Recenze Tefal Cook4me+: chytrý multifunkční hrnec, který uvaří za vás

V době chytrých telefonů se už „nachytřily” také kuchyňské spotřebiče. Například multifunkční hrnec Tefal Cook4me+ vás provede krok za krokem recepty, poradí vám, co se surovinami, které vám leží ve spíži, a především – uvaří za vás. Tento malý zázrak jsme si odnesli do kuchyně, abychom ho za vás otestovali. Čtěte, jak se nám líbil.


Vaří, dusí i zapéká

Ne nadarmo se výrobci z Tefalu chlubí, že elektrický hrnec Cook4me+ nahradí tlakový hrnec, rýžovar, gril i parní hrnec. Hned po prvním zapnutí vám menu na barevném displeji (mimochodem kompletně v češtině) nabídne 6 režimů přípravy pokrmů:

  • tlakové vaření, 
  • vaření v páře, 
  • opékání, 
  • mírný var, 
  • pomalé vaření 
  • a ohřívání.
Recenze Tefal Cook4me+

Potěšila nás praktická funkce odložený start. Když například ráno do hrnce vložíte suroviny a nastavíte, aby se hrnec pustil do vaření půl hodiny před dvanáctou, budete mít oběd v poledne hotový. Hrnec vaří opravdu rychle – kotel hovězího guláše za nás připravil za 30 minut.

Potěšilo nás, jak jednoduše se hrnec ovládá – vše zvládnete jedním tlačítkem. Jeho otáčením se pohybujete v menu a stisknutím potvrdíte volbu.

150 receptů krok za krokem

Hrnec má v paměti uložených 150 receptů, kterými vás provede krok za krokem. Najdete mezi nimi předkrmy, hlavní chody, dezerty i polévky a pochutnáte si na klasikách typu hovězího guláše i na exotických dobrotách, jako jsou třeba hovězí líčka po mexicku.

Nejprve si nastavíte, pro kolik lidí podle receptu vaříte, a hrnec vám vypíše ingredience a přesnou gramáž. Zároveň vás připraví na to, jak dlouho potrvá příprava i samotné vaření.  Pak už jen stisknete jedno tlačítko a pustíte se do vaření. Hrnec s vámi projde recept krok za krokem. Zde jsme narazili na jedinou vadu na kráse, a sice ne zrovna intuitivní pokyny – hrnec vám například nejprve dá pokyn, ať osmahnete cibulku a přidáte koření, ale až po stisknutí tlačítka „ok” začne smažit a předchozí pokyn smaže – takže pokud jste si nezapamatovali koření, máte smůlu. Jinak ale oceňujeme, že je vaření podle receptů rychlé a zvládnou ho i začínající kuchaři. Výrobci navíc pravidelně aktualizují web s recepty, které lze v hrnci připravit.

Skvělá je i funkce vaření podle ingrediencí. Pokud máte například v lednici houby, zvolíte je na displeji a hrnec vám poradí, jak je nejlépe připravíte – nastaví vám vhodný režim i dobu vaření.


Velký objem a snadné mytí

V hrnci najdete odnímatelnou 6litrovou nádobu, ve které bez problému uvaříte oběd i pro velkou rodinu či na několik dní dopředu. Nádoba je z keramického nepřilnavého povrchu, takže ji snadno umyjete –⁠ klidně i v myčce

Nádobu před vařením vždy vložíte pod uzamykatelné víko s bezpečnostní pojistkou proti přetlaku. Než se pustíte do kuchtění, hrnec vás vždy upozorní, ať víko uzamknete, takže žádná pára zbytečně neunikne. Kromě nádoby najdete v hrnci také praktický napařovací košík, který využijete třeba na knedlíky.

Recenze Tefal Cook4me+

Jídlo udrží teplé a nespálí

Jakmile vaření skončí, hrnec se automaticky přepne do režimu Keep Warm (česky udržet teplé). Díky němu jídlo nevychladne, ale zároveň se nespálí. To se hodí například, když uvaříte večeři pár hodin dopředu a nechcete ho potom ohřívat v mikrovlnce.

Verdikt: chytrý hrnec, který toho co nejvíc udělá za vás

Multifunkční hrnec Tefal Cook4me+ ocení především ti, kdo pravidelně vaří větší množství jídla, ale nechtějí trávit hodiny postáváním u plotny. Potěšil nás velkým množstvím režimů, díky kterým zvládne vaření v páře, grilování i zapékání. Kdo chce mít s vařením ještě míň práce, ocení 150 přednastavených receptů a jednoduché mytí.