Kuchyňské roboty a food processory

Hledáte pomocníka do kuchyně, který za vás uhněte těsto, ušlehá šlehačku nebo nastrouhá zeleninu? Pak bude kuchyňský robot nebo food processor to pravé. Při výběru se zaměřte na funkce, příkon a nástavce, které lze ke kuchyňskému robotu přidat.

Zobrazit více

Kuchyňský robot nebo food processor?

Rozdíl mezi kuchyňským robotem a food procesorem spočívá především v odlišnosti primárního využití. Neznamená to ovšem, že food processor nemůže mít funkce kuchyňského robotu, a naopak.

Věděli jste, že ... ?

Kuchyňského robota si můžete pořídit pohodlně a bezpečně i na splátky s doručením ještě v den objednání?

Další funkce kuchyňského robota a food processoru s příslušenstvím

Spolu s vhodnými nástavci můžete kuchyňského robota nebo food processor značně rozšířit. Při výběru se tedy ještě zaměřte na dokoupitelné příslušenství k robotům. Mimo celých nástavců můžete zakoupit také samostatné K metly nebo flexi metly.

 • Mlýnek na maso – přídavný mlýnek vhodný pro výrobu domácího mletého masa a klobás
 • Lisovač a odšťavňovač – pro odšťavnění ovoce či zeleniny místo samostatného přístroje
 • Výrobník těstovin – pro domácí výrobu těstovin
 • Mlýnek na kávu – přídavný mlýnek určený speciálně na mletí čerstvé kávy

Metly pro kuchyňského robota

Spolu s kuchyňským robotem dostanete také příslušenství v podobě několika metel, některé speciální ovšem bude nutné přikoupit. Jaké metly ke kuchyňskému robotu najdete v nabídce?

 • Míchací metla – základní í metla, je obvykle v balení, hodí se k základnímu promíchání
 • Hnětací metla/hák – metla či hák na těsto je součástí každého kuchyňského robotu
 • Šlehací metla – k vyšlehání sněhu nebo šlehačky do dortů, obvykle najdete v balení
 • K metla – speciální metla ve tvaru K, která pojme celou pracovní mísu, využijete ji k přípravě koláčů, mletého masa, bramborové kaše nebo krémů, není v základním balení
 • Flexi metla – s flexibilními okraji, které kopírují stěny mísy, je vhodná pro přípravu jemných směsí, krémů a lehkých těst, obvykle není v základním balení
Není pro vás kuchyňský robot to pravé?

Podívejte se na naši nabídku samostatných odšťavňovačů a mixérů.

Způsoby míchání

 1. Planetární systém promíchání – pokročilý systém dokonalého promíchání, metla kopíruje stěny mísy
 2. Středové míchání – základní promíchání jednou nebo dvěma metlami, které se obíhají, je méně efektivní než planetární systém

Objem nádoby kuchyňského robota

Objem nádoby je základní parametr při výběru kuchyňského robotu. Pohybuje se od cca 0,5 l až téměř do 7 l. Vše závisí na počtu členů rodiny, pro které chcete vařit.

 • nádoba do objemu 3 l – pro 2 až 3 lidi
 • nádoba od 3 do 5 l – pro 4 až 5 lidí
 • nádoba o objemu více jak 5 l – pro 5 lidí a více
Věděli jste, že ... ?

Pokud chcete, aby vám kuchyňský robot sloužil dlouho, pak se zaměřte na celokovové kuchyňské roboty, kteří vydrží více a déle než plastové.

Další užitečné funkce kuchyňských robotů a food processorů

 • Celokovové provedení – vydrží déle než plastový
 • LCD displej – pro informace o nastaveních
 • Pojistka proti spuštění – bez řádně zavřeného krytu se robot nespustí
 • Pojistka proti přehřátí – při vysokých teplotách motoru se robot sám vypne
 • Mytí v myčce – jednotlivé díly a metly lze mýt v myčce (označeno samostatně na jednotlivých dílech)
 • Automatický program – zajistí optimální konzistenci těsta nebo šlehačky
Potřebujete poradit více?

Stále si s výběrem robotu nevíte rady? Podívejte se na náš podrobný článek Jak vybrat kuchyňského robota.

