Tame Impala: Currents (2x LP) - LP

Tame Impala: Currents (2x LP) - LP

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Tame Impala, psychedelic-rock projekt muzikanta Kevina Parker z australského Perthu, přichází s nástupcem respektovaného alba „Lonerism“ z roku 2012. Celý popis
735 Kč
Cena je uvedena včetně RP a DPH.
Doprava zdarma
Partner: FERMATA

Již se neprodává

Zboží partnera FERMATA

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100005733779

Popis

Žánr: rock

Nosič: LP – Vinyl, Kolekce

Interpret: Tame Impala


Tame Impala, psychedelic-rock projekt muzikanta Kevina Parker z australského Perthu, přichází s nástupcem respektovaného alba „Lonerism” z roku 2012.

Mistr psychedelie Kevin Parker se chystá se svým projektem Tame Impala zabodovat u svých fanoušků s třetí studiovkou Currents. Od vydání předchozího alba Lonerism, které obsahovalo single Feels Like We Only Go Backwards či Elephant, uběhly už 3 roky. Kevin nás ale loni (2014) příjemně překvapil se spoluprací s Markem Ronsonem na třech skladbách studiovky Uptown Special. Ani jsme netušili že už tehdy se pracovalo na jednom z nejočekávanějších alb tohoto roku (2015), které by mělo vyjít 17. července 2015.

Kevin si sice prvními dvěma alby ustanovil pořádně psychedelickou cestu, ale nebojí se změn. To nám dokázal již koncem března 2015, kdy byl představen 7 minutový elektronicko-psychedelický-taneční singl Let it Happen. „Neřekl bych, že můj střed zájmu je psychedelická hudba. Tame Impala je o hudbě, která má na lidi nějaký vliv,” říká Kevin.

První singl z alba Currents byl příkladem přesně toho. „Let it Happen je o tom, abychom se našli i v tomto světě chaosu. Ale není to snadné protože se děje tolik věcí, kterých nechcete být součástí. Nakonec však zjistíte, že je snazší se řídit frází ‚let it happen‘. Tvoření hudby je velmi duchovní záležitostí. Já nejsem duchovní člověk, ale hudba je pro mě svatá a přes experimentování dokazuji, že mám rád různorodou hudbu”. Ze singlu Let it Happen se tedy stal i první track na albu a každého z nás roztancoval. Dokonce ho Jamie xx použil ve svém DJ setu.

Všichni čekali, že nás Kevin vezme svým albem na cestu své interpretace elektronické hudby. Ale ne! Kevin přišel jako znovuzrozený Michael Jackson a zhruba týden po Let it Happen přišla skladba Cause I'm a Man. Mnoho lidí tuto skladbu přirovnává k jeho coveru Stranger in Moscow od Michaela Jacksona, která nese podobnou atmosféru. Tímto Kevin potvrzuje, že album se pohybuje mezi několika žánry a pocity. Kevinovy texty slyšíme lépe než kdykoliv předtím. Na chvíli s nimi Kevin vyvolal i rozruh, protože byl obviněn ze sexistického textu: „Cause I'm A Man je intimní skladba o tom, jak my muži nemáme nad sebou žádnou kontrolu. Ale to také není dobrý popis textu. Nechám to na interpretaci posluchačů. Obecně nejsem takový přímý, ale s touto skladbou jsem toho chtěl dosáhnout. ”

Ke konci dubna 2015 se Kevin zúčastnil AMA (Ask Me Anything) na fóru Reddit, kde se ho někdo zeptal, jestli by jim mohl odhalit další novou písničku z alba, a tak spatřil světlo světa singl Disciples. Upbeatovější skladba se ale zdá být jakýmsi interludem, protože není ani 2 minuty dlouhá. Nemohli jsme si ale stěžovat. Uběhlo jen pár dní a znali jsme 4. skladbu z alba s názvem Eventually. Zatím nejvíce podobnou předešlé tvorbě.

V jednom rozhovoru Kevin vzpomněl, že si to vysloveně užívá, když význam svých písní neprozrazuje do detailů a poslouchá interpretace různých lidí. To asi můžeme očekávat od alba Currents, kde Tame Impala zachází s experimentováním dál než kdykoliv předtím, ale bude se to dít jen útlým a nepřímým způsobem. Budeme mít různé otázky ohledně skladeb a možná se nikdy nedozvíme opravdovou odpověď. Ze zatím slyšených skladeb jsme poznali nejednu tvář alba a možná je jich na poznání více.

Trailer

Trailer

Skladby

LP 1
A1. Let It Happen
A2. Nangs
A3. The Moment
B1. Yes I'm Changing
B2. Eventually
B3. Gossip
LP 2
C1. The Less I Know The Better
C2. Past Life
C3. Disciples
C4. 'Cause I'm A Man
D1. Reality In Motion
D2. Love/Paranoia
D3. New Person, Same Old Mistakes