi běžnými celoobličejovými maskami, jako je např, AGA, Guardian, Stealth, Panorama a další.

Výhody použití switch blocku při potápění s celoobličejovou maskou : HAZMAT – nutnost

Použití switch blocku je nutné všude tam, kde se celoobličejové masky použivají do HAZ-MAT prostředí (nečistá kontaminovaná voda). V případě nouze není nutné masku sundavat a vystavovat obličej působení okolí, případně riskovat vdechnutí či polknutí kontaminované vody. 

Komerční a rekreační potápění s otevřeným okruhem – bezpečnost

Zároveň se použití switch blocku doporučuje i pro pracovní či rekreační potápění. Zvyšuje se podstatně bezpečnost – při ztrátě hlavního media a přechodu na záložní zdroj, není nutné masku sundávat, tedy nedochází k tepelnému šoku (chlad na obličeji), nedochází ke ztrátě komunikace s buddym či povrchem a potápěč se nevystavuje riziku dalších problémů, které mohou vzniknout při nasazování či ztrátě záložní masky, rozdýchávání chladného záložního druhého stupně „oktopusu“ atd.

Komerční potápění s dodávkou média z hladiny – nutnost

Je-li potápěč nucen použít pro pracovní potápění s dodávkou média z hladiny celoobličejovou masku, pak je použití switchbloku nutné pro zachování alespoň minimální bezpečnosti. Při ztrátě média z hladiny musí potápěč plynule přejít na záložní zdroj, který má u sebe, aniž by přišel o možnost komunikace s povrchovým týmem.

U potápěčských přileb či řemínkových masek (Bandmask) je tato riziková situace řešena pevně připojeným manifoldním ventilem tzv.SIDEBLOCK, který přepínání mezi zdroji média rovněž zajišťuje.


Parametry

Parametry produktu %1% %2%