ETA kuchyňský robot 0034 90010 Mezo Smart
31x

ETA kuchyňský robot 0034 90010 Mezo Smart

2 499 Kč

Kuchyňský robot v moderním a elegantním desingu. Eta 0034 90010 Mezo Smart s planetárním systémem míchání dokonale zpracuje všechny suroviny. Velmi jednoduché sestavení a údržba. K robotu obdržíte příslušenství pro šlehání, míchání, hnětení.

Od prodejce MALL
-55%
Tefal kuchyňský robot QB317538 Wizzo
36x

Tefal kuchyňský robot QB317538 Wizzo

9 490 Kč
4 226 Kč
AKCE: Napiš recenzi k vybraným produktům a získej dárek! (platí do 31. 12. 2021)!
Kuchyňský robot v designovém provedení. Tefal QB317538 Wizzo vyniká silným motorem, jednoduchým ovládáním a širokým příslušenstvím. Díky planetárnímu systému míchání dosáhnete při zpracování těsta vždy optimálních výsledků. Při mixování si můžete zvolit ze 7 rychlostí nebo použít pulzní funkci pro vyvinutí maximálních otáček.
Od prodejce MALL
-38%
Tefal kuchyňský robot QB319838 Wizzo
26x

Tefal kuchyňský robot QB319838 Wizzo

9 690 Kč
5 999 Kč
AKCE: Napiš recenzi k vybraným produktům a získej dárek! (platí do 31. 12. 2021)!
Kuchyňský robot s nerezovou mísou a řadou nástavců se stane věrným společníkem v každé kuchyni. Tefal QB319838 Wizzo je vybaven patentovanou metlou Flex Whisk, která zvládne ušlehat pevný sníh do 60 vteřin. Příkon 1000 W a 7 rychlostí si hravě poradí s přípravou každého těsta.
Od prodejce MALL
-21%
ETA kuchyňský robot MEZO II 0034 90000
37x

ETA kuchyňský robot MEZO II 0034 90000

4 599 Kč
3 599 Kč

Kuchyňský robot600W motorem a stabilizátorem otáček. ETA MEZO II 0034 90000 je vybaven planetárním systémem míchání, který kvalitněji a systematičtěji zpracovává obsah nádoby. Bezpečnostní systém výkyvného ramene umožňuje snadnou výměnu pracovních nástavců.

Od prodejce MALL
-37%
SENCOR kuchyňský robot STM 3730SL-EUE3
35x

SENCOR kuchyňský robot STM 3730SL-EUE3

3 999 Kč
2 499 Kč

Kuchyňský robot s příkonem 1000 W a nádobou o objemu 4 litry. SENCOR STM 3730SL-EUE3 je vybaven LED osvětlením mixovací nádoby, 4 nástavci na hnětení, šlehání a lehká těsta. Speciální FLEXI hnětací metla je vhodná pro jemná těsta a s FLEXI šlehací metlou ušleháte i jedno vejce.

Od prodejce MALL
-25%
SENCOR kuchyňský robot STM 3754RD-EUE3
4x

SENCOR kuchyňský robot STM 3754RD-EUE3

3 999 Kč
2 999 Kč

Další nabídka za 2 609 Kč

Kuchyňský robot s příkonem 1000 W a s nerezovou mísou o objemu 4 litry s měřící ryskou. SENCOR STM 3754RD-EUE3 nabízí příslušenství NutriBlender s pohodlnou nádobou na pití a 2 NutriSmart programy. V balení naleznete speciální FLEXI šlehač a FLEXI metlu.

Od prodejce MALL
-25%
SENCOR kuchyňský robot STM 3751GR-EUE3
1x

SENCOR kuchyňský robot STM 3751GR-EUE3

3 999 Kč
2 999 Kč

Kuchyňský robot s příkonem 1000 W a s nerezovou mísou o objemu 4 litry s měřící ryskou. SENCOR STM 3751GR-EUE3 nabízí příslušenství NutriBlender s pohodlnou nádobou na pití a 2 NutriSmart programy. V balení naleznete speciální FLEXI šlehač a FLEXI metlu.

