Recenze reproduktoru Bose SoundLink Revolve II: famózní 360° zvuk a voděodolná konstrukce

Je to až k nevíře, ale i malý reproduktor o výšce 15 cm a váze něco přes půl kila dokáže produkovat zvuk, ze kterého půjdete do kolen. Bezdrátový Bose SoundLink Revolve II nabízí zřejmě nejlepší 360° zvuk ve své třídě, k tomu přidává slušnou výdrž na baterii a voděodolnou konstrukci.


Evoluce dotažená k vrcholu

Bose SoundLink Revolve II je mladším bratříčkem původního SoundLink Revolve z roku 2017 a vzhledově vypadají úplně stejně. I nový SoundLink Revolve II má tak oválné tělo s širší základnou, užší špičkou a reprodukční část vyrobenou z jednoho výlisku, aby ve spojích zbytečně nedocházelo k degradaci zvuku.

Recenze reproduktoru Bose SoundLink Revolve II

Největším rozdílem oproti původní verzi je vyšší odolnost proti prachu a vodě – starší reproduktor měl stupeň krytí IPx4, nový má IP55, takže si SoundLink Revolve II klidně můžete vzít na zahradu do deště, protože bez problémů odolá i tryskající vodě.


Skutečně dokonalý prostorový zvuk

Recenze reproduktoru Bose SoundLink Revolve II

Nejsilnější zbraní Bose SoundLink Revolve II je však prostorový 360° zvuk. Když budete kolem reproduktoru chodit a pozorně naslouchat, uslyšíte, že zvuk je v každém místě stejně skvělý. U Bose totiž výškový měnič míří na akustickou čočku, odkud se zvukové vlny odráží rovnoměrně do všech stran. Nespoléhá na více měničů jako jiní výrobci, kdy může dojít k tomu, že určitá část prostoru není pokrytá.

Samotná kvalita zvuku je parádní, reproduktor si dobře poradí s hlubokými basy i jemnou kytarou a vokály. Vůbec nejlépe zní při střední hlasitosti, dech mu dochází při vysoké hlasitosti nebo v hodně velkých místnostech. To ale můžete napravit tím, že propojíte více reproduktorů do jednoho a uděláte si s kamarády pořádnou párty.

Náročné zákazníky může zklamat jen to, že Bose nenabízí ekvalizér, tedy ruční nastavení výšek nebo basů. Musíte se spojit s tím, co vám reproduktor nastaví automaticky.


Slušná výdrž i konektivita

Bose SoundLink Revolve II k mobilnímu telefonu nebo notebooku připojíte pomocí Bluetooth, které je navíc posílené o NFC čip. Díky tomu je vyhledání a spárování zařízení otázkou několika sekund. K reproduktoru si můžete stáhnout také aplikaci Bose Connect, která vám umožní pravidelně upgradovat software. Výrobce dokonce v tiskových zprávách naznačuje, že do budoucna prostřednictvím aplikace nabídne chybějící ekvalizér.

Po připojení k telefonu můžete reproduktorem přijímat i hovory a samozřejmostí je možnost přístupu k hlasovým asistentům Siri nebo Google Assistant.

Podle výrobce se reproduktor nabíjí 4 hodiny, a následně na jedno nabití vydrží 13 hodin. V praxi to však vypadá spíše lépe a reálná výdrž je delší. Poněkud překvapivé nicméně je, že Bose svůj reproduktor osadil starším microUSB konektorem – od takové značky by člověk v roce 2021 přece jenom očekával novější USB-C.

Recenze reproduktoru Bose SoundLink Revolve II

Verdikt: král mezi bezdrátovými reproduktory

Pokud jste majitelem původního Bose SoundLink Revolve z roku 2017, pak pro vás investice do nové verze nedává příliš smysl. Jestliže ale bezdrátový reproduktor zatím nemáte, je SoundLink Revolve II jednou z nejlepších možností na trhu.

Excelentní prostorový zvuk, solidní výdrž na jedno nabití a výborná odolnost proti vodě a prachu z něj dělají ideálního společníka na zahradní párty. A poté snáze zapomenete i na drobné neduhy, jako jsou starší microUSB port nebo absence ekvalizéru.

Výhody Nevýhody
  • excelentní 360° zvuk
  • vysoká odolnosti proti prachu a vodě
  • solidní výdrž na baterii
  • jednoduché párování s telefonem
  • možnost připojit více reproduktorů do jednoho okruhu
  • starší microUSB port
  • horší kvalita zvuku při vysoké hlasitosti
  • absence ekvalizéru