DIVESOFT Analyzátor BLENDER MAX, NITROX a TRIMIX

DIVESOFT Analyzátor BLENDER MAX, NITROX a TRIMIX

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Set Blender Max byl sestaven pro potápěče, kteří přípravují Nitrox a Trimix a analyzátor chtějí mít uložen ve voděodolném kufru Peli 1200. Sestava je doplněna adaptéry pro orientační měření napětí a odporu v potápěčské praxi. Celý popis
31 840 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.
26 611 Kč
-16%
Doprava zdarma
Partner: Diveland

Skladem u partnera 5 kusů

9.12.2021 - 10.12.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera Diveland

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100048048904

Popis

Set Diver Basic byl sestaven pro potápěče, kteří přípravují Nitrox a Trimix a analyzátor chtějí mít uložen ve voděodolném kufru Peli 1200.

Set Diver Basic obsahuje :
 • analyzátor
 • kufr Seahorse #8015
 • standardní omezovač průtoku #8020
 • připojovací hadičku #8009
 • adaptér s koncovkami pro celý svět #3026
 • náhradní díly k analyzátoru #8019

Analyzátor je dodáván s dobíjecí Li-Ion baterií

Popis součástí : Analyzátor

Analyzátor He/O2 je přesný přístroj pro měření koncentrace kyslíku, dusíku a helia v potápěčských dýchacích plynech. Je to nezbytný pomocník pro technické potápěče používající nitroxové a trimixové směsi.

Analyzátor DIVESOFT se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí díky inovativnímu řešení měření obsahu helia. Tato technologie pracuje na principu rychlosti zvuku a je vyvinuta a patentována firmou DIVESOFT, díky čemuž není nikdy potřeba měnit heliové čidlo, jak je tomu u jiných analyzátorů.

Další předností DIVESOFT analyzátoru je množství funkcí a doplňků. Analyzátory mají vestavěný kalkulátor pro míchání plynů, lze jej připojit ke kompresoru pro hlídání koncentrace kyslíku při kontinuálním plnění s výstražnými alarmy (lze také zapojit relé pro automatické vypínání kompresoru při překročení kritických hodnot), a s pomocí zásuvných modulů lze měřit elektrické napětí a odpor. To je užitečné zejména pro zjištění stavu nabití potápěčských svítilen a skútrů resp. stavu žárovky/výbojky.

Tento analyzátor dokáže rozpoznat vadný vzduch v případě, že se jedná o hypoxickou směs a není přítomen jiný inertní plyn než dusík. V takovém případě varuje nápisem „FOUL AIR“. Tato funkce představuje zásadní bezpečnostní výhodu oproti ostatním analyzátorům na domácím i světovém trhu.

JAK TO FUNGUJE? V přístroji je použito standardní elektrochemické kyslíkové čidlo, které zjistí obsah kyslíku. Obsah helia je zjišťován na základě rychlosti zvuku, každý plyn má dle své hustoty odlišné vlastnosti šíření zvuku. Přístroj generuje zvuky (ozývá se klapání), které se šíří labyrintem naplněným plynem a na jeho konci jsou zachycovány senzitivním čidlem. Přesnost měření je +/- 1%

JAK SE POUŽÍVÁ?Analyzátor má mnoho sofistikovaných funkcí, přesto je jeho používání velmi jednoduché a intuitivní. Nasadíte jeden z omezovačů průtoku na ventil lahve, spustíte analyzátor, a ten zobrazí obsah kyslíku a helia v procentech.

VLASTNOSTI:

 • OLED displej
 • odolné hliníkové tělo
 • konektor pro přídavná zařízení
 • USB konektor
 • Nabíjecí baterie

FUNKCE:

 • Okamžitý výpočet MOD a END pro právě naměřenou směs
 • Upozornění na vadnou směs (Foul air)
 • Vestavěné kalkulátory míchání směsí
 • Režim pro kontinuální míchání směsí s výstražnými alarmy (lze také zapojit relé pro automatické vypínání kompresoru při překročení kritických hodnot)
 • Gas purity režim pro zjištění čistoty argonu, případně pro jiné plyny a jejich kombinace. Na příklad helium/dusík, helium/argon, vodík/dusík, vodík/argon atd.
 • Detekce okolního tlaku a teploty – není nutné překalibrovat kyslíkové čidlo se změnou nadmořské výšky a teploty
 • Připojení k PC s možností záznamu měřených dat
 • Upgradovatelný
kufr Seahorse

Vodotěsný kufřík PELI 1200 na analyzátor He/O2. Pěnové výplně jsou přizpůsobeny velikosti analyzátoru a obvyklého příslušenství.

standardní omezovač průtoku

Standardní omezovač pracuje na principu škrtící trysky. Jeho průtok je tedy závislý na tlaku v lahvi. Čím je tlak vyšší, tím větší je průtok. Je tak vhodný pro potápěče ke kontrole směsi před ponorem. VLASTNOSTI: Připojení „DIN“ G 5/8 200 i 300 bar

připojovací hadičku

Náhradní přípojovací hadička pro použití s profesionálním, standartním nebo inflátorovým omezovačem průtoku. Je určena pro válcovou nízkotlakou přípojku o průměru 5.8 mm.

adaptér s koncovkami pro celý svět

Síťový napájecí zdroj s výměnnými koncovkami EU,UK a USA. Pro Australii a další země na vyžádání.

náhradní díly k analyzátoru

Náhradní sada O kroužků k analyzátoru He/o2 a programovací jumper.