Od prodejce MALL
Gorenje kuchyňský robot MMC700W
139x

Gorenje kuchyňský robot MMC700W

3 014 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Kuchyňský robot s příkonem 700 W a s 4l nerezovou nádobou. Gorenje MMC700W nabízí 6 rychlostí, 3D systém planetárního míchání a gumové nožičky. V balení naleznete šlehací metlu, hnětací hák, mísící metlu, kryt pracovní nádoby

Od prodejce MALL
Gorenje kuchyňský robot MMC700LBW
1x

Gorenje kuchyňský robot MMC700LBW

2 999 Kč

Kuchyňský robot s příkonem 800 W a s 4l nerezovou nádobou. Gorenje MMC700LBW nabízí 6 rychlostí, 3D systém planetárního míchání a gumové nožičky. V balení naleznete šlehací metlu, hnětací hák, mísící metlu, kryt pracovní nádoby.

Od prodejce MALL
-41%
SENCOR STM 3751GR - zánovní
1x

SENCOR STM 3751GR - zánovní

3 999 Kč
2 348 Kč
Zánovní

Kuchyňský robot s velmi výkonným 800W motorem. Sencor STM 3751GR disponuje systémem Sencor smart power & energy pro optimální otáčky. K robotu náleží příslušenství NutriBlender s nádobou na pití, 4litrová nerezová nádoba s měrnou stupnicí, 4 nástavce na hnětení, šlehání a mixování lehkých těst, FLEXI hnětací metla pro jemná těsta a FLEXI šlehací metla pro ušlehání jednoho vajíčka.

Od prodejce MALL
-50%
SENCOR kuchyňský robot STM 3620WH-EUE3
50x

SENCOR kuchyňský robot STM 3620WH-EUE3

3 999 Kč
1 999 Kč

Další nabídka za 1 879 Kč

Kuchyňský robot s příkonem 600 W a s nerezovou mísou o objemu 4 litry. SENCOR STM 3620WH-EUE3 nabízí planetární míchání, bajonetový systém upevnění nástavců a 6 rychlostí. Vyklápěcí rameno s bezpečnostní pojistkou v horní poloze pro snadnou výměnu nástavců.

Více informací
Od prodejce MALL

Kuchyňské roboty a food processory

Při výběru kuchyňského robotu se řiďte nejen funkcemi, příkonem a příslušenstvím, ale také výrobcem. Každý se pyšní trochu jinými technologiemi, které vám usnadní práci. Důležitý je také materiál, protože celokovové kuchyňské roboty vydrží déle.

Kuchyňský robot Bosch

Výrobce Bosch se zaměřuje na kvalitní a výkonné kuchyňské roboty MUM s příkonem až 1600 W. Roboty s automatickými programy SensorControl Plus zajistí ideální konzistenci těsta nebo šlehačky a samozřejmostí je i planetární systém míchání.

Kuchyňské roboty a food processory Sencor

Kuchyňské roboty Sencor se pyšní motory s kompletně měděným vinutím, díky čemuž dokážou vyvinout vysoké otáčky bez toho, aby se přehřívaly. Zároveň k robotům a food processorům nabízí velké množství příslušenství a nezapomíná ani na líbivý design.

Kuchyňské roboty a food processory ETA

Mimo plynulé regulace otáček nabízejí kuchyňské roboty ETA také program PULSE, díky čemuž po krátkou dobu vyvinou extrémní výkon. Food processory jsou také často vyvedeny v nerezovém provedení.

Kuchyňské roboty Kenwood

Kuchyňské roboty Kenwood patří dlouhodobě ke špičce toho, co můžete od kuchyňského robota čekat. V robotech se dá dokonce vařit a nabízejí řadu automatických programů, takže robot prakticky uvaří za vás. Samozřejmostí je nerezové provedení, LCD displej, řada pojistných systémů.

Kuchyňský robot a food processory KitchenAid

Profesionální kuchyňské roboty KitchenAid se pyšní malým příkonem, ale velkým výkonem. Ty nejlepší z nich se dokonce využívají v gastronomických provozech. Vybrat si můžete z široké nabídky příslušenství, ale také různých materiálů a designů samotného robotu.

Kuchyňský robot nebo samostatné spotřebiče?

Kuchyňský robot se vyplatí všem, kteří často vaří nebo pečou. V takovém případě jsou nepostradatelnými pomocníky, kteří vám ušetří čas i práci. Naopak pokud toužíte prostě jen lépe mixovat nebo odšťavňovat, a jednou za čas byste využili i míchání, pak se spíše zaměřte na samostatné mixéry a odšťavňovače .

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné kuchyňské roboty a food processory.