10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 16376396

DMP Alocasia Portodora v. 140 cm / kv. 35 cm

DMP Alocasia Portodora v. 140 cm / kv. 35 cm

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Velká živá Alokázie je rod z čeledi áronovitých (Araceae). Tyto rostliny jsou mohutnými bylinami s tlustým oddenkem. Jejich domovinou jsou subtropické a tropické oblasti Asie, Austrálie a Tichomoří. Alocasia portodora je v pravém slova smyslu synonymem pro „sloní ucho“, jak se alokáziím říká. Celý popis
2 499 Kč
Zboží od: DMP
2 499 Kč
Doprava zdarma
S novou kartou za

7.12.2023 - 11.12.2023 na vaší adrese

Popis

Přímo od holandského pěstitele k vám domů!

Rostlina je vybrána přímo ze skleníku holandského pěstitele, kde se precizně zabalí do speciálního boxu pro rostliny a pošle přímo na vaší adresu.

Pěstitel: Persoon Potplanten

Balení obsahuje rostlinu v plastovém květináči.

O rostlině:

Alocasie neboli česky alokázie je rod z čeledi áronovitých (Araceae). Tyto rostliny jsou mohutnými bylinami s tlustým oddenkem. Jejich domovinou jsou subtropické a tropické oblasti Asie, Austrálie a Tichomoří. 

Alocasie obecně patří mezi poměrně náročné pokojovky, které jsou citlivé na teplotu, vlhkost a přelití. Zároveň mějte u alokázií na paměti, že často obměňují staré listy za nové (tedy většinou nezvyšují jejich počet).

V jihovýchodní Asii a Oceánii jsou zvláště oblíbené pro své jedlé oddenky a povařené malé listy. Přestože v syrovém stavu obsahují šťavelan vápenatý, který způsobuje podráždění sliznic a nevolnost, po tepelné úpravě jsou konzumovatelné. Oddenky jsou zároveň také vyhledávány indickou a jihoasijskou tradiční medicínou pro své léčivé účinky. 

Alocasia portodora je v pravém slova smyslu synonymem pro „sloní ucho“, jak se alokáziím říká. Alocasia portodora má jednoduché velké listy zelené barvy a na rozdíl od jiných alokázií, je poněkud jednodušší na pěstování.

Náročnost: Pro pokročilé

Čistí vzduch: Ano

Vhodná k mazlíčkům: Ne

Přibližná výška rostliny s květináčem: 140 cm

Průměr květináče: 35 cm

Každá rostlina je jiná, stejně jako my lidé. Prosím, počítejte s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotce.